Lammers is bij PSV terug in een andere wereld
AMSTERDAM (ANP) - Basisspeler was hij nog niet, maar Sam Lammers liet zich in de beginweken van dit seizoen bij PSV steeds nadrukkelijker zien. De 22-jarige aanvaller, teruggekeerd na een verhuur aan sc Heerenveen, scoorde in de wedstrijd tegen FC Basel in de voorronden van de Champions League. Eind juli maakte een zware knieblessure een einde aan zijn opmars. Inmiddels is Lammers terug, maar in een totaal andere wereld. PSV verkeert in een zware crisis en is inmiddels afgezakt naar de vijfde plaats in de eredivisie.
"Ik heb nu drie keer achter elkaar gespeeld. Voor mij persoonlijk is het fijn om te voelen dat ik weer ritme krijg. Maar er is heel veel gebeurd in de periode dat ik geblesseerd was", aldus Lammers na de nederlaag van 1-0 bij Ajax. PSV maakte een machteloze indruk in de Johan Cruijff ArenA en wacht al sinds eind september op de eerste overwinning in een competitiewedstrijd buiten Eindhoven.
Doelman André Onana van Ajax beleefde een rustige middag. "Ik denk dat we in de eerste helft één keer op doel hebben geschoten en dat was een rollertje. Dat moet echt beter", aldus Lammers. "Ik en het team moeten veel meer laten zien. We zullen het vertrouwen in onszelf weer terug moeten vinden. Dat kan alleen door doelpunten te maken en kansen te creëren."
Verleden tijd
Lammers begon aan het duel in de hoop dat hij opnieuw een hoofdrol zou kunnen vervullen in Amsterdam. Een jaar geleden bezorgde hij sc Heerenveen in een spectaculair duel een punt bij Ajax: 4-4. Lammers maakte toen twee doelpunten en hielp PSV daar in de strijd om de landstitel erg mee. Uiteindelijk bleef Ajax de Eindhovenaren op de ranglijst toch voor. "Dat was een mooie wedstrijd. Maar daar heb ik nu niets aan, dat is verleden tijd", zei Lammers zondag.
De aanvaller is het sterkst als PSV op de helft van de tegenstander voetbalt. Tegen Ajax gokte het elftal van coach Ernest Faber vooral op de counter. Lammers mist snelheid en is bovendien pas net teruggekeerd na zijn blessure. "Of ik ritme mis? Ik word elke week steeds fitter. Dat het een moeilijke fase is voor mij en het team, dat is duidelijk. We zijn de bal veel te snel kwijt. Dan moet je lange ballen gaan spelen, dat is ook lastig voor het team. Dan kom je weinig aan aanvallen toe."
PSV is de aansluiting met Ajax en AZ kwijt en kan deelname aan de Champions League komend seizoen normaal gesproken vergeten. Lammers: "Het heeft voor ons geen zin om naar de stand te kijken. We moeten nu gewoon met het volgende duel bezig zijn. Tegen Ajax misten we de overtuiging, alleen aan het einde heb ik het echte geloof gezien. Pas toen was er het gevoel dat er wat te halen was."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Arne Slot gaat vrijdag in gesprek met Mohamed Salah. De trainer van Liverpool beslist vervolgens of de aanvaller uit Egypte in de selectie zit voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brighton & Hove Albion.
7 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor is mogelijk beschikbaar voor Ajax in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. "Er zijn mogelijkheden voor de winterstop voor hem", zei interim-trainer Fred Grim. "Misschien al wel richting de wedstrijd van zondag."
28 minuten geledenBOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
9 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
12 uur geledenLYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.
12 uur geledenLAUSANNE (ANP/Belga) - Supportersorganisatie Football Supporters Europe (FSE) klaagt over 'buitensporige' ticketprijzen voor het WK voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. FSE roept de FIFA op om onmiddellijk de ticketverkoop te stoppen, in overleg te treden met alle betrokken partijen en de prijsstructuur opnieuw te bekijken.
14 uur geledenPRISTINA (ANP) - AZ heeft in de Conference League tegen FC Drita de derde overwinning geboekt. In Pristina in Kosovo wonnen de Alkmaarders met 3-0. De ploeg van trainer Maarten Martens is met 9 punten na vijf wedstrijden dicht bij een vervolg in de Europese clubcompetitie.
14 uur geleden