Lampard maakt zich zorgen om 'gemakzucht' bij Chelsea
LONDEN (ANP) - Trainer Frank Lampard van Chelsea was na de verloren derby tegen Arsenal op 'Boxing Day' (3-1) niet te spreken over de instelling van zijn spelers. "Druk zetten, sprintjes trekken, de bal met de juiste snelheid rondspelen, het veld breed maken, crosspasses geven; alle basisprincipes ontbraken bij ons", mopperde Lampard. "Dit was voor ons een kans om naar de tweede plaats te klimmen, tegen een ploeg die het zwaar heeft. Maar als je op 60 of 70 procent speelt, ga je geen wedstrijden winnen in de Premier League."
Een zwakke eerste helft brak Chelsea op. "Je kan twee dingen doen: het een tegenstander heel moeilijk maken of ze ruimte geven. Wij deden vanaf de eerste minuut dat laatste en we gingen daarmee door tot aan de rust", aldus Lampard. "Het was gemakzuchtig om een penalty weg te geven en daarna ook nog een vrije trap." Alexandre Lacazette en Granit Xhaka wisten beide spelhervattingen te verzilveren.
Chelsea heeft drie van de laatste vier competitieduels verloren en is weggezakt naar de zevende plaats in de Engelse voetbalcompetitie. Lampard: "Ik maak me zorgen over wat hier achter zit. Ik weet niet of het te maken heeft met zelfoverschatting, maar feit is dat als je in een te laag tempo voetbalt, het heel lastig is om een resultaat te behalen. Ik neem hier de verantwoordelijkheid voor, maar de spelers moeten dat ook doen."
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/DPA/BELGA) - Alle leden van het Iraanse voetbalteam hebben hun visum gekregen om Mexico binnen te komen. Dat heeft de Iraanse voetbalbond FFIRI donderdag bekendgemaakt.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mats Wieffer stapt donderdagmiddag als een van de 26 Oranje-internationals in het vliegtuig richting de Verenigde Staten voor zijn eerste wereldkampioenschap. De 26-jarige speler van Brighton & Hove Albion had lange tijd geen rekening gehouden met een uitnodiging, maar speelde zich in de slotfase van het seizoen toch nog in de kijker van bondscoach Ronald Koeman.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was teleurgesteld na de nederlaag van het Nederlands elftal in de oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1). "Ik kan gewoon niet tegen mijn verlies", zei de bondscoach in de perskamer van De Kuip. "Het was ook ongelooflijk dat we na twintig minuten niet met 2-0 voorstonden, maar na rust werd het minder. Ik wil niet de schuld geven aan de wissels, maar we werden wel slordiger en creëerden minder dan in de eerste helft."
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."
16 uur geledenPARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.
17 uur geleden