Landelijk stadionverbod voor 44 fans na rellen FC Twente-Hammarby
ZEIST (ANP) - De KNVB heeft 44 supporters van FC Twente een landelijk stadionverbod opgelegd. De duur van de straf varieert van 9 tot 54 maanden, meldt de voetbalbond. De supporters kregen het stadionverbod na de ongeregeldheden bij de thuiswedstrijd van de Enschedeërs tegen de Zweedse club Hammarby IF in de voorronde van de Conference League eind juli.
Na de wedstrijd tegen de Zweedse club werd op de tribune en buiten voetbalstadion De Grolsch Veste gevochten. De politie pakte meerdere mensen op. FC Twente kreeg wegens de rellen een geldboete van de UEFA en moest in de daaropvolgende thuiswedstrijd een stadionvak leeghouden.
FC Twente had in oktober zo'n veertig supporters voor de rellen al een stadionverbod opgelegd. Die dossiers zouden worden overgedragen aan de KNVB ter beoordeling van een landelijk stadionverbod, meldde de club toen al. De woordvoerder van de bond bevestigt dat het om dezelfde personen gaat. De stadionverboden zijn opgelegd voor provocatie, openlijke geweldpleging, bedekken van het gezicht en het schaden van het voetbal, aldus de bond.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.
16 minuten geledenLENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.
40 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.
41 minuten geledenALMERE (ANP) - Willem II heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Almere City. In Almere won de ploeg van trainer John Stegeman met 1-0 door een treffer van Samuel Bamba.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.
9 uur geledenPAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
1 dag geledenRIYAD (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo moet nog even wachten op zijn eerste titel in de Saudische Pro League. Door een late eigen treffer van doelman Benoit eindigde de topper tussen Ronaldo's Al Nassr en Al Hilal, dat tweede staat, in 1-1.
1 dag geleden