Lammers lyrisch over nieuw ontwerp circuit
ZANDVOORT (ANP) - Jan Lammers kan niet wachten tot hij zelf een ronde kan rijden op het vernieuwde Circuit Zandvoort. Snelheid is gegarandeerd op de baan waar in mei de Formule 1 na 35 jaar terugkeert, zegt de oud-coureur, nu sportief directeur van het circuit waar hij als kwajongen al zijn dagen sleet.
"Ik tel op de vernieuwde baan zes plekken waar je kunt inhalen, twee meer dan in de oude situatie. Dit circuit heeft allure door zijn natuurlijke variatie en diversiteit in bochten. Het Scheivlak is een supersnelle bocht en geen enkel modern circuit ter wereld heeft twee kombochten.’’
Die twee bochten met een hellingsvlak, zoals op een wielerpiste, zijn ontworpen door het vermaarde Italiaanse architectenbureau Dromo. Het beroemde Britse circuit op Silverstone is ook door dit bureau onder handen genomen. De internationale autosportfederatie FIA heeft het ontwerp al goedgekeurd.
'’Die kombochten zijn zo bijzonder omdat coureurs naast elkaar kunnen rijden. Degene die buitenom gaat, heeft een hogere snelheid en kan mogelijk inhalen. Het wordt heel close. Maar dit circuit gaat straks niet alleen om snelheid en rijderskunst, veel meer nog om een optimale afstelling van de auto. Dat is de echte uitdaging voor de teams en de coureurs.’’
Meer uit Sport
HAFJELL (ANP/RTR/BELGA) - Skiester Mikaela Shiffrin heeft in Hafjell in Noorwegen haar 110e wereldbekeroverwinning behaald. De 31-jarige Amerikaanse was de beste op de slalom en zette daarmee een grote stap op weg naar haar zesde eindzege in de algemene wereldbeker.
12 uur geledenLILLEHAMMER (ANP/DPA) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft in het Noorse Lillehammer de wereldbeker reuzenslalom veroverd. De 25-jarige olympisch kampioen, die sinds 2024 voor Brazilië uitkomt, won de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. Hij passeerde met de zege de Zwitserse leider Marco Odermatt in de stand.
13 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.
16 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
2 dagen geleden