Lammers looft Verstappen: in turbulent seizoen fantastisch gedaan
HILVERSUM (ANP) - Sportief directeur Jan Lammers van de Dutch Grand Prix vindt dat Max Verstappen in een bewogen jaar helemaal zichzelf is gebleven en een "fantastische prestatie" heeft geleverd door voor de vierde keer op rij wereldkampioen te worden in de Formule 1. "Het was voor hem een seizoen met heel veel tegenslagen en turbulentie binnen het team. Denk even aan wat er gaande was aan het begin van het seizoen, toen het niet zeker was of Christian Horner nog zou aanblijven als teambaas", zei de voormalige Formule 1-coureur in 'Langs de Lijn' op NPO Radio 1.
Lammers doelde op de klacht over grensoverschrijdend gedrag tegen Horner die het team van Red Bull wekenlang in zijn greep hield. "Toen dachten ze ook nog dat topadviseur Helmut Marko zou opstappen en Max zou meenemen. In deze moeilijke omstandigheden heeft Max een fantastische prestatie geleverd. Laten we niet vergeten dat hij pas 27 jaar is", aldus de Zandvoorter.
Lammers roemde ook het karakter van Verstappen. "Hij heeft inmiddels een paar honderd miljoen euro vergaard, een relatie met Kelly Piquet en een stiefdochter. Relaties zijn niet makkelijk in de topsport met een stressvol leven, maar aan de prestatie van Max is dat niet af te zien. Hij is altijd de rots in de branding. Wat er ook gebeurt in zijn leven, positief of negatief, hij blijft die gewone, aardige vent die helemaal zichzelf is."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.
7 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
8 uur geledenDUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
1 dag geleden