Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lammers lyrisch over nieuw ontwerp circuit

Lammers lyrisch over nieuw ontwerp circuit

ZANDVOORT (ANP) - Jan Lammers kan niet wachten tot hij zelf een ronde kan rijden op het vernieuwde Circuit Zandvoort. Snelheid is gegarandeerd op de baan waar in mei de Formule 1 na 35 jaar terugkeert, zegt de oud-coureur, nu sportief directeur van het circuit waar hij als kwajongen al zijn dagen sleet.

"Ik tel op de vernieuwde baan zes plekken waar je kunt inhalen, twee meer dan in de oude situatie. Dit circuit heeft allure door zijn natuurlijke variatie en diversiteit in bochten. Het Scheivlak is een supersnelle bocht en geen enkel modern circuit ter wereld heeft twee kombochten.’’

Die twee bochten met een hellingsvlak, zoals op een wielerpiste, zijn ontworpen door het vermaarde Italiaanse architectenbureau Dromo. Het beroemde Britse circuit op Silverstone is ook door dit bureau onder handen genomen. De internationale autosportfederatie FIA heeft het ontwerp al goedgekeurd.

'’Die kombochten zijn zo bijzonder omdat coureurs naast elkaar kunnen rijden. Degene die buitenom gaat, heeft een hogere snelheid en kan mogelijk inhalen. Het wordt heel close. Maar dit circuit gaat straks niet alleen om snelheid en rijderskunst, veel meer nog om een optimale afstelling van de auto. Dat is de echte uitdaging voor de teams en de coureurs.’’

Meer uit Sport

Den Ouden in tweede ronde tennistoernooi Rotterdam uitgeschakeld

ROTTERDAM (ANP) - Guy den Ouden is in de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam uitgeschakeld. De 23-jarige tennisser verloor in twee sets van de Fransman Ugo Humbert: 4-6 3-6. Humbert speelt in de kwartfinales tegen de Australiër Christopher O'Connell.

12 minuten geleden
De Blois zet achtste tijd neer in kwalificatie snowboardcross

LIVIGNO (ANP) - Glenn de Blois is goed begonnen aan de snowboardcross op de Olympische Spelen. De 30-jarige Westlander zette donderdag in de eerste run van de kwalificatie de achtste tijd neer. De Blois klokte 1.08,68. De Fransman Aidan Chollet was met 1.06,37 het snelst.

51 minuten geleden
Hele seizoen skeletonster Bos in teken om te pieken op Spelen

MILAAN (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos gaat bij de Spelen voor haar tweede olympische medaille. De 32-jarige regerend wereldkampioene uit Ede won vier jaar geleden met brons de eerste olympische medaille ooit voor Nederland in deze sport. Ze heeft haar hele seizoen afgestemd om in Cortina d'Ampezzo te pieken.

54 minuten geleden
Schaatsster Groenewoud vervangt Kerkhoff op 5000 meter op Spelen

CORTINA (ANP) - Marijke Groenenwoud vervangt Bente Kerkhoff op de 5000 meter op de Spelen van Milaan. TeamNL meldt de aanpassing omdat Kerkhoff last van haar rug heeft. Merel Conijn is donderdag de andere Nederlandse schaatsster op de 5000 meter in het Milano Speed Skating Stadium.

1 uur geleden
Verbanning skeletonner 'beschamend', vindt Oekraïense minister

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense buitenlandminister Andri Sybiha vindt dat het Internationaal Olympisch Comité (IOC) zich moet schamen voor de diskwalificatie van skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj op de Winterspelen. "Het IOC heeft niet de sporter schade berokkend, maar zijn eigen reputatie. Toekomstige generaties zullen dit herinneren als een beschamend moment", schrijft Sybiha op X.

1 uur geleden
Oekraïense skeletonner gediskwalificeerd om oorlogshelm

CORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj is gediskwalificeerd omdat hij tijdens zijn olympische optreden een helm wilde dragen met daarop slachtoffers van de oorlog met Rusland. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) waarschuwde al eerder dat dit in strijd is met de regels, maar Jeraskevitsj wilde de helm desondanks dragen. Daarop verbood het IOC hem vanaf 09.30 uur mee te doen aan de olympische skeletonwedstrijd in Italië.

3 uur geleden
Tennissers Griekspoor en De Jong clashen over Davis Cup-kritiek

ROTTERDAM (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Jesper de Jong zijn tijdens het ABN AMRO Open in Rotterdam hard geclasht via de media. Woensdag zei eerst De Jong (25) dat hij vindt dat Griekspoor "zijn land te kakken zette" met zijn harde kritiek op het Nederlandse tennis van vorige week. Daar was Griekspoor het niet mee eens en daarop kwam hij met een fel weerwoord.

3 uur geleden