Lakers dankzij late score James alsnog door naar play-offs NBA
LOS ANGELES (ANP) - Een wanhoopsschot van vedette LeBron James heeft titelverdediger Los Angeles Lakers alsnog een plek in de play-offs van de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA bezorgd. Met nog een minuut te spelen in de barrage tegen Golden State Warriors en de schotklok bijna op 0 seconden, mikte James van afstand de bal raak voor een beslissende 3-punter. Het betekende een overwinning van 103-100 en een vervolg in de nacompetitie, waarin de Lakers op jacht kunnen naar titelprolongatie.
Tegenstander in de eerste ronde van de play-offs is komende zondag Phoenix Suns. De verliezende Warriors krijgen nog een laatste kans om zich ook bij de laatste zestien ploegen te voegen die verder strijden om het kampioenschap. Vrijdag is Memphis Grizzlies de tegenstander in een finale barrage. De Grizzlies schakelden eerder op de woensdagavond (plaatselijke tijd) San Antonio Spurs uit in de strijd om de laatste plekken in de play-offs: 100-96.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.
13 minuten geledenMONACO (ANP) - Kimi Antonelli heeft in de Formule 1 voor het eerst in zijn carrière de Grote Prijs van Monaco gewonnen. Max Verstappen viel in de eerste ronde uit, nadat hij zijn Red Bull eerst niet van de startpositie kreeg. Voor Verstappen is het de tweede uitvalbeurt dit seizoen.
16 minuten geledenSALUZZO (ANP) - Wielrenster Demi Vollering heeft de Giro d'Italia op haar naam geschreven. De 29-jarige Nederlandse van FDJ United - SUEZ maakte in de slotetappe haar achterstand van 49 seconden op klassementsleidster Anna van der Breggen goed.
38 minuten geledenAALSMEER (ANP) - De handballers van Volendam hebben voor het eerst sinds 2013 de landstitel veroverd. De ploeg was na strafworpen te sterk voor Aalsmeer in het tweede play-offduel om de titel.
1 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Nevill Ruiter kijkt met een goed gevoel terug op zijn laatste deelname als amateur aan het KLM Open in Badhoevedorp. De 24-jarige Nederlander, die in augustus professional wordt, veroverde de Robbie van Erven Dorens Trofee, de prijs voor de beste amateur die de 'cut' haalt. "Als amateur is dat het hoogst haalbare, dus dat is heel mooi", zei hij na afloop van zijn slotronde.
2 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1 uitgevallen na een defect bij de start. De viervoudig wereldkampioen stond op de eerste startrij, maar kon niet vertrekken toen de lichten uitgingen. Nadat alle auto's hem waren gepasseerd, kwam Verstappen alsnog van zijn plek, maar hij bracht de Red Bull daarna meteen de pits in, waar hij uit de wagen stapte.
2 uur geledenSÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft in de MotoGP na de sprintrace ook de Grote Prijs van Hongarije op zijn naam geschreven. De Spaanse regerend wereldkampioen bleef zijn landgenoot Pedro Acosta voor. Francesco Bagnaia eindigde op ruime afstand als derde.
2 uur geleden