Landbouwministers EU vragen milieucollega's wolf minder te ontzien
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De landbouwministers van de EU-landen vragen hun milieucollega's om de wolf minder te beschermen. Dat is aan de ministers van Milieu, maar de landbouwministers dienen hen van advies.
De Europese Commissie stelde vorig jaar voor om de wolf niet meer als "strikt beschermd", maar enkel als "beschermd" aan te merken. Door die lagere status kunnen wolven makkelijker worden verjaagd of afgeschoten. De commissie kwam in actie onder druk van met name boeren, die klagen dat het teruggekeerde roofdier zich steeds vaker aan hun vee vergrijpt.
Die zorg delen de ministers van Landbouw van de EU-lidstaten, schrijven ze aan hun ambtgenoten van Milieu, onder wie minister Christianne van der Wal. Die buigen zich volgende maand over de kwestie.
Minister Piet Adema en zijn landbouwcollega's hebben niet over de bescherming van de wolf gestemd, maar tijdens een eerdere bespreking bleek wel dat zij het verlagen van de bescherming steunen. Adema neemt nog geen stelling omdat hij het maatschappelijk debat over de wolf wil afwachten.
Meer uit Buitenland
BARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft fel uitgehaald naar de Veiligheidsraad van de VN en president Donald Trump, zonder die laatste bij naam te noemen.
42 minuten geledenBEIROET (ANP/RTR) - Een Franse VN-militair is omgekomen bij een aanval in Zuid-Libanon. Volgens de Franse president Emmanuel Macron zit Hezbollah achter de aanval, schrijft hij op X.
46 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De hoogste leider van Iran, ayatollah Mojtaba Khamenei, heeft ter gelegenheid van de Dag van het Leger gedreigd dat Iran de vijand nieuwe nederlagen kan toebrengen. "De strijdkrachten van Iran die vertrouwen op de almachtige God en de steun van het volk, hebben de twee legers van het front van de wereldwijde arrogantie (Israël en de VS) voor de ogen van de wereld vernederd", aldus Khamenei.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Ten minste twee schepen zijn beschoten in de Straat van Hormuz, melden maritieme bronnen aan persbureau Reuters.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse actrice Nathalie Baye is vrijdagavond op 77-jarige leeftijd in Parijs overleden. Dat maakte haar familie zaterdag bekend, meldt het Franse persbureau AFP. Baye leed aan de hersenaandoening Lewy body dementie, die vergelijkbare symptomen van alzheimer en parkinson met zich meebrengt.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De Straat van Hormuz is weer voor de scheepvaart gesloten volgens het Iraanse opperbevel. Vrijdag kondigde Iran de heropening aan, maar de Amerikaanse blokkade van Iraanse havens duurt voort. Die blokkade moet eerst worden opgeheven volgens Iran.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft een deel van het luchtruim weer heropend voor de burgerluchtvaart, aldus de autoriteiten. Internationale vluchten kunnen over het oosten van Iran gaan en sommige luchthavens daar zijn weer open. Het gaat voornamelijk om vliegvelden in het noordoosten en oosten, zoals die van Mashhad, Birjand en Zahedan. Later meldden de luchtvaartautoriteiten dat de twee grote luchthavens van de hoofdstad Teheran in het noorden van het land ook weer open zijn.
5 uur geleden