Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Landelijk beeld drukte is anders dan in hartje Rotterdam'

'Landelijk beeld drukte is anders dan in hartje Rotterdam'

ZEIST (ANP) - Dat winkels op sommige plekken in Nederland eerder dicht moeten omdat het te druk is, is jammer maar wel te begrijpen vanuit het standpunt van een burgemeester, vindt winkeliersorganisatie INRetail. Tegelijk wijkt het beeld landelijk gezien af van de situatie op enkele plekken. "Landelijk gezien is het beeld alleszins acceptabel. Je ziet dat het incidenteel te druk is met name op knooppunten in het midden van winkelcentra. Maar landelijk is het niet het beeld zoals je ziet in hartje Rotterdam", aldus een woordvoerder van de organisatie.

Hij zegt dat winkeliers er samen met gemeenten en handhavers alles aan doen om zaken in goede banen te leiden. "Maar corona terugdringen doen we met 17 miljoen mensen, die allemaal hun verantwoordelijkheid moeten nemen." Winkeliers drukken klanten dan ook op het hart om "bewust koopmomenten te kiezen, bijvoorbeeld in de ochtend of aan het begin van de week als het minder druk is", aldus de zegsman.

Ook gemeenten doen inspanningen om het winkelend publiek te spreiden, bijvoorbeeld door parkeertarieven te verlagen in daluren.

INRetail verwacht wel dat winkeliers samen met gemeenten en het ministerie van Economische Zaken gaan evalueren om te kijken of ze iets kunnen leren van dit Black Friday-weekend. "Of zaken wellicht anders moeten in de aanloop naar de feestdagenmaand die op 1 december begint."

Meer uit Binnenland

Nederlander rijdt in Turkije in op twee mensen na ruzie

ISTANBUL (ANP) - Een Nederlandse automobilist is maandagavond in de Turkse provincie Edirne bewust ingereden op twee mensen met wie hij kort daarvoor ruzie had gekregen. De twee raakten gewond. De Nederlander ging er na de aanrijding vandoor, maar werd later aangehouden bij de grens met Bulgarije. Dat meldde het Turkse persbureau DHA dinsdagavond.

2 uur geleden
Raadsleden Tholen mogen gemeentehuis niet uit door demonstratie

THOLEN (ANP) - Raadsleden en andere aanwezigen in het gemeentehuis in Tholen moesten dinsdagavond binnenblijven. Door een anti-azc-demonstratie voor het gemeentehuis was het te onveilig om de deuren te openen, meldt de politie.

2 uur geleden
Oproep binnen te blijven in Overasselt en Nederasselt ingetrokken

OVERASSELT (ANP) - De oproep aan de inwoners van Overasselt en Nederasselt om binnen te blijven is ingetrokken, meldt de politie. De politie heeft dinsdagavond nog onderzoek uitgevoerd na de massale schietpartij. Daaruit is gebleken dat er geen aanwijzingen zijn dat er zich nog verdachten in de omgeving van de Gelderse dorpen bevinden.

2 uur geleden
Ook in de nacht binnenblijfadvies voor Overasselt en Nederasselt

OVERASSELT (ANP) - Inwoners van de dorpen Overasselt en Nederasselt wordt ook in de nacht van dinsdag op woensdag geadviseerd om binnen te blijven. Dat zegt een politiewoordvoerster. Tot wanneer dat advies precies geldt, weet zij niet. Wel zegt ze "ervan uit te gaan dat het de hele nacht nog geldt".

5 uur geleden
Omroep MAX wil Nederlandse deelname songfestival niet organiseren

HILVERSUM (ANP) - Omroep MAX wil de Nederlandse deelname aan het Eurovisie Songfestival 2027 niet organiseren. Dat heeft omroepbaas Jan Slagter dinsdag gezegd in de talkshow Renze op RTL 4.

5 uur geleden
De mobiele eenheid ondersteunt onderzoek politie in Overasselt

OVERASSELT (ANP) - De politie krijgt ondersteuning van de mobiele eenheid (ME) in het onderzoek dat zij doet na het geweld in Overasselt dinsdag. In het buitengebied van het Gelderse dorp zijn agenten nog altijd bezig met onderzoek en zoekacties. Ook in het dorp zelf is nog veel politie aanwezig, ziet een ANP-verslaggever.

8 uur geleden
Korpschef: snel handelen redde leven neergeschoten agent

HILVERSUM (ANP) - Een van de twee neergeschoten agenten in het Gelderse Overasselt raakte levensbedreigend gewond. Door snel handelen van andere agenten met onder meer het aanleggen van een drukverband is voorkomen dat diegene is overleden. Dat heeft korpschef Janny Knol gezegd in het programma Eva.

8 uur geleden