Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

LAKS: woensdag vooral veel klachten over vwo Engels

LAKS: woensdag vooral veel klachten over vwo Engels

UTRECHT (ANP) - Het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) heeft woensdag vooral veel klachten gekregen over het examen Engels voor het vwo, zo laat een woordvoerder weten. Ongeveer 4000 klachten kwamen binnen over dit examen, leerlingen beklaagden zich voornamelijk over de lengte van de teksten die ze moesten lezen.

Ook zorgden een paar moeilijke woorden voor "veel opzoekwerk in het woordenboek", aldus het LAKS. Het gaat volgens de woordvoerder om een "gemiddelde dag" als gekeken wordt naar de klachtenstroom.

Op de eerste dag van de centrale eindexamens vorige week kwamen 50.000 klachten binnen. Dat was bovengemiddeld veel, vertelde een woordvoerder toen.

Vorig jaar kreeg het LAKS alleen al in het eerste tijdvak ruim 212.000 klachten binnen. Dat was een record. Volgens de scholieren was dat vooral te wijten aan de gevolgen van de coronapandemie. Leerlingen kwamen tijdens lockdowns thuis te zitten en kampten met stress en onzekerheid.

Meer uit Binnenland

Nieuwe beheerder DigiD mag alleen Europees zijn

DEN HAAG (ANP) - Het volgende bedrijf dat een deel van DigiD gaat beheren, moet Europees zijn. Staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat de aanbesteding voor het contract na augustus 2028 loopt via de Aanbestedingswet Defensie en Veiligheid (ADV).

27 minuten geleden
Burgemeester Marcouch: drie demonstraties bij eerste concert Ye

ARNHEM (ANP) - Er zijn tot nu toe drie demonstraties bij de gemeente Arnhem aangemeld rondom het concert van rapper Ye aanstaande zaterdag in de GelreDome. Dat zegt de Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch. Het gaat om een demonstratie van het CIDI en twee "individuen".

1 uur geleden
Aerdts wil minimumleeftijd sociale media Europees regelen

DEN HAAG (ANP) - Een minimumleeftijd voor sociale media moet binnen de Europese Unie worden geregeld, zei staatssecretaris Willemijn Aerdts (Digitale Economie en Soevereiniteit) tijdens een debat in de Tweede Kamer. Zij wil daarmee voorkomen dat er een "lappendeken" ontstaat.

2 uur geleden
Alpe d'HuZes levert ruim 25 miljoen euro op voor KWF

ALPE D'HUEZ (ANP) - Sportevenement Alpe d'HuZes heeft dit jaar iets meer dan 25 miljoen euro opgeleverd, een recordbedrag. Dat laat de organisatie weten. Die belooft dat al het geld wordt besteed aan wetenschappelijk onderzoek naar kanker.

3 uur geleden
Kamer wil weten wat kabinet doet tegen buitenlandse beïnvloeding

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil weten wat het kabinet gaat doen om beïnvloeding door buitenlandse actoren op sociale media tegen te gaan. Niet alle partijen zien hetzelfde gevaar, maar een ruime meerderheid van de Kamer wil wel dat er meer gebeurt om de mogelijkheden tot beïnvloeding te verkleinen.

3 uur geleden
Raad van toezicht Milieudefensie weg om verleden oud-directeur

AMSTERDAM (ANP) - De volledige raad van toezicht van Milieudefensie is opgestapt. De toezichthouders van de milieuorganisatie wisten al sinds 2015 dat oud-directeur Donald Pols vroeger actief was bij een extreemrechtse Zuid-Afrikaanse studentenbeweging, maar deden daar niets mee. Dat leidde tot "veel onrust" en "een gebrek aan vertrouwen", laten de leden van de raad donderdag weten. Ze willen met hun vertrek de rust helpen herstellen.

4 uur geleden
Ook Nederland wil Russische toeristen weren uit de EU

LUXEMBURG (ANP) - Nederland heeft zich aangesloten bij het verzoek van Zweden om Russische toeristen te weren uit de EU. Dat "verzoek is terecht", zei minister Bart van den Brink (Migratie, CDA) donderdag in Luxemburg.

5 uur geleden