Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lakeman eist in kort geding vervolging oud-ING-topman Hamers

Lakeman eist in kort geding vervolging oud-ING-topman Hamers

NAARDEN (ANP) - Financieel activist Pieter Lakeman wil met een kort geding tegen de Staat afdwingen dat het Openbaar Ministerie de voormalige ING-topman Ralph Hamers vervolgt. Volgens Lakeman is het OM in gebreke gebleven door niet te voldoen aan een bevel van het gerechtshof in Den Haag. Dat gaf in 2020 opdracht tot strafvervolging om jarenlange gebreken bij antiwitwascontroles bij ING.

Lakeman, voorzitter van de Stichting Onderzoek Bedrijfsinformatie (SOBI), eist nu dat het OM Hamers uiterlijk 1 november voor de strafrechter brengt. Het kort geding vindt plaats op 4 oktober bij de rechtbank Den Haag.

Lakeman dringt al langer aan op vervolging van de oud-topman. ING trof in 2018 een schikking met het OM van 775 miljoen euro omdat de bank jarenlang de signalen van witwassen via de bank over het hoofd zag. Er kwamen geen aanklachten tegen individuele bankiers, maar na een zogeheten artikel 12-procedure van Lakeman besloot het gerechtshof dat het Openbaar Ministerie toch over moest gaan tot vervolging van Hamers. Volgens rechters kon het niet zo zijn dat bestuurders van een bank vrijuit gaan als zij onvoldoende hebben gedaan om "verboden gedragingen tegen te gaan".

Maar volgens Lakeman heeft het OM "enkele jaren bewust vertraging toegepast". Het negeren van het bevel van het hof zou ertoe hebben geleid dat een aantal strafbare feiten langzaam verjaart, aldus de activist. Tegelijkertijd zou het OM geen haast hebben, omdat andere strafbare feiten juist nog heel lang niet verjaren. Daarom eist Lakeman nu actie.

Meer uit Financieel

Philips gaat ruim 150 miljoen dollar extra investeren in VS

AMSTERDAM (ANP) - Philips gaat ruim 150 miljoen dollar extra investeren in zijn productie en onderzoeksactiviteiten in de Verenigde Staten. Daarmee wil het zorgtechnologieconcern onder meer een fabriek in Pennsylvania uitbreiden, waar AI-gestuurde echografiesystemen worden gemaakt voor Amerikaanse ziekenhuizen.

6 minuten geleden
Nederland grootste bouwer lange superjachten, maar markt koelt af

AMSTERDAM (ANP) - Nederland was in 2024 de grootste bouwer van lange superjachten ter wereld, meldt ABN AMRO in een nieuwe analyse. In Nederland werden vorig jaar zeven superjachten langer dan tachtig meter gemaakt. Italiƫ is 's werelds grootste superjachtbouwer en produceert vooral kleinere superjachten. Maar na recordjaren lijkt de markt af te koelen.

3 uur geleden
Philips gaat ruim 150 miljoen dollar extra investeren in VS

AMSTERDAM (ANP) - Philips gaat ruim 150 miljoen dollar extra investeren in zijn productie en onderzoeksactiviteiten in de Verenigde Staten. Daarmee wil het zorgtechnologieconcern onder meer een fabriek in Pennsylvania uitbreiden, waar AI-gestuurde echografiesystemen worden gemaakt voor Amerikaanse ziekenhuizen.

3 uur geleden
Beurskoers Intel omhoog na gerucht over mogelijk overheidsbelang

NEW YORK (ANP) - De beurskoers van de Amerikaanse chipfabrikant Intel heeft donderdag een vlucht genomen op Wall Street. Beleggers zetten het aandeel ruim 7 procent hoger nadat persbureau Bloomberg had gemeld dat de regering-Trump in gesprek is met Intel over het nemen van een overheidsbelang in het concern. Dit zou de plannen van Intel om zijn productie in de Verenigde Staten uit te breiden ondersteunen, meldde Bloomberg op basis van ingewijden.

4 uur geleden
Reuters: Meta stond chatbots toe om te flirten met kinderen

MENLO PARK (ANP) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms stond Meta AI en zijn andere chatbots expliciet toe om 'sensuele' gesprekken te voeren met kinderen. Dat meldt persbureau Reuters, dat een intern beleidsdocument van Meta heeft ingezien en onderzoek naar de kwestie heeft gedaan.

5 uur geleden
Achterafbetaalapp Klarna zet meer geld weg voor slechte leningen

STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Aanbieder van achterafbetaling Klarna heeft in het tweede kwartaal veel meer geld opzijgezet voor leningen die het bedrijf mogelijk nooit meer terugkrijgt. Mede daardoor is het nettoverlies van het Zweedse bedrijf verder opgelopen.

6 uur geleden
Baas Deutsche Bahn ontslagen om 'dramatische' situatie op spoor

BERLIJN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse regering heeft de topman van Deutsche Bahn ontslagen. Met die ingreep hoopt Berlijn het kwakkelende spoorbedrijf te hervormen na jarenlange kritiek op de verslechterende dienstverlening.

7 uur geleden