
Lakeman doet aangifte over overgang naar nieuwe pensioenstelsel
DEN HAAG (ANP) - Financieel activist Pieter Lakeman heeft aangifte gedaan wegens verduistering tegen de bestuurders van het Beroepspensioenfonds Loodsen. Volgens de bekende activist kan de overgang naar het nieuwe pensioenstelsel juridisch niet door de beugel. Hij en drie andere deskundigen willen dat het Openbaar Ministerie de zaak met spoed oppakt.
Het pensioenfonds voor loodsen maakte in januari als eerste de overstap naar het nieuwe pensioenstelsel. Komende jaren zullen nog vele andere fondsen volgen. Lakeman betoogt dat de bestuurders van de fondsen zich bij de overgang schuldig maken aan "verduistering" omdat ze geld dat toekomt aan de deelnemers dan anders gaan inzetten en zo "buiten bereik van rechthebbenden brengen".
Pensioenfondsen zijn al lang bezig met de grootscheepse hervorming van het pensioenstelsel, die eerder ook goedkeuring verkreeg van de Eerste en Tweede Kamer. Straks bouwt iedereen pensioen op via een premieregeling. Dat geld wordt vervolgens belegd. Nederlanders krijgen daarbij wat meer te kiezen. Er bestaan ook zorgen, omdat de risico's meer bij deelnemers komen te liggen en dat zomaar ongunstig zou kunnen uitpakken voor het pensioen.
DSB Bank
Over de pensioenveranderingen is de laatste tijd meer ophef. NSC diende met coalitiegenoot BBB recent een plan in voor referenda waarbij deelnemers kunnen aangeven of hun pensioenfonds moet overstappen op het nieuwe pensioenstelsel of niet. Op dat voorstel kwam vervolgens veel kritiek, onder meer omdat de hervormingen jaren terug al afgesproken zijn. Critici waarschuwden dat het opnieuw openbreken van de regels voor veel extra kosten en voor verslechtering van de pensioenen van veel mensen zou kunnen zorgen.
Lakeman is onder andere bekend om zijn rol bij de val van de DSB Bank in 2009. Ook voerde hij de afgelopen jaren een strijd om oud-ING-topman Ralph Hamers te laten vervolgen om de gebrekkige witwascontroles waarvoor de bank eerder een forse boete kreeg. Dat laatste is hem vooralsnog niet gelukt. Justitie kwam vorig jaar na nader onderzoek tot de conclusie dat er "onvoldoende wettig en overtuigend bewijs" is voor een strafzaak tegen de topbankier.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Nvidia is woensdag 4,2 procent hoger geëindigd op Wall Street. Dat gebeurde onder meer nadat bekend was geworden dat olieconcern Saudi Aramco overeenkomsten heeft gesloten ter waarde van ongeveer 90 miljard dollar met verschillende grote Amerikaanse bedrijven, waaronder het chipconcern. De overeenkomst met Nvidia heeft betrekking op infrastructuur rond kunstmatige intelligentie (AI).
25 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse farmaceut Sanofi heeft woensdag aangekondigd tot 2030 minstens 20 miljard dollar (omgerekend bijna 18 miljard euro) te willen investeren in zijn activiteiten in de Verenigde Staten. Met dat geld moeten onder andere onderzoeks- en productiecapaciteit worden uitgebreid.
2 uur geledenDOHA (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag deals ondertekend die zullen "leiden tot een economische uitwisseling ter waarde van minstens 1,2 biljoen dollar" (omgerekend bijna 1100 miljard euro) tussen de Verenigde Staten en Qatar. Dat staat in een bericht van het Witte Huis waarin details van enkele deals zijn uiteengezet.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Gameontwikkelaar Ubisoft heeft het afgelopen boekjaar verlieslatend afgesloten, ondanks een succesvolle lancering van zijn nieuwe game in de Assassin's Creed-reeks. Dat komt naar voren uit de jaarresultaten die het Franse bedrijf woensdag heeft gepubliceerd.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO is de handelsdag woensdag hoger geëindigd in de AEX, de hoofdgraadmeter op de aandelenbeurs in Amsterdam. De bank presenteerde zijn kwartaalcijfers, waaruit naar voren kwam dat het resultaat beter was dan analisten hadden verwacht. Dit ondanks dat ABN AMRO in het eerste kwartaal van dit jaar een lagere winst boekte dan een jaar eerder. Het aandeel klom 5,5 procent.
4 uur geledenDOHA (ANP/RTR) - Qatar heeft woensdag een overeenkomst getekend voor de aankoop van 160 vliegtuigen van de Amerikaanse fabrikant Boeing. Dat gebeurde tijdens een bezoek van de Amerikaanse president Donald Trump aan de golfstaat. Met de deal is een waarde van 200 miljard dollar gemoeid, ongeveer 178 miljard euro.
5 uur geledenASTEN (ANP) - Peter Gillis en zijn advocaat hebben woensdag een "goed" gesprek gevoerd met de advocaat van Taeke Dijkstra, de koper van Gillis' vakantieparken. Ze gaan er verder over praten met de bedoeling dat de koop doorgaat, melden de advocaten. Eerder wilde Dijkstra niet betalen vanwege de problemen van Gillis met de Belastingdienst.
6 uur geleden