Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

LAKS: veel klachten onduidelijke vraagstelling vmbo wiskunde

LAKS: veel klachten onduidelijke vraagstelling vmbo wiskunde

UTRECHT (ANP) - De klachtenlijn van het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) is dinsdag veel gebeld over het examen vmbo wiskunde (gemengde leerweg en theoretische leerweg).

Er kwamen circa 8500 klachten over het examen binnen, met name over de onduidelijke vraagstelling bij sommige vragen. "Leerlingen vonden het moeilijk te bepalen hoe ze moesten antwoorden", aldus een woordvoerster van het LAKS.

Ook over het examen bedrijfseconomie op het vwo kwamen "onwijs veel klachten." Het LAKS vermoedt dat er een fout is gemaakt in het examen. "Daar werd eerst slechts één argument gevraagd, terwijl je later bij het antwoordblad opeens twee argumenten moest invullen."

Klachten wat betreft het examen Nederlands op de havo gingen er vooral over dat studenten het te moeilijk en te lang vonden. Dat gold ook voor Duits op het vmbo (gemengde leerweg en theoretische leerweg). Tot nu toe heeft het LAKS zo'n 165.000 klachten binnengekregen, "immens veel", aldus de woordvoerster.

"Vorig jaar waren dat er tijdens de hele examenperiode 220.000, dus dit aantal op slechts dag vier van de examens is heel veel." Bij het LAKS weten ze nog niet of dat komt door een slechte voorbereiding van de examens of doordat het LAKS bekender is geworden. "In elk geval zijn we blij dat scholieren ons beter weten te vinden dan vorige jaren."

Meer uit Binnenland

Hondius meert aan op Tenerife vanwege harde wind

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De Hondius meert aan in de haven van Granadilla in Tenerife vanwege de aanhoudende harde wind. Dat meldt het Spaanse ministerie van Volksgezondheid op gezag van de havenautoriteit, die daartoe een verzoek deed.

29 minuten geleden
Berendsen: geweld kolonisten Israël is onacceptabel

BRUSSEL (ANP) - Met het besluit over nieuwe sancties tegen gewelddadige Israëlische kolonisten laat de EU zien dat geweld door kolonisten "echt onacceptabel is", vindt buitenlandminister Tom Berendsen. Hiermee geven de 27 EU-lidstaten een stevig signaal af, zei hij maandag na afloop van de vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.

46 minuten geleden
18 Amerikanen van Hondius aangekomen in quarantainecentra VS

OMAHA (ANP/AFP) - De achttien Amerikaanse opvarenden van de Hondius zijn aangekomen in quarantainecentra in de Verenigde Staten. Zij werden zondag geëvacueerd van het cruiseschip waar het hantavirus was uitgebroken.

51 minuten geleden
Uitstel evacuatie Hondius door harde wind

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - Het aan wal brengen van de opvarenden van de m/v Hondius wordt al enige tijd uitgesteld vanwege plotselinge harde wind. Het Nederlandse cruiseschip waarop een uitbraak van het hantavirus was, ligt sinds zondagochtend voor anker in de industriehaven van Granadilla in Tenerife.

52 minuten geleden
Tata opnieuw beboet voor te hoge uitstoot schadelijke stoffen

ZAANDAM (ANP) - Tata Steel heeft opnieuw een boete gekregen voor een te hoge uitstoot van schadelijke stoffen. De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied int bij het grote staalbedrijf in de IJmond een dwangsom van 3,25 miljoen euro, omdat vanuit de oude kooksgasfabriek 2 onder meer te hoge concentraties PAK's vrijkomen. Stoffen die onder deze noemer vallen, zijn kankerverwekkend.

1 uur geleden
Keukenhof trekt voor vierde jaar op rij 1,4 miljoen bezoekers

LISSE (ANP) - Net als in de afgelopen drie jaar, bezochten tijdens de openingsperiode van Keukenhof in 2026 ruim 1,4 miljoen mensen het lentepark in Lisse. Evenals voorgaande jaren kwam het merendeel van die bezoekers uit Nederland, gevolgd door Duitsland, de Verenigde Staten, Frankrijk en Groot-Brittannië. De gemiddelde leeftijd van bezoekers was 48 jaar.

2 uur geleden
COA al 10 miljoen euro kwijt aan dwangsommen voor opvanglocaties

HARDENBERG (ANP) - Het totale bedrag dat het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) aan dwangsommen moet overmaken aan gemeenten voor problemen bij zijn locaties, is tijdens het weekeinde opgelopen tot boven de 10 miljoen euro. Het grootste deel daarvan ging naar de gemeente Westerwolde in Groningen. Daarin ligt het aanmeldcentrum van Ter Apel.

3 uur geleden