Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

LAKS ontvangt honderden klachten op de eerste dag herexamen

LAKS ontvangt honderden klachten op de eerste dag herexamen

UTRECHT (ANP) - Het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) heeft op de eerste dag van de centrale herexamens 427 klachten binnengekregen. Een groot deel van deze klachten, namelijk 139, gingen over het Engels herexamen vwo. De leerlingen vonden het examen te lang, waardoor ze in tijdnood kwamen.

Bij de centrale examens dienden vwo-leerlingen de meeste klachten in voor het Engels eindexamen. Maar de meeste klachten over alle examens op alle onderwijsniveaus gingen naar het havo-examen wiskunde A.

Een woordvoerder van LAKS kan niet zeggen of op de eerste dag van de herkansingen veel klachten zijn ingediend in vergelijking met voorgaande jaren. Dat het klachtenaantal relatief gezien laag ligt is volgens hem logisch, omdat veel leerlingen in het eerste tijdvak geslaagd zijn en het herexamen überhaupt niet hoeven maken.

Dinsdag gingen de vwo-leerlingen ook op voor het herexamen Frans en bedrijfseconomie. Voor de havo-leerlingen stonden dezelfde vakken op het programma als bij het vwo. Vmbo-leerlingen mochten Duits, Frans en Nederlands herkansen. De herexamens duren nog tot en met dinsdag 25 juni.

Meer uit Binnenland

Jetten vindt Europa te vaak aan zijlijn staan in Midden-Oosten

NICOSIA (ANP) - Europa staat te veel aan de zijlijn bij de conflicten in het Midden-Oosten, zegt premier Rob Jetten voorafgaand aan de tweede dag van de informele EU-top op Cyprus. Later op de dag gaan de EU-leiders ook met onder meer leiders uit de golfregio, Libanon en Syrië in gesprek.

1 uur geleden
Meer regio's naar hoogste waarschuwingsniveau voor natuurbranden

DEN HAAG (ANP) - Het aantal regio's waar natuurbranden kunnen ontstaan, neemt snel toe. In Flevoland, Gooi en Vechtstreek, Twente en Noord- en Oost-Gelderland geldt nu ook het hoogste waarschuwingsniveau door de aanhoudende droogte. Deze fase 2 is afgekondigd door de brandweer.

3 uur geleden
Militair VS opgepakt om weddenschap met voorkennis op val Maduro

WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse militair van de speciale eenheden is donderdag opgepakt omdat hij zou hebben gewed op het vertrek van de Venezolaanse leider Nicolás Maduro, kort voordat diens gevangenneming bekend werd. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Justitie.

9 uur geleden
Moeder verdacht van doodsteken dochter (14) in Blerick

MAASTRICHT (ANP) - De twee verdachten die maandag werden opgepakt voor betrokkenheid bij het doodsteken van een meisje (14) in Blerick, zijn haar ouders. De moeder zou de dodelijke steekwonden hebben toegebracht. Het OM verdenkt haar van moord dan wel doodslag. De vrouw blijft veertien dagen langer vast.

17 uur geleden
Aantal grote storingen op het spoor loopt op

UTRECHT (ANP) - Op het Nederlandse spoor vonden vorig jaar 586 ernstige verstoringen plaats, meldt ProRail in zijn jaarverslag. De spoorbeheerder waarschuwde in november al dat afspraken met het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat wat betreft het aantal grote storingen in 2025 niet gehaald zouden worden.

20 uur geleden
Vitens heeft moeite om iedereen van drinkwater te voorzien

ZWOLLE (ANP) - Vitens heeft steeds meer moeite om iedereen van drinkwater te voorzien. Terwijl Nederlanders afgelopen jaar gemiddeld iets minder drinkwater verbruikten, verwacht het grootste drinkwaterbedrijf van Nederland tekorten in de drinkwatervoorziening.

20 uur geleden
Zorgen bij AIVD over toename geradicaliseerde jongeren

ZOETERMEER (ANP) - De Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) maakt zich zorgen over de toename van het aantal jongeren dat radicaliseert. "Ze radicaliseren online, vormen een terroristische dreiging vanwege hun jihadistische of rechts-terroristische denkbeelden, of worden ingezet door statelijke actoren", aldus AIVD-baas Simone Smit. De dienst presenteert donderdag het jaarverslag over 2025.

21 uur geleden