
Lamens tegen Krueger op Roland Garros, Rus tegen Osorio
PARIJS (ANP) - Tennisster Suzan Lamens neemt het bij haar debuut op Roland Garros in de eerste ronde op tegen de Amerikaanse Ashlyn Krueger. De Nederlandse nummer 67 van de wereldranglijst is voor het eerst automatisch toegelaten tot het hoofdtoernooi.
Met de 21-jarige Krueger treft Lamens de nummer 37 van de WTA-ranking. De tennissters speelden één keer eerder tegen elkaar op de WTA-Tour en toen won Krueger.
Arantxa Rus staat in de eerste ronde tegenover Camila Osorio uit Colombia. De 34-jarige Rus bereikte vorig jaar de tweede ronde op Roland Garros. De 23-jarige Osorio staat op de 55e plaats van de wereldranglijst, Rus op de 99e plek. Eén keer eerder speelden de twee tegen elkaar en toen won Osorio.
Sabalenka
De als eerste geplaatste Aryna Sabalenka uit Belarus begint het toernooi in Parijs tegen Kamilla Rachimova uit Rusland. De Poolse Iga Swiatek, die het Franse grandslamtoernooi in 2020 en de afgelopen drie jaar won, begint tegen Rebecca Sramkova uit Slowakije.
Het hoofdtoernooi van Roland Garros begint zondag.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft in de eerste ronde van de US Open niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 29-jarige Nederlander verloor in drie sets van de als elfde geplaatste Deen Holger Rune: 3-6 6-7 (4) 6-7 (2). De partij duurde precies drie uur.
16 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Madison Keys is er niet in geslaagd de tweede ronde van de US Open te bereiken. De als zesde geplaatste Amerikaanse, die begin dit jaar de Australian Open op haar naam schreef, moest haar meerdere erkennen in de Mexicaanse Renata Zarazúa: 7-6 (10) 6-7 (3) 5-7.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Hoofdcoach Laurent Meuwly zegt dat hij alles heeft gedaan wat in zijn macht ligt om de heikele situatie rond atlete Zoë Sedney goed te begeleiden. De talentvolle atlete verliet sportcentrum Papendal nadat de mannelijke teamgenoot die haar ongevraagd filmde tijdens een vrijpartij mocht terugkeren bij de trainingsploeg.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Bij alle atletes van de Nederlandse atletiekploeg voor de WK in Tokio is recent een wangslijmtest afgenomen om te bepalen of ze ook biologisch gezien een vrouw zijn. De mondiale atletiekbond heeft de test verplicht gesteld voor atleten die in de vrouwencategorie willen uitkomen. De uitslagen zijn nog niet allemaal binnen bij de Atletiekunie, meldt een woordvoerster van de bond.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Femke Bol weet vrij zeker dat ze op de WK in Tokio haar beste race van dit jaar op de 400 meter horden gaat lopen. "Daar werk ik ook echt naartoe", zei ze tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal.
7 uur geledenCERES (ANP) - De Fransman David Gaudu heeft de derde etappe van de Vuelta gewonnen. De 28-jarige renner van Groupama - FDJ was op de listige slotklim in het Italiaanse Ceres de slimste en klopte de Denen Mads Pedersen en Jonas Vingegaard. Visma - Lease a Bike-renner Vingegaard behoudt wel de leiderstrui.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse atletiekploeg die volgende maand op de wereldkampioenschappen in Tokio in actie komt, telt minstens vijftig atleten. 37 van hen komen individueel uit op een onderdeel: achttien vrouwen en negentien mannen. De rest maakt deel uit van de vijf estafetteploegen die zijn gekwalificeerd.
8 uur geleden