Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lakeman wil alsnog vervolging van voormalige ABN-bestuurder Zalm

Lakeman wil alsnog vervolging van voormalige ABN-bestuurder Zalm

NAARDEN (ANP) - Financieel activist Pieter Lakeman wil dat voormalig ABN AMRO-bestuurder Gerrit Zalm alsnog strafrechtelijk wordt vervolgd voor tekortkomingen in het tegengaan van witwassen bij de bank en is daarvoor naar het gerechtshof gestapt. Eind vorig jaar besloot het Openbaar Ministerie (OM) om Zalm hier niet voor te vervolgen. Lakeman vindt dit "volstrekt onacceptabel", zegt hij nu.

In 2021 trof ABN AMRO een schikking van 480 miljoen euro in een zaak rond het overtreden van de witwasregels. Vier voormalige bestuurders van de bank, onder wie Zalm, worden niet vervolgd omdat het OM onvoldoende bewijs ziet om hen persoonlijk strafrechtelijk verantwoordelijk te houden.

Maar volgens Lakeman is Zalm als topbestuurder van ABN AMRO jarenlang ernstig tekortgeschoten. "Hij heeft willens en wetens volstrekt onvoldoende gedaan om witwassen te voorkomen en liet zich weinig gelegen liggen aan de wetgeving", aldus Lakeman. "Dat het OM daar na jaren onderzoek geen zaak van maakt, vind ik onbegrijpelijk. Vandaar mijn verzoek aan het gerechtshof om alsnog vervolging af te dwingen."

Lakeman heeft zich er eerder hard voor gemaakt dat oud-ING-baas Ralph Hamers alsnog strafrechtelijk wordt vervolgd voor witwasperikelen bij ING. Maar na nader onderzoek kwam het OM tot de conclusie dat er onvoldoende bewijs was voor een strafzaak tegen de topbankier. Het OM moet nog met die conclusies naar het gerechtshof. Lakeman hoopt het hof bij de behandeling van die zaak nog van zijn gelijk te overtuigen, liet hij eerder weten.

Meer uit Financieel

Motorenmerk Harley-Davidson groeit weer na reeks krimpkwartalen

MILWAUKEE (ANP/RTR) - Motorfietsenfabrikant Harley-Davidson heeft in het afgelopen kwartaal een hogere omzet geboekt dan een jaar eerder. Dit is een opsteker voor de onlangs aangetreden topman Artie Starrs, want in de voorgaande kwartalen daalden de opbrengsten van het Amerikaanse bedrijf telkens.

4 minuten geleden
Meer auto's, maar minder kilometers per bestuurder sinds corona

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse automobilisten reden vorig jaar gemiddeld bijna 6 procent minder kilometers dan in 2019 voordat de coronacrisis uitbrak, maakte het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) bekend.

17 minuten geleden
Toeleverancier waarschuwt: problemen Nexperia nog niet voorbij

HERZOGENAURACH (ANP/BLOOMBERG) - De problemen met de beschikbaarheid van Nexperia-chips zijn nog niet opgelost, heeft de topman van de Duitse industrieel toeleverancier Schaeffler gezegd. Eerder waarschuwde de Europese auto-industrie voor productieproblemen die kunnen ontstaan na het exportverbod dat China Nexperia oplegde uit onvrede over ingrepen van de Nederlandse regering bij de Nijmeegse chipmaker. Het afgelopen weekend deed China een concessie op dat vlak.

1 uur geleden
Meer gebruikers en abonnees voor muziekstreamingdienst Spotify

STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Muziekstreamingdienst Spotify heeft in het derde kwartaal het aantal gebruikers en betalende abonnees verder zien toenemen. Het aantal maandelijks actieve gebruikers steeg op jaarbasis met 11 procent tot 713 miljoen. Die aanwas van 17 miljoen gebruikers was groter dan de 14 miljoen die Spotify zelf had verwacht.

1 uur geleden
Noors staatsfonds stemt tegen megabeloning Tesla-topman Musk

OSLO (ANP/RTR) - Het Noorse staatsinvesteringsfonds is van plan tegen een nieuw beloningsvoorstel voor Elon Musk als topman van elektrische autofabrikant Tesla te stemmen. De beloning in aandelen kan volgens nieuwe beloningsplannen oplopen tot 1 biljoen dollar, oftewel 1000 miljard dollar. Het staatsfonds zegt zich zorgen te maken over de grootte van dat pakket. Ook zou Tesla te weinig doen om de risico's rond de grote afhankelijkheid van Musk te verminderen.

3 uur geleden
AEX-index zakt flink weg, Philips wint na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging dinsdag hard omlaag. Het aandeel Philips opende wel hoger. Het zorgtechnologiebedrijf boekte meer omzet en winst in het derde kwartaal, ondanks de impact van de hogere importheffingen die de Verenigde Staten dit jaar hebben ingevoerd. Het sterkst groeide het onderdeel dat producten maakt voor de persoonlijke verzorging, zoals scheerapparaten.

4 uur geleden
Nintendo: verkoop 19 miljoen Switch 2-consoles dit boekjaar

KYOTO (ANP/AFP) - Nintendo verwacht in het lopende boekjaar veel meer van zijn nieuwe gameconsole Switch 2 te verkopen dan eerder gedacht. Volgens het Japanse gamebedrijf worden er in het boekjaar tot eind maart nu naar verwachting 19 miljoen Switch 2-computers verkocht. Eerder werd uitgegaan van 15 miljoen stuks.

6 uur geleden