LAKS: op dag twee eindexamens al bijna 95.000 klachten
UTRECHT (ANP) - Op dag twee van de landelijke eindexamens voor middelbare scholieren staat de klachtenteller over die toetsen op iets minder dan 95.000. Dat is "best veel", stelt Inass Jagour, bestuurslid en woordvoerder van het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS). "Vorig jaar werd er gedurende de hele examenperiode 240.000 keer geklaagd."
De eindexamenperiode loopt tot woensdag 27 mei. Sinds 1988 kunnen leerlingen klachten indienen over de gemaakte examens via de eindexamenklachtenlijn van LAKS. Vrijdag en in het weekend werd volop geklaagd over de eerste toetsen: maandagochtend stond de teller op ongeveer 60.000 klachten.
Maandag werd het meest geklaagd over het vwo-eindexamen natuurkunde, dat om 13.30 uur begon. Kandidaten klaagden 11.438 keer over de toets, voornamelijk over de complexiteit en onduidelijkheid van de vraagstelling. Ook vonden leerlingen dat het examen te lang was en niet goed aansloot op de lesstof. Een leerling omschreef de toets als "een absolute depressie". Vorig jaar werd er met ongeveer 7000 klachten beduidend minder geklaagd over vwo-natuurkunde.
Wesp
Het eindexamen Nederlands van vmbo gl/tl leverde 5631 klachten op. Dat is iets minder dan vorig jaar, toen waren het er 6414. Leerlingen hadden dit jaar moeite met "ontzettend lange teksten", "een onduidelijk artikel" en "leerstof die we niet gehad hebben".
Naast inhoudelijke klachten over de toetsen deden eindexamenkandidaten bij LAKS ook melding van zaken die niet volgens plan verliepen, waardoor examens niet naar verwachting gemaakt konden worden. Zo zorgde een wesp in een eindexamenzaal voor verstoring. Ook gaf een leerling aan dat hij vlak voor aanvang van de toets naar een ander lokaal moest verschuiven, waardoor hij minder tijd had voor de toets.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - Twaalf medewerkers van het Radboudumc, waar een patiënt met het hantavirus is opgenomen, gaan uit voorzorg in quarantaine voor zes weken. Er is gebleken dat de procedures rond de patiënt niet goed zijn gevolgd, meldt het Nijmeegse ziekenhuis.
5 minuten geledenMADRID (ANP) - Een van de veertien Spanjaarden die werden geëvacueerd van het cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus, meldt het Spaanse ministerie van Gezondheid. Die persoon vertoont geen symptomen en verkeert in goede conditie. De overige dertien evacués hebben negatief getest.
5 minuten geledenEINDHOVEN (ANP/AFP) - Ook het laatste vliegtuig met opvarenden van de m/v Hondius is vertrokken van het Canarische eiland Tenerife. Het toestel met Australiërs, een Nieuw-Zeelander en een Brit is onderweg naar Eindhoven. Daarvandaan zullen zij verder worden geëvacueerd.
13 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Een vliegtuig met opvarenden van de m/v Hondius is van Tenerife vertrokken naar Eindhoven. Maandag gingen de laatste mensen die geëvacueerd worden van boord van het cruiseschip waar het hantavirus is uitgebroken. Later op de avond vertrekt ook nog een tweede evacuatievlucht.
45 minuten geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De Hondius is rond 20.00 uur Nederlandse tijd vertrokken uit de haven van Granadilla op Tenerife, ziet ANP ter plaatse.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het NOS Jeugdjournaal krijgt de Ere Zilveren Nipkowschijf. Dat werd maandag bekendgemaakt in de talkshow Eva op NPO 1. Het programma krijgt de prijs omdat het 45 jaar bestaat en omdat het volgens de jury "met de juiste toon" jonge kijkers weet te bereiken.
1 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - Nu de Hondius is aangemeerd in de haven van Granadilla op Tenerife, worden opvarenden aan wal gehaald, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Eerder gebeurde dat nog met behulp van een bootje, dat pendelde tussen het schip dat voor anker lag in de haven en de pier.
1 uur geleden