Lammers lyrisch over nieuw ontwerp circuit
ZANDVOORT (ANP) - Jan Lammers kan niet wachten tot hij zelf een ronde kan rijden op het vernieuwde Circuit Zandvoort. Snelheid is gegarandeerd op de baan waar in mei de Formule 1 na 35 jaar terugkeert, zegt de oud-coureur, nu sportief directeur van het circuit waar hij als kwajongen al zijn dagen sleet.
"Ik tel op de vernieuwde baan zes plekken waar je kunt inhalen, twee meer dan in de oude situatie. Dit circuit heeft allure door zijn natuurlijke variatie en diversiteit in bochten. Het Scheivlak is een supersnelle bocht en geen enkel modern circuit ter wereld heeft twee kombochten.’’
Die twee bochten met een hellingsvlak, zoals op een wielerpiste, zijn ontworpen door het vermaarde Italiaanse architectenbureau Dromo. Het beroemde Britse circuit op Silverstone is ook door dit bureau onder handen genomen. De internationale autosportfederatie FIA heeft het ontwerp al goedgekeurd.
'’Die kombochten zijn zo bijzonder omdat coureurs naast elkaar kunnen rijden. Degene die buitenom gaat, heeft een hogere snelheid en kan mogelijk inhalen. Het wordt heel close. Maar dit circuit gaat straks niet alleen om snelheid en rijderskunst, veel meer nog om een optimale afstelling van de auto. Dat is de echte uitdaging voor de teams en de coureurs.’’
Meer uit Sport
BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten is na een mindere tweede ronde weggezakt op de KLM Open. De 40-jarige Bleiswijker ging vrijdag rond in 72 slagen op The International in Badhoevedorp, één slag boven het baangemiddelde. Daarmee staat hij voorlopig gedeeld 43e, al kon niet iedereen de tweede ronde vrijdag afmaken. Die wordt daardoor zaterdagochtend voltooid.
11 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Italiaan Matteo Arnaldi heeft zich afgemeld voor zijn halve finale op Roland Garros van vrijdagavond tegen landgenoot Flavio Cobolli. De 25-jarige tennisser, die als mondiale nummer 104 aan het toernooi begon, heeft last van een virus en heeft zich op het laatste moment teruggetrokken. Daardoor speelt Cobolli zondag de finale tegen de Duitser Alexander Zverev.
13 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft de derde tijd gereden bij de tweede vrije training van de GP van Monaco. Net als in de eerste vrije training waren ook nu de twee Ferrari's sneller dan de 28-jarige Nederlander.
14 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de finale op Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld was in de halve finale in vier sets te sterk voor Jakub Menšík uit Tsjechië: 7-5 6-2 3-6 6-3.
15 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Mathieu van der Poel bereidt zich in de Ronde van Zwitserland voor op de Tour de France. De 31-jarige Nederlander maakt in de vijfdaagse rittenkoers, van 17 tot en met 21 juni, zijn rentree in het wielerpeloton na een afwezigheid van ruim twee maanden. Van der Poel reed op 12 april met Parijs-Roubaix zijn laatste wedstrijd.
16 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de GP van Monaco de derde tijd genoteerd. De 28-jarige Nederlander moest alleen de twee Ferrari's voor zich laten en gaf 0,513 seconden toe op de winnaar. Charles Leclerc reed op het stratencircuit in het prinsdom de snelste ronde (1.13,978) en bleef zijn teamgenoot Lewis Hamilton 0,226 seconden voor.
18 uur geledenBERLIJN (ANP) - Serena Williams (44) doet na haar geplande terugkeer als dubbelspeelster op het grastoernooi van Queen's in Londen ook mee aan het WTA-toernooi in Berlijn. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. Het is nog niet bekend met wie Williams in de Duitse hoofdstad zal dubbelen.
20 uur geleden