Landelijke intocht Sinterklaas dit jaar in Gorinchem
GORINCHEM (ANP) - De landelijke intocht van Sinterklaas vindt dit jaar plaats in Gorinchem (Zuid-Holland). Op zaterdag 18 november 2023 zal de goedheiligman in gezelschap van de pieten aankomen in deze historische vestingstad. Dat maakte de NTR, die de intocht jaarlijks uitzendt, vrijdag bekend.
Dieuwertje Blok verzorgt vanuit Gorinchem de presentatie. Het is de 22e maal dat de NTR-coryfee deze taak op zich neemt. Zij wordt, net als voorgaande jaren, bijgestaan door verslaggevers Jeroen Kramer en Rachel Rosier.
Eerder die week, op maandag 13 november, start al het dagelijkse Sinterklaasjournaal. In de uitzendingen voorafgaand aan de intocht zal Gorinchem een prominente rol spelen. Zowel het Sinterklaasjournaal als de intocht zijn dit jaar ook weer te zien met een gebarentolk.
Feest
Volgens burgemeester Reinie Melissant-Briene staat de "hele stad te popelen de sint en pieten te ontvangen". Ze is naar eigen zeggen superblij dat de landelijke intocht dit jaar in Gorinchem is. Ze hoopt de stad ermee "weer op de kaart te zetten", twee jaar nadat het door de ANWB werd uitgeroepen tot allermooiste vestingstad van Nederland.
"Vandaag vieren we feest, morgen aan de slag", aldus de burgemeester. Ze benadrukt dat, "zoals bij alle evenementen", veiligheidsmaatregelen genomen worden. Vorig jaar waren op meerdere plekken demonstraties tegen Zwarte Piet. Bij de landelijke intocht in Hellevoetsluis was dit vorig jaar niet het geval. Sinds 2019 zijn er bij de landelijke intocht geen zwarte pieten meer.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema heeft de bekladding van het Nationaal Monument op de Dam een "ongelooflijk laffe daad" genoemd op haar sociale mediakanalen. Halsema spreekt van "vernielzucht en opzettelijke beschadiging van ons nationale monument".
4 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Kabinet en Kamerleden reageren boos op de bekladding van het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam op de dag dat Nederland de doden van de Tweede Wereldoorlog en andere oorlogen herdenkt.
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken (BuZa) heeft nog geen hulpverzoeken ontvangen van Nederlandse opvarenden van cruiseschip MV Hondius. Drie opvarenden van dat schip zijn overleden nadat ze ziek werden op het schip. Volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) testte er zeker één positief op het hantavirus. Het schip ligt nu voor de kust van Kaapverdië.
40 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Schoonmaakploegen zijn maandagochtend bezig bekladdingen van het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam te verwijderen, bevestigt de politie. Het monument is ontsierd met een rode substantie. Onder meer het woord 'genocide' is erop gespoten, ziet een ANP-fotograaf.
48 minuten geledenBILTHOVEN (ANP) - In Nederland komen bij mensen infecties voor met verschillende soorten hantavirussen. Muizen en ratten kunnen de virussen bij zich dragen en zo mensen besmetten. Deze virussen zijn niet overdraagbaar van mens op mens. Dat staat op de site van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu. Op een cruiseschip bij Kaapverdië is één opvarende positief getest op het hantavirus, werd in de nacht van zondag op maandag bekend. De WHO spreekt van één bevestigde en vijf mogelijke besmettingen met het hantavirus.
1 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Elektronische sigaretten zouden een neutraal uiterlijk moeten hebben. Daarvoor pleit onderzoeker Ina Hellmich van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). De regel geldt al voor de verpakkingen waar de vapes in zitten, maar zou volgens Hellmich ook moeten gaan gelden voor de apparaten die mensen aan hun mond zetten.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Door een seinstoring rijden er maandagochtend geen treinen tussen Utrecht en Den Haag. ProRail kan nog niet inschatten hoe lang de problemen gaan duren, maar voorziet zeker gevolgen voor de ochtendspits.
1 uur geleden