Landelijk stadionverbod voor 44 fans na rellen FC Twente-Hammarby
ZEIST (ANP) - De KNVB heeft 44 supporters van FC Twente een landelijk stadionverbod opgelegd. De duur van de straf varieert van 9 tot 54 maanden, meldt de voetbalbond. De supporters kregen het stadionverbod na de ongeregeldheden bij de thuiswedstrijd van de Enschedeërs tegen de Zweedse club Hammarby IF in de voorronde van de Conference League eind juli.
Na de wedstrijd tegen de Zweedse club werd op de tribune en buiten voetbalstadion De Grolsch Veste gevochten. De politie pakte meerdere mensen op. FC Twente kreeg wegens de rellen een geldboete van de UEFA en moest in de daaropvolgende thuiswedstrijd een stadionvak leeghouden.
FC Twente had in oktober zo'n veertig supporters voor de rellen al een stadionverbod opgelegd. Die dossiers zouden worden overgedragen aan de KNVB ter beoordeling van een landelijk stadionverbod, meldde de club toen al. De woordvoerder van de bond bevestigt dat het om dezelfde personen gaat. De stadionverboden zijn opgelegd voor provocatie, openlijke geweldpleging, bedekken van het gezicht en het schaden van het voetbal, aldus de bond.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - De FIFA is voorlopig niet van plan om de wedstrijden van Iran op het WK te verplaatsen naar Mexico. "We hebben regelmatig contact met alle deelnemende landen, waaronder Iran, om de planning voor het WK te bespreken", laat een woordvoerder van de wereldvoetbalbond weten. "FIFA kijkt ernaar uit dat alle deelnemende teams volgens het op 6 december aangekondigde wedstrijdschema zullen spelen."
5 minuten geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick verlengt binnenkort zijn contract bij FC Barcelona. "Dat willen wij en dat wil hij", vertelde de herkozen voorzitter Joan Laporta bij radiozender RAC1.
1 uur geledenACCRA (ANP) - Derrick Luckassen is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Ghana. De verdediger, geboren in Amsterdam, heeft een uitnodiging ontvangen voor de oefenduels van eind deze maand tegen Oostenrijk en Duitsland.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.
15 uur geledenHELMOND (ANP) - SC Cambuur is een stap dichter bij promotie naar de Eredivisie. De ploeg van trainer Henk de Jong won met 1-0 bij Helmond Sport en heeft nog maar enkele punten nodig om definitief zeker te zijn van promotie.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.
21 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."
22 uur geleden