Lancering bemenste SpaceX-raket naar ISS loopt dag vertraging op
MERRITT ISLAND (ANP/AFP) - De vier astronauten die deze vrijdag richting het Internationaal Ruimtestation (ISS) zouden vertrekken om de bemanning aldaar af te lossen, vertrekken op zijn vroegst zaterdagochtend. De astronauten reizen met een raket van SpaceX. De oorzaak van de vertraging is niet bekendgemaakt.
Het plan is nu dat de raket zaterdag om 09.27 uur (Nederlandse tijd) gelanceerd wordt vanaf het Kennedy Space Center, melden SpaceX en NASA. Als het dan weer niet lukt, is er een kleine 24 uur later nog een reservemogelijkheid. Volgens SpaceX is er niets aan de hand met de raket of de bemanning.
De Amerikaan Jasmin Moghbeli, de Deen Andreas Mogensen, de Japanner Satoshi Furukawa en de Rus Konstantin Borisov moeten ongeveer een half jaar in ISS gaan verblijven.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky heeft een staakt-het-vuren aangekondigd dat in de nacht van 5 op 6 mei om middernacht moet ingaan. Hij reageert daarmee op de Russische aankondiging van een bestand op 8 en 9 mei.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft een eenzijdig staakt-het-vuren in Oekraïne aangekondigd voor 8 en 9 mei, ter ere van de Dag van de Overwinning. Het Kremlin zei vorige week nog dat de Russische president Vladimir Poetin een eendaags bestand had voorgesteld in een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Trump.
3 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Zeker drie personen zijn gewond geraakt door nieuwe Iraanse aanvallen op de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden de autoriteiten in de Golfstaat, die stellen dat de slachtoffers de Indiase nationaliteit hebben.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zes kleine Iraanse boten vernietigd. Ook zijn Iraanse raketten en drones neergehaald die waren afgevuurd op scheepvaart in de Straat van Hormuz, meldde admiraal Brad Cooper.
4 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - Nadat een auto is ingereden op een menigte in Leipzig zijn zeker twee doden gevallen, zegt burgemeester Burkhard Jung tegen media. De vermoedelijke dader is aangehouden. Het gaat om een 33-jarige man met de Duitse nationaliteit, maakte de politie bekend.
4 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Een auto is in het Duitse Leipzig ingereden op een groep mensen. Daarbij raakten meerdere personen gewond, berichten Duitse media, waaronder omroep MDR. Onduidelijk is nog of sprake is van opzet.
5 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Verenigde Arabische Emiraten melden drie raketten uit Iran te hebben neergehaald. Een vierde raket belandde in zee, liet het ministerie van Defensie weten.
5 uur geleden