Lancering van nieuwe bezoekers ruimtestation ISS uitgesteld
CAPE CANAVERAL (ANP) - Vier nieuwe bezoekers gaan later naar het internationale ruimtestation ISS. De ruimtevaarders hadden woensdag moeten worden gelanceerd, maar hun vaartuig kampt met een lek van vloeibare zuurstof. Dat moet worden gerepareerd. Een nieuwe datum is nog niet bekend.
De vier gaan met een Dragon van ruimtevaartbedrijf SpaceX. Dat vaartuig wordt ingehuurd door het bedrijf Axiom Space. Elon Musk, de topman van SpaceX, had vorige week gedreigd alle Dragons aan de grond te houden, in een hoogoplopende ruzie met de Amerikaanse president Donald Trump. De missie van de vier bleef echter op de planning staan, en Musk zei woensdag dat hij spijt heeft van een aantal uitspraken.
De bemanningsleden zijn de Amerikaanse Peggy Whitson, de Pool Sławosz Uznański-Wiśniewski, de Hongaar Tibor Kapu en Shubhanshu Shukla uit India. Het is de bedoeling dat zij ongeveer twee weken in het ISS blijven. Polen had in 1978 voor het laatst een inwoner in de ruimte, Hongarije in 1980 en India in 1984.
Meer uit Buitenland
TAIPEI (ANP/AFP) - De politie in Taiwan sluit terrorisme uit na een steekpartij in het centrum van hoofdstad Taipei vrijdag. Drie mensen kwamen daarbij om het leven, elf anderen raakten gewond.
29 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin ontkent dat er voorbereidingen gaande zijn voor een driehoeksoverleg tussen de Verenigde Staten, Oekraïne en Rusland. "Op dit moment heeft niemand dit initiatief serieus besproken en voor zover ik weet worden er geen gesprekken voorbereid", aldus topadviseur Joeri Oesjakov.
32 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/AFP) - San Francisco is getroffen door een grote stroomstoring. Op het hoogtepunt van de storing kwamen 130.000 inwoners zonder stroom te zitten, meldt het grootste energiebedrijf van de stad. Inmiddels is de stroom voor ongeveer 90.000 mensen weer hersteld. Burgemeester Daniel Lurie riep inwoners op thuis te blijven en indien mogelijk wegen te vermijden.
46 minuten geledenSYDNEY (ANP/RTR/AFP) - In Australië is een minuut stilte gehouden voor de slachtoffers van de dodelijke aanslag op Bondi Beach van precies een week geleden. Deze was om 18.47 lokale tijd, het tijdstip waarop de schutters de eerste schoten losten.
1 uur geledenPHNOM PENH/BANGKOK (ANP/AFP) - Ruim 500.000 inwoners van Cambodja zijn ontheemd geraakt door de grensconflicten met Thailand. Dat meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken in Phnom Penh. In Thailand zijn volgens Bangkok ongeveer 400.000 mensen ontheemd.
3 uur geledenSYDNEY (ANP/DPA) - In Australië is zondagochtend (lokale tijd) een nationale herdenkingsdag voor de slachtoffers van de dodelijke aanslag op Bondi Beach van precies een week geleden begonnen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De VS hebben zaterdag opnieuw een olietanker in het Caribisch gebied aangehouden en geënterd. De Amerikaanse minister van Binnenlandse Veiligheid Kristi Noem zegt dat op X, nadat Amerikaanse media erover bericht hadden op basis van bronnen. Eerder deze week had president Trump een blokkade afgekondigd voor olietankers die op een sanctielijst staan en die van en naar Venezuela varen.
9 uur geleden