
LAKS ontvangt 21.000 klachten op eerste dag eindexamens
UTRECHT (ANP) - Bij het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) zijn 21.000 klachten binnengekomen over de centraal schriftelijke eindexamens die vrijdag zijn begonnen. Dat is minder dan de ruim 35.000 die het LAKS vorig jaar ontving op de eerste examendag.
Over het examen Nederlands voor vwo kwamen veel klachten binnen over het tweede deel. Dat zou "te zweverig, te filosofisch" zijn, zegt LAKS-bestuurslid Fé Swets. In het examen Engels voor vmbo gemengde en theoretische leerweg zaten te veel moeilijke woorden in de vragen en de tekst, aldus de klagers. En havo-scholieren die natuurkunde deden, klaagden over een vraag waarin onverwacht een bepaalde berekening gebruikt moest worden om het antwoord te vinden. Ook zou het examen te veel open vragen bevatten.
De ongeveer 185.000 scholieren die vrijdag aan hun examens begonnen, kunnen bellen naar het LAKS om hun klacht door te geven. Sinds 1 april konden ze problemen al online melden. Op die dag begonnen de digitale examens voor het vmbo.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - De droogte neemt de komende tijd toe. Door hitte en weinig neerslag krijgt vooral het zuidwesten van het land met droogte te maken, meldt Weeronline. Dit geldt niet voor het hele land, in het oosten van Groningen is het lokaal zelfs iets te nat.
6 minuten geledenDE BILT (ANP) - De komende dagen geldt code geel vanwege de verwachte hitte. Het KNMI meldt dat het vooral in het zuiden, oosten en in stedelijke gebieden warm en benauwd kan aanvoelen. Sinds 10.00 uur is in het hele land ook het Nationaal Hitteplan van kracht.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Op de achttiende dag van de onafgebroken wake bij het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag zijn 243 gedode journalisten uit Gaza herdacht. Het was er met zo'n honderd aanwezigen drukker dan op de andere dagen, zag mede-organisator Ineke Palmen van Rotterdam Palestina Coalitie.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het landelijk meldpunt Discriminatie.nl gaat bij de politie in Den Haag aangifte doen van discriminatie naar aanleiding van een X-post van PVV-leider Geert Wilders. Bij het meldpunt zijn in korte tijd meer dan 12.500 meldingen binnengekomen over Wilders' bericht, het hoogste aantal dat Discriminatie.nl ooit registreerde over één incident. Volgens het meldpunt laat dat zien dat veel mensen de afbeelding die Wilders op 4 augustus deelde "discriminerend, polariserend en kwetsend" vinden.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) heeft nog geen besluit genomen over een mogelijk onderzoek naar een datalek bij het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker. De dienst is afgelopen weekend geïnformeerd, laat een woordvoerder van de zorginspectie weten.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Daniëlle Jansen (Volksgezondheid) laat onderzoek doen naar de hack bij Bevolkingsonderzoek Nederland. De NSC-bewindsvrouw betreurt dat de persoonsgegevens van 485.000 deelnemers aan het preventieve onderzoek naar baarmoederhalskanker nu in vreemde handen zijn. Van in ieder geval een deel van de vrouwen is ook de uitslag van de test gestolen.
20 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Vanwege het warme weer geldt vanaf dinsdag 10.00 uur het Nationaal Hitteplan voor alle provincies in Nederland. Dat meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) maandag na overleg met het KNMI over de weersverwachting. De temperatuur kan op dinsdag en woensdag oplopen tot boven de 30 graden.
22 uur geleden