LAKS ontvangt honderden klachten op de eerste dag herexamen
UTRECHT (ANP) - Het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) heeft op de eerste dag van de centrale herexamens 427 klachten binnengekregen. Een groot deel van deze klachten, namelijk 139, gingen over het Engels herexamen vwo. De leerlingen vonden het examen te lang, waardoor ze in tijdnood kwamen.
Bij de centrale examens dienden vwo-leerlingen de meeste klachten in voor het Engels eindexamen. Maar de meeste klachten over alle examens op alle onderwijsniveaus gingen naar het havo-examen wiskunde A.
Een woordvoerder van LAKS kan niet zeggen of op de eerste dag van de herkansingen veel klachten zijn ingediend in vergelijking met voorgaande jaren. Dat het klachtenaantal relatief gezien laag ligt is volgens hem logisch, omdat veel leerlingen in het eerste tijdvak geslaagd zijn en het herexamen überhaupt niet hoeven maken.
Dinsdag gingen de vwo-leerlingen ook op voor het herexamen Frans en bedrijfseconomie. Voor de havo-leerlingen stonden dezelfde vakken op het programma als bij het vwo. Vmbo-leerlingen mochten Duits, Frans en Nederlands herkansen. De herexamens duren nog tot en met dinsdag 25 juni.
Meer uit Binnenland
GENEVE (ANP) - Naast de twee eerder door een laboratorium bevestigde besmettingen met het hantavirus op een Nederlands cruiseschip zijn er vijf vermoedelijke gevallen vastgesteld. Dat meldt de Wereldgezondheidsorganisatie WHO.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij plaatselijke dodenherdenkingen hebben meerdere burgemeesters maandagavond gewaarschuwd voor de staat van de samenleving en van de politiek. Daarin zien ze steeds meer extremisme.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Negen demonstranten die maandagavond rond de dodenherdenking op de Dam zijn aangehouden, zijn weer op vrije voeten. Onder hen is activist Frank van der Linde. Dat meldt hun advocaat Willem Jebbink. Drie andere cliënten van Jebbink worden nog verhoord. Hij verwacht dat ook zij in het komende uur worden vrijgelaten.
3 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - In Wageningen heeft burgemeester Floor Vermeulen rond middernacht traditiegetrouw het Nationaal Bevrijdingsvuur aangestoken, als startsein voor de viering van de vrijheid op 5 mei. Vermeulen werd vergezeld door twee veteranen uit de Tweede Wereldoorlog: de 103-jarige Robbie Hall uit het Verenigd Koninkrijk en de 105-jarige Johan Geneuglijk uit Nederland. De plechtigheid was op het plein voor Hotel De Wereld, waar in 1945 werd onderhandeld over de Duitse capitulatie.
3 uur geledenDEN HELDER (ANP) - Door een of meerdere steekpartijen in Den Helder zijn maandagavond twee mensen gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht. De politie heeft drie verdachten aangehouden. Een van de gewonden is tevens verdachte, zei een woordvoerster. De politie zoekt nog uit wat er precies is gebeurd in de Noord-Hollandse havenstad.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zo'n vijfhonderd mensen bezochten maandagavond de alternatieve dodenherdenking in Den Haag, die dit jaar op het Lange Voorhout werd gehouden. Dat zag een verslaggever van het ANP. Het is de tweede keer dat deze herdenking is georganiseerd, onder anderen oud-ambtenaren en diplomaten zitten achter het initiatief.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op veel plaatsen in Nederland waren mensen maandagavond om 20.00 uur twee minuten stil voor iedereen die tijdens of na de Tweede Wereldoorlog is omgekomen in oorlogssituaties of bij vredesoperaties. Bij de Nationale Herdenking op de Dam in Amsterdam blies een trompettist het taptoesignaal, waarna de duizenden aanwezigen stilte in acht namen. Om 20.02 uur klonk het Wilhelmus.
7 uur geleden