Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Landbouwminister snapt chaos rondom mestdebat ook niet helemaal

Landbouwminister snapt chaos rondom mestdebat ook niet helemaal

DEN HAAG (ANP) - Ook de nieuwe landbouwminister Femke Wiersma begrijpt niet helemaal waarom er in de Tweede Kamer zo veel verwarring en chaos was rondom het geschrapte mestdebat. De Kamer zou woensdagavond over de dreigende mestcrisis debatteren met Wiersma, maar coalitiepartijen blokkeerden dat op het laatste moment. Tijdens het debat over de regeringsverklaring, dat tegelijkertijd gaande was, leidde de verwarring tot rumoer en chaos. BBB-leider Caroline van der Plas, die het debat wilde uitstellen, werd door de oppositie hard aangepakt.

Wiersma had begrepen dat zij de hele dag bij het debat over de regeringsverklaring in 'vak K' moest zijn, zegt ze na afloop. Maar haar collega's Ruben Brekelmans (Defensie) en Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken) lieten ook verstek gaan vanwege een debat over de NAVO. Oppositiepartijen vonden daarom dat ook Wiersma zonder moeite naar haar andere debat had gekund. Coalitiebronnen leggen uit dat het NAVO-debat niet op een ander moment kon, en het mestdebat wel: volgende week is een NAVO-raad, waarvoor de Kamer punten wil meegeven aan het kabinet.

De landbouwminister zegt zelf dat zij voorbereid was op het mestdebat. "Als het had plaatsgevonden, had ik daar gewoon aan deelgenomen." Van der Plas zei eerder juist dat Wiersma pas net één dag ambtelijke ondersteuning heeft, en enkele drukke dagen achter de rug heeft. Mede daarom wilde zij niet dat het mestdebat nu al zou plaatsvinden.

Wiersma hekelt dat er nu "allemaal verwarring" en "ophef" is, "en dat is natuurlijk ook niet de bedoeling".

Achter de schermen probeerden oppositiepartijen meermaals om alsnog het mestdebat voor het zomerreces te houden. Donderdag is de laatste Kamerdag en pas op 2 september keert de Kamer terug. Partijen willen nog voordat het uitrijdseizoen afloopt weten hoe de minister een mestcrisis wil afwenden. Mest mag uiterlijk tot en met half september worden uitgereden.

De coalitiepartijen blokkeerden ook de andere pogingen. Een debat op maandag zou voor de coalitie acceptabel zijn geweest, maar dat wilde de oppositie niet: omdat de Kamer dan al met reces is, zou het erg moeilijk worden om te stemmen over voorstellen. Een coalitievoorstel om het debat op maandag te houden, is er niet gekomen.

Meer uit Binnenland

Opnieuw aanhoudingen bij protest tegen noodopvang in Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - De politie heeft woensdagavond in Apeldoorn vijf mensen aangehouden bij een demonstratie tegen noodopvang voor asielzoekers. Op de rotonde in de wijk De Maten is de afgelopen tijd vaker geprotesteerd tegen de opvangplannen van de Gelderse gemeente.

1 uur geleden
Minderjarige aangehouden voor eerdere vernieling Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft dinsdag een jongen uit Utrecht aangehouden voor betrokkenheid bij de vernieling van het gemeentehuis in Loosdrecht op Koningsdag. Die avond werden onder andere meerdere ramen van het pand ingegooid en hekken vernield.

4 uur geleden
Aanhoudingen Loosdrecht onder meer om bezit vuurwerk

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft woensdagavond tijdens een anti-azc-protest in Loosdrecht onder meer mensen opgepakt voor het bezitten van vuurwerk en openbare dronkenschap. Dit is donderdag bekendgemaakt. Eerder werd al gemeld dat het ging om vier aanhoudingen.

5 uur geleden
Radboudumc: bloedonderzoek toont dat personeel geen risico vormde

NIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.

14 uur geleden
Politie beëindigt protest Loosdrecht en zet waterkanon in

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.

15 uur geleden
Jetten: eilanden kunnen voorbeeld zijn in energietransitie

ORANJESTAD (ANP) - De zes Caribische eilanden binnen het koninkrijk Nederland kunnen volgens premier Rob Jetten een goed voorbeeld zijn voor hoe de energietransitie goed kan werken. Dat Aruba momenteel juist inzet op gas hoeft volgens de minister-president geen probleem te zijn.

15 uur geleden
Koninklijke onderscheiding voor zangeres Karsu

ANTALYA (ANP) - Zangeres Karsu heeft woensdag in de Turkse stad Antalya een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De Nederlandse ambassadeur in Turkije, Joep Wijnands, heeft namens de koning de onderscheiding uitgereikt.

15 uur geleden