Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

LAKS: zorgen bij scholieren over eindexamens vanwege achterstand

LAKS: zorgen bij scholieren over eindexamens vanwege achterstand

UTRECHT (ANP) - Bij het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) komen signalen binnen over middelbare scholieren die zich zorgen maken over hun eindexamens, die deze week beginnen. "Het is voor het eerst dat we dit zo sterk horen", laat een woordvoerster desgevraagd weten. Volgens haar heerst er angst onder leerlingen, omdat ze het gevoel hebben dat ze niet voldoende zijn voorbereid als gevolg van het gemiste onderwijs tijdens de coronacrisis en het lerarentekort.

De zorgen komen bij het LAKS binnen via de reguliere telefoonlijn en bij ledenactiviteiten, zegt de woordvoerster. Ze schat dat er al "tientallen" scholieren hun vrees over de aankomende examens hebben geuit.

De eindexamens zijn dit jaar weer zoals voor de coronacrisis. Leerlingen hadden vorig jaar vanwege de lesuitval nog recht op een extra herkansing en ze mochten hun examens spreiden. Het LAKS wilde dat ook voor dit jaar, maar minister Dennis Wiersma van Onderwijs ging hierin niet mee. De minister schreef eerder aan de Tweede Kamer dat door terug te gaan naar de exameneisen van voor corona, leerlingen "zo goed mogelijk voorbereid zijn op de samenleving en de arbeidsmarkt en succesvol zijn in hun vervolgopleiding".

Extra maatregelen

Het LAKS blijft volgens de woordvoerster ervoor pleiten alsnog extra maatregelen te treffen. Of hierover nog gesprekken gaande zijn, kon ze niet zeggen. "En we proberen scholieren natuurlijk zo goed mogelijk te helpen, bijvoorbeeld door ze te voorzien van alle nodige informatie over hun examens."

De eindexamens in het voortgezet onderwijs beginnen donderdag. Vorig jaar kwam er een recordaantal van 285.700 klachten binnen bij het LAKS, dat jaarlijks een eindexamenklachtenlijn opent. De woordvoerster zegt te hopen dat het aantal klachten dit jaar meevalt, maar er staan voldoende vrijwilligers klaar om de telefoontjes aan te nemen.

Meer uit Binnenland

Lilian Marijnissen wordt 'kwartiermaker' sociaal-juridische hulp

DEN HAAG (ANP) - Voormalig SP-leider Lilian Marijnissen gaat vanaf half augustus werken aan voorstellen om juridische hulp die met financiële en maatschappelijke problemen te maken heeft landelijk beschikbaar te maken. Ze wordt "kwartiermaker" voor deze sociaal-juridische dienstverlening, meldt demissionair staatssecretaris Teun Struycken (Rechtsbescherming, NSC) in een brief aan de Tweede Kamer. Een kwartiermaker is iemand die projecten op gang brengt.

42 minuten geleden
Rechter: dinsdag besluit rectificatie artikel over advocaat Taghi

AMSTERDAM (ANP) - De rechter beslist dinsdag over de eis van de voormalige advocaat van Ridouan Taghi dat De Telegraaf een rectificatie plaatst over een column eerder deze maand. Volgens advocaat Vito Shukrula heeft misdaadjournalist John van den Heuvel "feitelijk onjuiste, kwalijke en lasterlijke informatie" gepubliceerd over hem. Ondanks eerdere berichten dat Shukrula donderdag aanwezig zou zijn bij het door hem aangespannen kort geding in de rechtbank Amsterdam, was hij er niet. Van den Heuvel was er wel via een videoverbinding vanaf zijn vakantieadres.

1 uur geleden
Ontmaskerde afvalcoach bij rechter: ik ga al drie jaar door hel

AMSTERDAM (ANP) - De door programmamaker Alberto Stegeman ontmaskerde afvalcoach Mohamed M. uit Haarlem, die volgens het OM seksueel misbruik heeft gemaakt van kwetsbare, jonge meisjes, zit "al ruim drie jaar in een nachtmerrie". Bij de start van zijn strafzaak bij de rechtbank Amsterdam zei hij donderdag dat zijn gezin en hij "door een hel gaan" en "dat het steeds erger wordt". Ook vertelde hij dat het voelt "als een heksenjacht. Ik heb het idee dat ik al ben veroordeeld."

1 uur geleden
Koning: zonder samenwerking blijft artikel 1 een lege huls

NIEUWEGEIN (ANP) - "Artikel 1 is een prachtig artikel, maar blijft een lege huls als we er niet samen aan werken om dit land vrij te maken van discriminatie." Dat zei koning Willem-Alexander donderdag bij het Nationaal Congres tegen Discriminatie en Racisme (NCDR). De koning zei het belangrijk te vinden om blijvend aandacht te geven aan het onderwerp, "zodat we er echt aan kunnen werken om discriminatie uit dit land te verbannen".

2 uur geleden
Brand bij veevoederbedrijf Veenendaal onder controle

VEENENDAAL (ANP) - De grote brand bij een veevoederbedrijf aan de Antennestraat in Veenendaal is onder controle, meldt de brandweer. Twee panden van hetzelfde bedrijf raakten zwaar beschadigd.

4 uur geleden
Treinproblemen rond Schiphol verholpen

SCHIPHOL (ANP) - De problemen op het spoor bij Schiphol zijn verholpen, zo is te zien op de website van de NS. De treinen die langs de luchthaven komen lijken weer volgens dienstregeling te rijden.

6 uur geleden
Vrijwel alle wegen weer open na NAVO-top

DEN HAAG (ANP) - Vrijwel alle wegen, snelwegen, op- en afritten, viaducten en tunnels die waren afgesloten in verband met de NAVO-top, zijn weer open. Dit meldt Rijkswaterstaat donderdagochtend. De N44 is nog wel afgesloten, evenals een aantal lokale wegen.

7 uur geleden