Lambriex en Van de Werken klimmen naar vierde plaats EK zeilen
VILAMOURA (ANP) - Zeilers Bart Lambriex en Floris van de Werken zijn op het EK in de olympische klasse 49er in het Portugese Vilamoura naar de vierde plaats geklommen. Er zijn nog twee dagen te gaan in de titelstrijd, die wordt aangevoerd door de Oostenrijkers Benjamin Bildstein en David Hussl. De achterstand van de Nederlanders bedraagt 12 punten.
Lambriex en Van de Werken zijn drievoudig wereldkampioen in de 49er. Het duo is genomineerd voor de verkiezing van beste zeilers van de wereld (World Sailor of the Year Award).
Odile van Aanholt en Annette Duetz bezetten eveneens de vierde plaats in de 49erFX. De winnaars van het zilver op het WK in Den Haag staan 18 punten achter op het Noorse koppel Helene Naess en Marie Ronningen. Van Aanholt en Duetz zijn al zeker van olympische deelname volgende zomer.
Meer uit Sport
BERLIJN (ANP) - Serena Williams (44) doet na haar geplande terugkeer als dubbelspeelster op het grastoernooi van Queen's in Londen ook mee aan het WTA-toernooi in Berlijn. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. Het is nog niet bekend met wie Williams in de Duitse hoofdstad zal dubbelen.
1 uur geledenLAS VEGAS (ANP/RTR) - De Grote Prijs van Las Vegas blijft nog zeker tien jaar op de Formule 1-kalender staan. De organisatie achter de race heeft het contract met Formule 1 met tien jaar verlengd.
9 uur geledenBRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.
14 uur geledenROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).
16 uur geledenHENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.
17 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.
18 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.
21 uur geleden