Lampard maakt zich zorgen om 'gemakzucht' bij Chelsea
LONDEN (ANP) - Trainer Frank Lampard van Chelsea was na de verloren derby tegen Arsenal op 'Boxing Day' (3-1) niet te spreken over de instelling van zijn spelers. "Druk zetten, sprintjes trekken, de bal met de juiste snelheid rondspelen, het veld breed maken, crosspasses geven; alle basisprincipes ontbraken bij ons", mopperde Lampard. "Dit was voor ons een kans om naar de tweede plaats te klimmen, tegen een ploeg die het zwaar heeft. Maar als je op 60 of 70 procent speelt, ga je geen wedstrijden winnen in de Premier League."
Een zwakke eerste helft brak Chelsea op. "Je kan twee dingen doen: het een tegenstander heel moeilijk maken of ze ruimte geven. Wij deden vanaf de eerste minuut dat laatste en we gingen daarmee door tot aan de rust", aldus Lampard. "Het was gemakzuchtig om een penalty weg te geven en daarna ook nog een vrije trap." Alexandre Lacazette en Granit Xhaka wisten beide spelhervattingen te verzilveren.
Chelsea heeft drie van de laatste vier competitieduels verloren en is weggezakt naar de zevende plaats in de Engelse voetbalcompetitie. Lampard: "Ik maak me zorgen over wat hier achter zit. Ik weet niet of het te maken heeft met zelfoverschatting, maar feit is dat als je in een te laag tempo voetbalt, het heel lastig is om een resultaat te behalen. Ik neem hier de verantwoordelijkheid voor, maar de spelers moeten dat ook doen."
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.
1 uur geledenBEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
19 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
19 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
21 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.
22 uur geleden