Landelijk stadionverbod voor 44 fans na rellen FC Twente-Hammarby
ZEIST (ANP) - De KNVB heeft 44 supporters van FC Twente een landelijk stadionverbod opgelegd. De duur van de straf varieert van 9 tot 54 maanden, meldt de voetbalbond. De supporters kregen het stadionverbod na de ongeregeldheden bij de thuiswedstrijd van de Enschedeërs tegen de Zweedse club Hammarby IF in de voorronde van de Conference League eind juli.
Na de wedstrijd tegen de Zweedse club werd op de tribune en buiten voetbalstadion De Grolsch Veste gevochten. De politie pakte meerdere mensen op. FC Twente kreeg wegens de rellen een geldboete van de UEFA en moest in de daaropvolgende thuiswedstrijd een stadionvak leeghouden.
FC Twente had in oktober zo'n veertig supporters voor de rellen al een stadionverbod opgelegd. Die dossiers zouden worden overgedragen aan de KNVB ter beoordeling van een landelijk stadionverbod, meldde de club toen al. De woordvoerder van de bond bevestigt dat het om dezelfde personen gaat. De stadionverboden zijn opgelegd voor provocatie, openlijke geweldpleging, bedekken van het gezicht en het schaden van het voetbal, aldus de bond.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Er zijn in het afgelopen seizoen in de Eredivisie ondanks de inzet van de videoscheidsrechter (VAR) 21 foute beslissingen genomen tijdens 306 wedstrijden. Dat heeft manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen vrijdag bekendgemaakt in Zeist. Een jaar eerder ging het om 26 gevallen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hans Jorritsma, voormalig hockeyer, hockeybondscoach en teammanager van het Nederlands voetbalelftal, is donderdag in zijn woonplaats Amsterdam na een periode van ziekte op 77-jarige leeftijd overleden. Dat laat zijn familie vrijdag aan het ANP weten.
3 uur geledenTOLUCA (ANP) - Mexico heeft de voorbereiding op het WK voetbal in eigen land afgesloten met een ruime overwinning op Servië. De ploeg van trainer Javier Aguirre versloeg de Serviërs in het Mexicaanse Toluca met 5-1.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De Mexicaanse autoriteiten hebben bezoekers van het WK voetbal dat over een kleine week begint, gerustgesteld. "We zijn klaar om het WK te organiseren met inachtneming van alle noodzakelijke veiligheidsmaatregelen", zei de Mexicaanse minister van Buitenlandse Zaken Roberto Velasco na een ontmoeting met zijn Duitse ambtsgenoot in Mexico-Stad.
4 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
15 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
15 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
16 uur geleden