Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Landelijke 'feestdag' voor geslaagde scholieren

Landelijke 'feestdag' voor geslaagde scholieren

DEN HAAG (ANP) - Er komt een landelijke 'feestdag' voor geslaagde scholieren, wat onderwijsminister Arie Slob betreft. Op 4 juni zouden zij samen de traditionele vlag met schooltas kunnen uithangen. Of de corona-epidemie tegen die tijd meer festiviteiten toelaat, is nog onduidelijk.

Scholieren horen uiterlijk donderdag 4 juni of ze geslaagd zijn voor hun eindexamen. Dat bestaat dit jaar enkel uit de zogeheten schoolexamens, omdat het centrale schriftelijke eindexamen wegens de coronacrisis is geschrapt.

Leerlingen met te veel onvoldoendes voor die schoolexamens, die bijvoorbeeld uit toetsen en werkstukken kunnen bestaan, krijgen de kans die cijfers op te halen met een toets. Deze 'resultaatverbeteringstoetsen' maken de helft uit van het eindcijfer, net als voor het centrale examen zou hebben gegolden. Daarmee kan een leerling met een 4 voor het schoolexamen dus toch slagen met een 6 als hij een 8 weet te halen voor de resultaatverbeteringstoets.

Twee vakken

De regeling moet uitkomst bieden voor scholieren die de examens die hun school gedurende het jaar afneemt matig hebben gemaakt en alles op het landelijke eindexamen hadden gezet. Zij kunnen twee resultaatverbeteringstoetsen maken en dus twee vakken ophalen. De toetsen worden vanaf 4 juni afgenomen.

Veel scholieren treurden dat er een streep ging door de eindexamens en alle feestelijkheden die daarbij hoorden. Slob gunt "ze in deze ongekende crisis met dit landelijke moment toch een mooie afsluiting van hun middelbareschoolloopbaan", laat hij weten.

Meer uit Politiek

Inwoners Gorinchem op woensdag 29 april opnieuw naar stembus

GORINCHEM (ANP) - De inwoners van de gemeente Gorinchem kunnen op woensdag 29 april opnieuw naar de stembus. Het stadsbestuur heeft deze datum vastgesteld, nadat een meerderheid van de gemeenteraad een herstemming wilde. Aanleiding zijn vermoedens van stemfraude bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart.

7 uur geleden
Nederland had contact met VS na dreigen met vertrek uit NAVO

DEN HAAG (ANP) - Nederland en de NAVO hadden deze week contact met de Verenigde Staten nadat president Donald Trump had gedreigd uit de NAVO te vertrekken. "Daar is contact over. Ook om de Amerikanen te wijzen op dat we juist meer uitgeven aan Defensie", zei premier Rob Jetten tijdens zijn wekelijkse persconferentie.

8 uur geleden
Minister blij dat gestolen Roemeense kunstschatten terecht zijn

DEN HAAG (ANP) - Minister Rianne Letschert (Cultuur) vindt het "ontzettend goed nieuws" dat de Roemeense kunstschatten die vorig jaar werden geroofd uit het Drents Museum in Assen, waaronder een eeuwenoude gouden helm, weer zijn teruggevonden. "Wat een heugelijke dag", aldus de D66-bewindsvrouw.

8 uur geleden
Van den Brink: handelen rond UNRWA niet voor herhaling vatbaar

DEN HAAG (ANP) - Het handelen van minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingshulp, D66) rond het terugdraaien van bezuinigingen op subsidie voor UNRWA is niet voor herhaling vatbaar, vindt asielminister en vicepremier Bart van den Brink (CDA).

8 uur geleden
Kabinet verlengt missie Evertsen in Middellandse Zee met maand

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet verlengt de missie van het fregat Zr. Ms. Evertsen in het oosten van de Middellandse Zee "tot in beginsel begin mei". Dat heeft minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) de Tweede Kamer laten weten. Het schip vertrok vorige maand naar de regio om bij te dragen aan de verdediging van NAVO-bondgenoten die bedreigd worden door de oorlog in het Midden-Oosten.

9 uur geleden
Oud-BBB'er Van Gasteren gaat zelfstandig door in Eerste Kamer

DEN HAAG (ANP) - Robert van Gasteren geeft zijn zetel niet terug aan de BBB in de Eerste Kamer. Hij gaat verder als zelfstandig senator, bevestigt BBB-fractievoorzitter Ilona Lagas woensdag na berichtgeving van WNL.

1 dag geleden
CDA botst met oppositie over eigen bijdrage wijkverpleging

DEN HAAG (ANP) - PVV, SP en 50PLUS vinden het een slecht idee om een eigen bijdrage te vragen voor wijkverpleging vanwege de nadelige gevolgen. Dat bleek woensdag tijdens een zorgdebat. Coalitiepartij CDA gaf aan niet doof te zijn voor de zorgen, maar desondanks voor het plan te zijn.

1 dag geleden