Lammers lyrisch over nieuw ontwerp circuit
ZANDVOORT (ANP) - Jan Lammers kan niet wachten tot hij zelf een ronde kan rijden op het vernieuwde Circuit Zandvoort. Snelheid is gegarandeerd op de baan waar in mei de Formule 1 na 35 jaar terugkeert, zegt de oud-coureur, nu sportief directeur van het circuit waar hij als kwajongen al zijn dagen sleet.
"Ik tel op de vernieuwde baan zes plekken waar je kunt inhalen, twee meer dan in de oude situatie. Dit circuit heeft allure door zijn natuurlijke variatie en diversiteit in bochten. Het Scheivlak is een supersnelle bocht en geen enkel modern circuit ter wereld heeft twee kombochten.’’
Die twee bochten met een hellingsvlak, zoals op een wielerpiste, zijn ontworpen door het vermaarde Italiaanse architectenbureau Dromo. Het beroemde Britse circuit op Silverstone is ook door dit bureau onder handen genomen. De internationale autosportfederatie FIA heeft het ontwerp al goedgekeurd.
'’Die kombochten zijn zo bijzonder omdat coureurs naast elkaar kunnen rijden. Degene die buitenom gaat, heeft een hogere snelheid en kan mogelijk inhalen. Het wordt heel close. Maar dit circuit gaat straks niet alleen om snelheid en rijderskunst, veel meer nog om een optimale afstelling van de auto. Dat is de echte uitdaging voor de teams en de coureurs.’’
Meer uit Sport
SPIELBERG (ANP) - De Britse Formule 1-coureur George Russell is na de zege in de GP van Oostenrijk blij dat hij weer eens op het hoogste treetje staat. "Het is geweldig om weer de eerste te zijn. Het was even geleden, dus ik ga hier zeker even van genieten", zei de Mercedes-coureur.
53 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Aaron Enser en turnster Naomi Visser hebben op de finaledag van de NK in Ahoy Rotterdam allebei nog een titel gepakt. De 19-jarige Enser, die zaterdag de Nederlandse meerkamptitel greep, turnde zondag naar goud op het toestel vloer (13,050).
54 minuten geledenASSEN (ANP) - De hitte heeft nauwelijks invloed gehad op het aantal bezoekers bij de TT van Assen. De organisatie meldde bijna 194.000 betalende bezoekers in de afgelopen drie dagen. "Dat is mij reuze meegevallen, ik had verwacht dat er minder mensen zouden komen", zei voorzitter Arjan Bos van het TT Circuit. "Er was op de vrijdag en zaterdag wel sprake van een lichte daling en dat schuif ik dan maar op de hittestress."
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Wielrenster Lieke Nooijen heeft voor het eerst de nationale titel op de weg veroverd. De 24-jarige renster van Visma - Lease a Bike versloeg na een kleine 118 kilometer over een heuvelachtig parcours rondom Nijmegen Femke Markus in de sprint. Loes Adegeest werd op twintig seconden derde.
2 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen noemt de tweede plaats in de Grote Prijs van Oostenrijk voor Formule 1 een heel positief resultaat. De viervoudig wereldkampioen in de Red Bull moest de zege laten aan de Brit George Russell in de Mercedes, maar hij bleef de andere Mercedes-coureur, kampioenschapsleider Kimi Antonelli uit Italië nipt voor.
3 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Oostenrijk in de Formule 1 als tweede geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest in de race op de Red Bull Ring in Spielberg, het thuiscircuit van zijn team, de zege laten aan de Brit George Russell in een Mercedes. De Italiaan Kimi Antonelli werd namens Mercedes vlak achter Verstappen derde.
3 uur geledenLUZERN (ANP) - De Nederlandse roeiers hebben bij de wereldbeker in het Zwitserse Luzern twee gouden medailles veroverd. Bij de vrouwen waren Benthe Boonstra en Roos de Jong in de dubbeltwee de beste, voor twee boten uit de Verenigde Staten. De Holland Acht won bij de mannen, voor Groot-Brittannië en Australië. De regerend wereldkampioenen pakten vorige maand bij de wereldbeker in Sevilla ook de winst.
4 uur geleden