Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lampegat (Eindhoven) blaast opening carnavalsseizoen af

Lampegat (Eindhoven) blaast opening carnavalsseizoen af

EINDHOVEN (ANP) - Eindhoven krijgt dit jaar geen opening van het carnavalsseizoen op 11 november. De Stichting Federatie Eindhovens Carnaval (SFEC) liet woensdag weten dat Elluf Elluf dit jaar in verband met corona niet doorgaat.

Het vieren van Elluf Elluf in Lampegat, zoals Eindhoven in carnavalstijd heet, zou mogelijk risico's op de volksgezondheid opleveren, aldus de federatie. "Naleving van de maatregelen en de adviezen vergroot bovendien de kans op een mooi carnavalsfeest in 2021! Laten we daar met z’n allen een kaarsje voor branden", laat de federatie in een verklaring weten.

De beslissing 11 november zonder aftrap van het carnaval te laten voorbijgaan volgt op het annuleren van prinsenwisselingen door Lampegatse verenigingen, aldus de federatie. Als gevolg daarvan wordt ook de zogenoemde Klets!-avond een jaar uitgesteld. Dat is een druk bezochte bijeenkomst waar zogenoemde tonpraters met maffe typetjes en bizarre verhalen absurde grappen maken.

In Limburg en Brabant wordt carnaval traditioneel op 11 november (de 11de van de 11de) geopend. In Limburg wordt de provinciale aftrap dit jaar voor het eerst in Roermond gehouden. Of die doorgaat is nog niet duidelijk. Eerder was de Limburgse 11de van de 11de altijd op het Vrijthof in Maastricht, maar de gemeente Maastricht wilde er vanaf.

Meer uit Binnenland

IOC roept bierbrouwer tot de orde om carnavalscampagne

LIESHOUT (ANP) - Bavaria heeft een carnavalscampagne tijdelijk offline gehaald na een sommatie van het Internationaal Olympisch Comité (IOC). Dat bevestigt een woordvoerder van Royal Swinkels, het familiebedrijf waar Bavaria deel van uitmaakt, na berichtgeving van Omroep Brabant. "Volgens het IOC vertoonde onder andere een beeld met vijf biertjes op een bar te veel gelijkenis met de Olympische ringen", aldus de woordvoerder.

2 uur geleden
Ziekenhuis Curaçao meldt noodsituatie zorg om diabetespatiënten

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao bevindt zich in een 'diabetesnoodsituatie', meldt het nationale ziekenhuis CMC woensdag. Volgens het instituut heeft dit steeds grotere gevolgen voor de volksgezondheid en de overheidsfinanciën. Eén op de vijf volwassenen op Curaçao leeft met diabetes.

4 uur geleden
Koningspaar herdenkt Cees Nooteboom 'met groot respect'

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima herdenken de woensdag overleden schrijver Cees Nooteboom "met groot respect". Dat is te lezen in een statement dat ook namens prinses Beatrix is gepubliceerd. Het koningspaar noemt Nooteboom "een van onze meest prominente auteurs".

4 uur geleden
Schrijver Cees Nooteboom overleden op 92-jarige leeftijd

AMSTERDAM (ANP) - Schrijver Cees Nooteboom, winnaar van talloze prijzen, is overleden op 92-jarige leeftijd. Zijn uitgever De Bezige Bij heeft dat woensdag bevestigd.

6 uur geleden
Ex-Kamerlid Gündoğan verliest rechtszaak om schadevergoeding Volt

AMSTERDAM (ANP) - Ex-Volt-Kamerlid Nilüfer Gündoğan krijgt geen schadevergoeding van haar voormalige politieke partij Volt. Dat heeft de rechtbank Amsterdam besloten. Ze wilde onder meer ruim 1 miljoen euro hebben als compensatie voor gemist inkomen. De rechter stelt dat Volt Nederland niet aansprakelijk is voor de beslissingen die de Tweede Kamerfractie heeft genomen.

7 uur geleden
Amsterdam pakt hoog ziekteverzuim onder ambtenaren aan

AMSTERDAM (ANP) - Amsterdam komt in actie om het hoge ziekteverzuim binnen de gemeente terug te dringen. Dat lag vorig jaar op 9,7 procent, fors hoger dan het landelijk gemiddelde van 6,7 procent. Burgemeester Femke Halsema en wethouder Hester van Buren hebben een plan van aanpak aan de gemeenteraad gestuurd.

7 uur geleden
Limburg wil 20 miljoen euro lenen aan Toverland voor uitbreiding

SEVENUM (ANP) - Het Limburgse provinciebestuur wil een lening van 20 miljoen euro verstrekken aan attractiepark Toverland in Sevenum. Het pretpark in Noord-Limburg wil de komende jaren uitbreiden, onder meer met een resort en nieuwe attracties. Toverland wil in totaal circa 98 miljoen euro besteden, waarvan 78 miljoen al geregeld is. Het restant krijgt het attractiepark niet via de markt gefinancierd, stelt Limburg.

9 uur geleden