Landbouwministers EU vragen milieucollega's wolf minder te ontzien
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De landbouwministers van de EU-landen vragen hun milieucollega's om de wolf minder te beschermen. Dat is aan de ministers van Milieu, maar de landbouwministers dienen hen van advies.
De Europese Commissie stelde vorig jaar voor om de wolf niet meer als "strikt beschermd", maar enkel als "beschermd" aan te merken. Door die lagere status kunnen wolven makkelijker worden verjaagd of afgeschoten. De commissie kwam in actie onder druk van met name boeren, die klagen dat het teruggekeerde roofdier zich steeds vaker aan hun vee vergrijpt.
Die zorg delen de ministers van Landbouw van de EU-lidstaten, schrijven ze aan hun ambtgenoten van Milieu, onder wie minister Christianne van der Wal. Die buigen zich volgende maand over de kwestie.
Minister Piet Adema en zijn landbouwcollega's hebben niet over de bescherming van de wolf gestemd, maar tijdens een eerdere bespreking bleek wel dat zij het verlagen van de bescherming steunen. Adema neemt nog geen stelling omdat hij het maatschappelijk debat over de wolf wil afwachten.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Duitse regeringsleider Friedrich Merz erkent de Belgische bezorgdheid over de inzet van bevroren Russisch geld voor Oekraïne. Alle landen moeten hetzelfde risico dragen, zei de bondskanselier na overleg met de Belgische premier Bart De Wever en Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Canadees-Amerikaanse toparchitect Frank Gehry is op 96-jarige leeftijd overleden, meldt The New York Times. Hij ontwierp onder meer het Guggenheim-museum in het Noord-Spaanse Bilbao. Volgens de krant was hij een van de grootste Amerikaanse architecten.
9 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro heeft voor de verkiezingen van volgend jaar zijn steun uitgesproken voor zijn oudste zoon Flávio Bolsonaro als presidentskandidaat. Dat maakte het hoofd van hun Liberale Partij bekend en Flávio heeft dit zelf bevestigd op X.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs zien de manier waarop de Verenigde Staten de EU heeft afgeschilderd in hun laatste veiligheidsstrategie als een aanval op de Europese waarden en manier van leven. In een Nationale Veiligheidsstrategie stelt de regering-Trump dat het verzet in Europa tegen de gevestigde orde moet worden aangewakkerd en dat radicaal-rechtse bewegingen moeten worden gesteund.
11 uur geledenDUBLIN (ANP/AFP) - De Ierse politie onderzoekt een incident met onbekende drones rond de aankomst van het vliegtuig met de Oekraïense president Zelensky in de Ierse hoofdstad Dublin. Regeringsleider Micheál Martin heeft gezegd dat hij is geïnformeerd over drone-activiteiten op de avond van de landing. Later deze maand buigt de Nationale Veiligheidsraad zich over de kwestie, meldt de Ierse omroep RTE.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - De Soedanese stad el-Fasher is volgens waarnemers 'een enorme plaats delict' met hopen opgestapelde lijken in straten en massagraven. De Rapid Support Forces (RSF) die de stad zes weken geleden innamen, proberen bewijs voor hun massamoorden te vernietigen, meldt de Britse krant The Guardian.
15 uur geledenBRUSSEL (ANP) - België doet volgend jaar mee aan het Eurovisie Songfestival. Dat heeft de Franstalige omroep RTBF vrijdag besloten. Wie de Belgische kandidaat wordt, is nog niet bekend.
16 uur geleden