Lamens en Griekspoor beste Nederlandse tennissers van het jaar
AMSTELVEEN (ANP) - Tennisbond KNLTB heeft Suzan Lamens en Tallon Griekspoor gekozen als beste spelers van dit jaar. Lamens (25) wordt beloond voor het winnen van het WTA-toernooi in Osaka en het binnendringen van de top 100, tot nu de 88e plek. Griekspoor speelde een belangrijke rol bij het halen van de Davis Cup-finale vorige maand.
Dat lukte het Nederlandse team nog niet eerder. Griekspoor (28) verloor in de kwartfinale en finale weliswaar van wereldtoppers Carlos Alcaraz en Jannik Sinner, maar boekte in de halve finale een beslissende zege op de Duitser Jan-Lennard Struff. De mannen haalden de halve eindstrijd in 2001 al één keer eerder, maar de finale was iets nieuws. Op de wereldranglijst daalde Griekspoor dit jaar wel van de 23e naar de 40e positie.
Wesley Koolhof kreeg voor zijn vijf titels in zijn afscheidsjaar de prijs voor beste dubbelspeler. Paralympisch kampioen Niels Vink werd rolstoeltennisser van het jaar, nummer 1 van de wereld Diede de Groot kreeg die prijs bij de vrouwen.
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabië gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.
9 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Alexander Zverev staat in de derde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de eveneens 28-jarige Fransman Alexandre Müller: 6-3 4-6 6-3 6-4. Zverev speelt in de derde ronde tegen de Brit Cameron Norrie, die in vier sets won van de Amerikaan Emilio Nava.
9 uur geledenTANUNDA (ANP/BELGA) - De Deen Tobias Lund Andresen heeft de eerste etappe van de Tour Down Under gewonnen. De renner van Decathlon CMA CGM was na 121 kilometer in de sprint in het Australische Tanunda sneller dan topfavorieten Matthew Brennan (Visma-Lease a Bike) en de Australiër Sam Welsford. De Nederlander Danny van Poppel liep het podium nipt mis en werd vierde.
13 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Lijstaanvoerders Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka hebben zich zonder setverlies geplaatst voor de derde ronde van de Australian Open. De Spanjaard Alcaraz versloeg de Duitser Yannick Hanfmann in Melbourne in een kleine drie uur (7-6 (4) 6-3 6-2), Sabalenka uit Belarus had nog minder moeite met de Chinese qualifier Bai Zhuoxuan (6-3 6-1). De tweevoudig winnares was na een uur en een kwartier klaar.
13 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.
1 dag geleden