Landelijke overheid VS stuurt noodhulp naar Texas
AUSTIN (ANP) - De landelijke Amerikaanse overheid stuurt noodhulp naar de staat Texas, die zwaar is getroffen door winterweer. In de zuidelijke staat is een watertekort en op veel plaatsen is de stroom uitgevallen, waardoor mensen in de kou zitten.
Rampenbestrijdingsdienst FEMA meldt dat er noodgeneratoren, diesel, water en dekens naar de staat worden gestuurd. Er zijn zestig "zeer grote" generatoren onderweg naar Texas om ziekenhuizen te voorzien van stroom.
Veel ziekenhuizen in de staat kampen ook met watertekorten. Een ziekenhuis in Houston heeft water gebruikt dat normaliter bestemd is voor het sproeien van parken. Ook wordt supermarkten gevraagd al het water dat ze kunnen missen naar medische instellingen te sturen.
Extreem winterweer
Texas gaat al dagen gebukt onder extreem winterweer. Miljoenen huishoudens kwamen zonder stroom te zitten en ook ziekenhuizen bleven niet gespaard. Het gaat in San Antonio om zeker vijf instellingen. Die kampen met problemen als lage waterdruk en stroomstoringen. In zeker één geval moest een noodgenerator worden aangezet. Ook in steden als Austin en Houston hebben zorginstellingen te maken met dergelijke problemen. Sommige ziekenhuizen proberen patiënten over te plaatsen, maar dat is tijdens de coronacrisis lastig.
De waterproblemen hebben volgens de krant Houston Chronicle meerdere oorzaken. Waterleidingen barsten open en de apparatuur in drinkwaterinstallaties laat het afweten. Inwoners van Houston kregen de instructie kraanwater eerst te koken voor consumptie.
Met allerlei oplossingen wordt geprobeerd medische instellingen toch draaiende te houden. Een bestuurder van ziekenhuis Houston Methodist zei dat water wordt bespaard door mensen minder te laten douchen. Ook maken medewerkers hun handen schoon met handalcohol, in plaats van water en zeep. In St. David’s South Austin Medical Center gebruikten medewerkers vanwege de watertekorten vuilniszakken om poep uit toiletten te scheppen. Daar wordt nu geprobeerd om mobiele toiletten te regelen.
Meer uit Buitenland
STRAATSBURG (ANP) - Met 460 stemmen voor en 136 tegen heeft het Europees Parlement woensdag ingestemd met voortzetting van de toetredingsonderhandelingen met Oekraïne tot de EU. Voor voortzetting van de gesprekken met Moldavië was meer steun. 505 Europarlementariërs stemden voor en 115 tegen.
34 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie zal de belangen van haar lidstaten, waaronder Spanje, "volledig beschermen", aldus een woordvoerder. Daarmee reageert het dagelijks bestuur van de EU op de dreiging van de Amerikaanse president Donald Trump om de handel met Spanje stop te zetten.
36 minuten geledenLE FLÈCHE (ANP/RTR) - De Franse uiterst rechtse politica Marine Le Pen is woensdag toegejuicht en uitgejouwd bij aanvang van haar campagne om president te worden. In de Franse plaats La Flèche riepen tegenstanders dat ze naar de gevangenis moest, terwijl aanhangers leuzen als "Marine, president" scandeerden.
37 minuten geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - De explosies in Damascus tijdens het bezoek van de Franse president Emmanuel Macron hebben ook een leven gekost. Dat melden de Syrische autoriteiten, die woensdag verder spreken over 36 gewonden.
2 uur geledenANKARA (ANP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft de vergadering van de 32 NAVO-regeringsleiders geopend. De gastheer pleitte voor goede samenwerking tussen de bondgenoten en herhaalde dat wat hem betreft daarom alle beperkingen op wapenhandel tussen lidstaten, die vooral Turkije treffen, moeten worden opgeheven.
2 uur geledenANKARA (ANP) - NAVO-diplomaten hadden gehoopt dat de Amerikaanse president Donald Trump in een betere stemming zou beginnen aan de vergadering met de andere leiders op de top in Ankara. Tegelijkertijd zeggen bronnen niet verrast te zijn door het beklag en de boosheid van Trump voor aanvang.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP/DPA) - Spanje beschouwt de dreigementen van Donald Trump over het stopzetten van de handel met Spanje als "business as usual", laat het kantoor van premier Pedro Sánchez weten. De Amerikaanse president zei woensdag op de NAVO-top alle handel te willen stoppen, omdat Spanje zo'n "vreselijke partner" zou zijn. Madrid benadrukt geen intentie te hebben om iets te veranderen in de handelsrelatie.
2 uur geleden