Lamens en Griekspoor beste Nederlandse tennissers van het jaar
AMSTELVEEN (ANP) - Tennisbond KNLTB heeft Suzan Lamens en Tallon Griekspoor gekozen als beste spelers van dit jaar. Lamens (25) wordt beloond voor het winnen van het WTA-toernooi in Osaka en het binnendringen van de top 100, tot nu de 88e plek. Griekspoor speelde een belangrijke rol bij het halen van de Davis Cup-finale vorige maand.
Dat lukte het Nederlandse team nog niet eerder. Griekspoor (28) verloor in de kwartfinale en finale weliswaar van wereldtoppers Carlos Alcaraz en Jannik Sinner, maar boekte in de halve finale een beslissende zege op de Duitser Jan-Lennard Struff. De mannen haalden de halve eindstrijd in 2001 al één keer eerder, maar de finale was iets nieuws. Op de wereldranglijst daalde Griekspoor dit jaar wel van de 23e naar de 40e positie.
Wesley Koolhof kreeg voor zijn vijf titels in zijn afscheidsjaar de prijs voor beste dubbelspeler. Paralympisch kampioen Niels Vink werd rolstoeltennisser van het jaar, nummer 1 van de wereld Diede de Groot kreeg die prijs bij de vrouwen.
Meer uit Sport
RIO DE JANEIRO (ANP) - Tomás Martín Etcheverry heeft op het tennistoernooi van Rio de Janeiro zijn eerste ATP-titel veroverd. De 26-jarige Argentijn versloeg in de finale de Chileen Alejandro Tabilo met 3-6 7-6 (3) 6-4.
5 uur geledenVERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.
15 uur geledenVERONA (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer en langebaanschaatser Jorrit Bergsma hebben bij de sluitingsceremonie van de 25e Winterspelen de Nederlandse vlag binnengedragen in de historische Arena di Verona, waar normaal gesproken theater en opera worden opgevoerd. De Olympische Spelen begonnen zestien dagen eerder met de openingsceremonie in stadion San Siro in Milaan.
16 uur geledenVERONA (ANP) - De sluitingsceremonie van de 25e editie van de Winterspelen in Milaan in Cortina d'Ampezzo is om 20.30 uur begonnen. Het slotfeest is in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers.
16 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft in het Zweedse Göteborg zijn derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. Kim Emmen werd namens Nederland tweede. Emmen en haar paard Imagine gingen aan de leiding na een foutloze barrage. Maar Greve, die als laatste van start ging, reed op Grandorado eveneens foutloos en was een halve seconde sneller. De derde plaats was voor Malin Bayard-Johnson uit Zweden.
18 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.
21 uur geleden