Lancering van astronauten met commerciële raket uitgesteld
CAPE CANAVERAL (ANP) - De tweede bemande commerciële ruimtevlucht ooit wordt een dag uitgesteld. De raket van ruimtevaartbedrijf SpaceX, met vier astronauten aan boord, zou in de nacht van zaterdag op zondag (Nederlandse tijd) opstijgen naar het internationale ruimtestation ISS. Dat is verschoven naar 01.27 uur in de Nederlandse nacht van zondag op maandag.
De weersverwachtingen rond ruimtebasis Cape Canaveral in Florida zijn niet goed. Het waait te hard, legde NASA-topman Jim Bridenstine vrijdag uit.
De bemanningsleden zijn Michael Hopkins, Victor Glover en Shannon Walker uit de Verenigde Staten en de Japanner Soichi Noguchi. Na een vlucht van een paar uur moeten ze aankomen bij het ISS, hun onderkomen voor de komende zes maanden.
De eerste bemande commerciële ruimtevlucht ooit was eind mei. Toen bracht SpaceX de Amerikaanse astronauten Douglas Hurley en Bob Behnken naar het ISS. Begin augustus keerden zij terug op aarde. Dat was ook de eerste bemande Amerikaanse ruimtevlucht sinds 2011.
Meer uit Buitenland
TOKIO (ANP/AFP) - Het Japanse ministerie van Defensie heeft om een recordbedrag gevraagd om verder te kunnen moderniseren. De nadruk moet meer worden gelegd op het tegengaan van "nieuwe oorlogsvoeringsmethoden" en het gebruik van drones en kunstmatige intelligentie.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/BLOOMBERG) - Zes tot zeven overwegend islamitische landen hebben volgens Pakistan belangstelling getoond voor toetreding tot een nieuw bondgenootschap, het Defensiepact van Mekka. Er wordt volgens de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken gewerkt aan een manier om het eenvoudiger voor landen te maken om toe te treden.
2 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Chinese autoriteiten zeggen dat tien mensen zijn bestraft voor het verspreiden van misinformatie na de overstromingsramp in het grensgebied met Nepal. Ze zouden bijvoorbeeld de indruk hebben gewekt dat het aantal doden en vermisten veel hoger lag dan in de officiële bronnen is gemeld.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Rusland waarschuwt dat NAVO-oefeningen op Groenland, waaraan ook Nederland later deze week begint, zomaar uit de hand kunnen lopen. "Incidenten" kunnen genoeg zijn voor een "gewapende confrontatie met potentieel rampzalige gevolgen", houdt buitenlandminister Sergej Lavrov deelnemende landen voor. Hij beschouwt de activiteiten van de NAVO in het Hoge Noorden als "een rechtstreekse bedreiging voor Ruslands veiligheid".
3 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaanse rechtbank heeft de leider van de Verenigingskerk, ook wel de Moonsekte genoemd, twee jaar gevangenisstraf opgelegd. Ze is schuldig bevonden aan het omkopen van functionarissen, inclusief de vrouw van de toenmalige president.
4 uur geledenNICOSIA (ANP/RTR) - Na het kapseizen van een veerboot bij het noorden van Cyprus worden nog bijna twintig mensen vermist. Er worden duikers ingezet om te zoeken naar slachtoffers.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran heeft de Amerikaanse aanval op het eiland Larak veroordeeld. Dat Iraanse troepen daarna tegenaanvallen uitvoeren, was volgens het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken "legitieme zelfverdediging".
5 uur geleden