Landelijke overheid VS stuurt noodhulp naar Texas
AUSTIN (ANP) - De landelijke Amerikaanse overheid stuurt noodhulp naar de staat Texas, die zwaar is getroffen door winterweer. In de zuidelijke staat is een watertekort en op veel plaatsen is de stroom uitgevallen, waardoor mensen in de kou zitten.
Rampenbestrijdingsdienst FEMA meldt dat er noodgeneratoren, diesel, water en dekens naar de staat worden gestuurd. Er zijn zestig "zeer grote" generatoren onderweg naar Texas om ziekenhuizen te voorzien van stroom.
Veel ziekenhuizen in de staat kampen ook met watertekorten. Een ziekenhuis in Houston heeft water gebruikt dat normaliter bestemd is voor het sproeien van parken. Ook wordt supermarkten gevraagd al het water dat ze kunnen missen naar medische instellingen te sturen.
Extreem winterweer
Texas gaat al dagen gebukt onder extreem winterweer. Miljoenen huishoudens kwamen zonder stroom te zitten en ook ziekenhuizen bleven niet gespaard. Het gaat in San Antonio om zeker vijf instellingen. Die kampen met problemen als lage waterdruk en stroomstoringen. In zeker één geval moest een noodgenerator worden aangezet. Ook in steden als Austin en Houston hebben zorginstellingen te maken met dergelijke problemen. Sommige ziekenhuizen proberen patiënten over te plaatsen, maar dat is tijdens de coronacrisis lastig.
De waterproblemen hebben volgens de krant Houston Chronicle meerdere oorzaken. Waterleidingen barsten open en de apparatuur in drinkwaterinstallaties laat het afweten. Inwoners van Houston kregen de instructie kraanwater eerst te koken voor consumptie.
Met allerlei oplossingen wordt geprobeerd medische instellingen toch draaiende te houden. Een bestuurder van ziekenhuis Houston Methodist zei dat water wordt bespaard door mensen minder te laten douchen. Ook maken medewerkers hun handen schoon met handalcohol, in plaats van water en zeep. In St. David’s South Austin Medical Center gebruikten medewerkers vanwege de watertekorten vuilniszakken om poep uit toiletten te scheppen. Daar wordt nu geprobeerd om mobiele toiletten te regelen.
Meer uit Buitenland
RIGA (ANP/DPA) - De alliantie Verenigde Lijst van premier Andris Kulbergs heeft volgens voorlopige uitslagen een historische overwinning behaald bij de parlementsverkiezingen in Letland. De groepering uit het politieke midden veroverde 41 van de honderd zetels in het parlement van de EU- en NAVO-lidstaat.
49 minuten geledenSARAJEVO (ANP/AFP) - Milorad Dodik, oud-president van de Servische deelrepubliek van Bosnië en Herzegovina, heeft de overwinning voor zijn partij opgeëist na de algemene verkiezingen. Dat deed hij nadat de kiesautoriteiten zondag de eerste voorlopige resultaten bekendgemaakt hadden. Die zouden wijzen op een voorsprong voor de kandidaat van de Alliantie van Onafhankelijke Sociaal-Democraten (SNSD), Savo Minic.
52 minuten geledenADEN/SANAA (ANP/AFP) - Meer dan zeventig mensen zijn in het afgelopen etmaal om het leven gekomen bij gevechten in en rond de westelijke Jemenitische provincie Taiz. Daar wordt al dagenlang gevochten tussen de Houthi-beweging en regeringstroepen. Dat meldden bronnen van beide kampen aan persbureau AFP.
4 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP/DPA) - Bij uitzonderlijk hevige regens in het noordoosten van Spanje zijn volgens de Catalaanse autoriteiten zeker twee doden gevallen. In Tordera, 55 kilometer ten noordoosten van Barcelona, verloor volgens plaatselijke media een man op een camping het leven toen een muur het door de regens begaf en op het slachtoffer neerkwam. In Montornès, in de buurt van Barcelona, is een man omgekomen in een laaggelegen garage die plotseling volliep met water.
8 uur geledenADEN/SANAA (ANP/AFP) - De leider van de internationaal erkende regering van Jemen, Rashad al-Alimi, heeft in een toespraak gezegd dat de regering met een militaire operatie de gebieden gaat heroveren die in handen zijn van de Houthi's.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk blijven maandag, als gevolg van de gewelddadige protesten van de afgelopen week in en rond Franse scholen, vier- tot vijfhonderd middelbare scholen gesloten of gaan in beperkte mate weer open. Het gaat om scholen waar volgens het ministerie van Onderwijs de veiligheid niet gegarandeerd kan worden of om zwaar beschadigde panden.
9 uur geledenCEUTA (ANP/RTR/AFP) - De Spaanse politie is zondag een grote operatie begonnen om een groot migrantenkamp op een strand in de Noord-Afrikaanse enclave Ceuta te ontruimen.
10 uur geleden