Lampard snakt naar de creativiteit van Ziyech
LONDEN (ANP) - Frank Lampard kijkt uit naar de komst van Hakim Ziyech naar Chelsea. De manager van de Engelse club mist nu naar eigen zeggen zo'n creatieve speler die openingen kan forceren in een wedstrijd. "Hakim heeft een geweldig linkerbeen", weet Lampard. "We hebben dit seizoen al een aantal keer moeite gehad om een wedstrijd open te breken. Hij is zo'n speler die voor de nodige creativiteit kan zorgen."
De 41-jarige Lampard, bezig aan zijn eerste seizoen als hoofdtrainer van Chelsea, zag Ziyech vorig seizoen schitteren in de Champions League. "Hij was toen een van de uitblinkers bij Ajax, zeker in de wedstrijden tegen Tottenham Hotspur." Chelsea en Ajax troffen elkaar dit seizoen in de groepsfase van de Champions League. In het spectaculaire duel op Stamford Bridge, dat in 4-4 eindigde, gaf Ziyech drie assists. Chelsea probeerde de Marokkaan afgelopen maand al naar Londen te halen, maar Ajax weigerde daaraan mee te werken. In de zomer verhuist hij alsnog voor 40 miljoen euro naar Londen.
"Hij is een fantastische speler, die iets nieuws toevoegt aan onze ploeg. Ik weet dat hij niet direct komt, maar het is voor ons als club en voor de fans heel fijn om te weten dat hij volgend seizoen bij ons speelt", aldus Lampard.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Oranje-international Cody Gakpo heeft met zijn doelpunt tegen Duitsland in de Nations League (1-1) Rafael van der Vaart geëvenaard. De aanvaller van Liverpool staat nu, net als de voormalig Ajacied, op 25 treffers voor het Nederlands elftal. Gakpo bereikte dat aantal in zijn 55e interland. Van der Vaart kwam in 109 interlands tot 25 doelpunten.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández gaat voor de komende interlands een vervanger oproepen voor de donderdag geblesseerd geraakte Brian Brobbey. Dat zei de Spanjaard na het gelijkspel (1-1) tegen Duitsland in de Johan Cruijff ArenA in de Nations League.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Xavi Hernández vond dat het Nederlands elftal donderdag bij zijn debuut als bondscoach te weinig kreeg. De thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League eindigde in 1-1.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruben van Bommel noemt zijn debuut in Oranje "het hoogst haalbare voor een Nederlandse voetballer". De 22-jarige aanvaller van PSV kwam in de 83e minuut tegen Duitsland het veld in als invaller. "Deze staat zeker heel hoog op mijn lijst", stelde Van Bommel na afloop van het 1-1-gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk van het Nederlands elftal hield een goed gevoel over aan de eerste wedstrijd onder leiding van de nieuwe bondscoach Xavi Hernández. "Ik denk dat we minimaal een punt verdienden vanavond", zei hij na de 1-1 tegen Duitsland in de Johan Cruijff ArenA tegen de NOS. "Bij vlagen hebben we heel goed gespeeld. Na drie dagen werken is dit een prima resultaat."
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruben van Bommel heeft donderdagavond zijn debuut gemaakt voor het Nederlands elftal. De 22-jarige aanvaller van PSV kwam in de 82e minuut tegen Duitsland in het veld als vervanger voor Tijjani Reijnders. Kort voor de wissel van Van Bommel rende vanaf de tribune een kind het veld in om op de foto te gaan met een van de spelers van Oranje.
7 uur geledenBELGRADO (ANP) - Griekenland heeft in Belgrado met 2-1 gewonnen van Servië in de Nations League. Deze twee landen zitten in dezelfde groep als het Nederlands elftal. Tasos Douvikas, voormalig spits van FC Utrecht, kopte de Grieken diep in blessuretijd naar de overwinning. De Grieken nemen door de zege ook de leiding in groep 2 van de A-league.
7 uur geleden