Landelijke intocht Sinterklaas dit jaar in Gorinchem
GORINCHEM (ANP) - De landelijke intocht van Sinterklaas vindt dit jaar plaats in Gorinchem (Zuid-Holland). Op zaterdag 18 november 2023 zal de goedheiligman in gezelschap van de pieten aankomen in deze historische vestingstad. Dat maakte de NTR, die de intocht jaarlijks uitzendt, vrijdag bekend.
Dieuwertje Blok verzorgt vanuit Gorinchem de presentatie. Het is de 22e maal dat de NTR-coryfee deze taak op zich neemt. Zij wordt, net als voorgaande jaren, bijgestaan door verslaggevers Jeroen Kramer en Rachel Rosier.
Eerder die week, op maandag 13 november, start al het dagelijkse Sinterklaasjournaal. In de uitzendingen voorafgaand aan de intocht zal Gorinchem een prominente rol spelen. Zowel het Sinterklaasjournaal als de intocht zijn dit jaar ook weer te zien met een gebarentolk.
Feest
Volgens burgemeester Reinie Melissant-Briene staat de "hele stad te popelen de sint en pieten te ontvangen". Ze is naar eigen zeggen superblij dat de landelijke intocht dit jaar in Gorinchem is. Ze hoopt de stad ermee "weer op de kaart te zetten", twee jaar nadat het door de ANWB werd uitgeroepen tot allermooiste vestingstad van Nederland.
"Vandaag vieren we feest, morgen aan de slag", aldus de burgemeester. Ze benadrukt dat, "zoals bij alle evenementen", veiligheidsmaatregelen genomen worden. Vorig jaar waren op meerdere plekken demonstraties tegen Zwarte Piet. Bij de landelijke intocht in Hellevoetsluis was dit vorig jaar niet het geval. Sinds 2019 zijn er bij de landelijke intocht geen zwarte pieten meer.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet komt dinsdagochtend om 09.00 uur bijeen voor een extra ingelaste ministerraad. Daarin wordt besloten hoe het verder moet met het belastingplan voor volgend jaar en met de plannen voor aanpassing van de belasting op inkomen uit vermogen op de langere termijn. Dat meldt een woordvoerder van minister-president Rob Jetten.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In een auto in een woonwijk in het oosten van Rotterdam heeft een schietincident plaatsgevonden. De politie meldt dat daarbij een man is overleden en een andere man zwaargewond is geraakt. Het overleden slachtoffer was de bestuurder van de auto. De andere drie inzittenden, onder wie de zwaargewonde man, zijn aangehouden.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Voetbalsupporters die zaterdag in verschillende steden als een soort burgerwacht de straat opgingen, moeten het optreden tegen mogelijke relschoppers overlaten aan de politie. Dat zegt burgemeester van Arnhem Ahmed Marcouch. Eigenrichting past volgens hem niet in een rechtsstaat.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De top van het kabinet overlegt nog altijd over de situatie die is ontstaan rond het belastingplan voor volgend jaar en de plannen voor de belasting op inkomsten uit vermogen (box 3) op de langere termijn. De spanning is verder opgelopen nu gesprekken met meerdere oppositiepartijen afgelopen weekeinde niet tot de gehoopte doorbraak hebben geleid.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De linkse oppositiepartijen PRO en Volt roepen het kabinet op te stoppen met de voorgestelde aanpassingen aan de belasting op inkomsten uit vermogen (box 3). Zij wijzen op het zeer kritische advies van de Raad van State, die de wijzigingen die het kabinet onder hoge tijdsdruk wil doorvoeren onverantwoord en onuitvoerbaar noemt.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De man die ervan wordt verdacht dat hij de 29-jarige Hajar uit Amsterdam om het leven heeft gebracht, zit ook de komende maanden vast. De raadkamer van de rechtbank heeft besloten om zijn hechtenis met negentig dagen te verlengen.
15 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Na afloop van de gestaakte wedstrijd SC Cambuur tegen Go Ahead Eagles, zaterdagavond in de Eredivisie, zijn drie aanhoudingen verricht. Een persoon werd gearresteerd voor de mishandeling van een politieagent in Leeuwarden. Het gaat om een 23-jarige man uit Raalte.
15 uur geleden