Landelijke pinstoring bij Albert Heijn
ZAANDAM (ANP) - Filialen van supermarkt Albert Heijn hebben last van een pinstoring. De storing is landelijk, aldus de supermarkt, en treft behalve de gewone supermarktfilialen ook de Albert Heijn To Go's, de winkels van Etos en Gall&Gall en de winkels in België.
Het is nog niet bekend wat de oorzaak van de netwerkstoring is, laat een woordvoerster weten. "We doen er met KPN alles aan om deze zo snel mogelijk op te lossen." Winkels waar alleen gepind kan worden zijn dicht. In totaal zijn er circa 20 winkels gesloten, aldus de zegsvrouw.
In de tussentijd kunnen klanten in de winkels nog wel contant afrekenen. De zegsvrouw wijst daarbij op coronaproof afrekenen: "Dus het geld niet overhandigen, maar op het betaalplankje leggen." Klanten die online boodschappen hebben besteld kunnen bij de levering nog wel met pin betalen. Dat gebeurt via een mobiel pinapparaat.
Bij diverse winkels hangen briefjes op de deur om klanten te informeren over de pinstoring. Volgens de zegsvrouw zijn er geen signalen van chaos in de winkels door de pinstoring. Ze raadt klanten aan "hun gezonde verstand te gebruiken" en een ander moment te kiezen om te winkelen als het te druk is.
Meer uit Financieel
GENÈVE (ANP) - Rederij MSC, een van 's werelds grootste containervervoerders, stopt tijdelijk met bepaalde ladingen uit de Golfregio vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Alle vracht die door de tijdelijke stop wordt getroffen, wordt door MSC gelost.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen maakten maandag in de laatste handelsuren een opmerkelijke ommezwaai en sloten in de plus. Dat gebeurde nadat president Donald Trump had gezegd dat de oorlog tegen Iran binnenkort voorbij is. "Ik denk dat de oorlog zo goed als voorbij is", zei Trump tegen de Amerikaanse nieuwszender CBS. De Amerikanen en de Israëliërs lopen volgens hem "heel ver op schema" met hun luchtaanvallen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU moet voorbereid zijn op een langere periode van instabiliteit met "mogelijke verstoringen in de scheepvaart, stijgingen van de energieprijzen en gevolgen voor de inflatie". Dat zei de voorzitter van de Eurogroep, Kyriakos Pierrakakis, maandagavond na afloop van de vergadering van de EU-ministers van Financiën van de eurolanden.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa heeft extra annuleringen aangekondigd voor vluchten naar bestemmingen in het Midden-Oosten door de oorlog in de regio. Tot zondag zal niet worden gevlogen naar Dubai, Dammam en Abu Dhabi. Vluchten naar Tel Aviv blijven opgeschort tot donderdag 2 april, maakte Lufthansa bekend.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland is bereid weer olie aan Europese landen te leveren als zij "een langdurige en duurzame" samenwerking willen aangaan. Daarmee reageerde president Vladimir Poetin op de snel gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Europese Unie voerde in 2022 sancties in op Russische olie als reactie op de inval in Oekraïne.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemers van DHL Express in Nederland gaan "zeer binnenkort" staken uit onvrede over het uitblijven van een nieuwe cao, meldt FNV. Wanneer de eerste staking plaatsvindt, wordt op korte termijn bekendgemaakt.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag toch nog met winst gesloten. Eerder op de dag ging de belangrijkste graadmeter aan het Damrak flink onderuit door de snel stijgende olieprijzen. Die normaliseerden iets gedurende de dag, wat een geruststellend effect had op beleggers.
7 uur geleden