Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lakeman doet aangifte over overgang naar nieuwe pensioenstelsel

Lakeman doet aangifte over overgang naar nieuwe pensioenstelsel

DEN HAAG (ANP) - Financieel activist Pieter Lakeman heeft aangifte gedaan wegens verduistering tegen de bestuurders van het Beroepspensioenfonds Loodsen. Volgens de bekende activist kan de overgang naar het nieuwe pensioenstelsel juridisch niet door de beugel. Hij en drie andere deskundigen willen dat het Openbaar Ministerie de zaak met spoed oppakt.

Het pensioenfonds voor loodsen maakte in januari als eerste de overstap naar het nieuwe pensioenstelsel. Komende jaren zullen nog vele andere fondsen volgen. Lakeman betoogt dat de bestuurders van de fondsen zich bij de overgang schuldig maken aan "verduistering" omdat ze geld dat toekomt aan de deelnemers dan anders gaan inzetten en zo "buiten bereik van rechthebbenden brengen".

Pensioenfondsen zijn al lang bezig met de grootscheepse hervorming van het pensioenstelsel, die eerder ook goedkeuring verkreeg van de Eerste en Tweede Kamer. Straks bouwt iedereen pensioen op via een premieregeling. Dat geld wordt vervolgens belegd. Nederlanders krijgen daarbij wat meer te kiezen. Er bestaan ook zorgen, omdat de risico's meer bij deelnemers komen te liggen en dat zomaar ongunstig zou kunnen uitpakken voor het pensioen.

DSB Bank

Over de pensioenveranderingen is de laatste tijd meer ophef. NSC diende met coalitiegenoot BBB recent een plan in voor referenda waarbij deelnemers kunnen aangeven of hun pensioenfonds moet overstappen op het nieuwe pensioenstelsel of niet. Op dat voorstel kwam vervolgens veel kritiek, onder meer omdat de hervormingen jaren terug al afgesproken zijn. Critici waarschuwden dat het opnieuw openbreken van de regels voor veel extra kosten en voor verslechtering van de pensioenen van veel mensen zou kunnen zorgen.

Lakeman is onder andere bekend om zijn rol bij de val van de DSB Bank in 2009. Ook voerde hij de afgelopen jaren een strijd om oud-ING-topman Ralph Hamers te laten vervolgen om de gebrekkige witwascontroles waarvoor de bank eerder een forse boete kreeg. Dat laatste is hem vooralsnog niet gelukt. Justitie kwam vorig jaar na nader onderzoek tot de conclusie dat er "onvoldoende wettig en overtuigend bewijs" is voor een strafzaak tegen de topbankier.

Meer uit Financieel

ECB-bestuurder: inflatie koelt af, vooruitzichten verbeteren

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) staat er na de renteverhoging van vorige maand "goed voor", nu de inflatie afzwakt door de scherpe daling van de olieprijzen. Dat zei ECB-bestuurslid Emmanuel Moulin zaterdag op een conferentie in het Franse Aix-en-Provence.

5 uur geleden
Modi: India blijft investeren in nieuwe olieraffinaderijen

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India blijft nieuwe olieraffinaderijen bouwen om zeker te zijn van voldoende aanvoer, terwijl westerse landen juist raffinagecapaciteit afbouwen. Dat heeft de Indiase premier Narendra Modi zaterdag gezegd bij de opening van een nieuwe raffinaderij.

5 uur geleden
FT: Shell beschuldigd van misleiding Britse rechtbank

LONDEN (ANP) - Shell wordt ervan beschuldigd de rechtbank in het Verenigd Koninkrijk bewust te hebben misleid in een poging om te voorkomen dat het bedrijf daar voor de rechter moet verschijnen wegens olievervuiling in Nigeria. Dat meldt Financial Times op basis van juridische documenten die zijn ingediend bij het hogere gerechtshof.

6 uur geleden
Micron start miljardenuitbreiding van chipfabriek in Japan

HIROSHIMA (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipconcern Micron Technology is zaterdag gestart met een grote uitbreiding van een fabriek in West-Japan waar geavanceerde geheugenchips worden geproduceerd. De investering, ter waarde van omgerekend 8,8 miljard euro, maakt deel uit van een wereldwijde uitbreiding van de productiecapaciteit door chipfabrikanten om aan de snel groeiende vraag naar AI-toepassingen te voldoen.

9 uur geleden
Texas onderzoekt ticketsite StubHub na klachten over WK-kaarten

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Openbaar aanklagers in de Amerikaanse staat Texas zijn een onderzoek begonnen naar ticketwebsite StubHub na klachten rondom kaartjes voor het WK voetbal. Mensen die dachten via de doorverkoopsite kaartjes te hebben bemachtigd, zouden kort voor de wedstrijd bericht hebben gekregen dat de tickets niet beschikbaar waren.

22 uur geleden
AEX sluit handelsweek hoger, chipbedrijven bij winnaars

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met een plus het weekend ingegaan. De chipbedrijven stonden bij de grootste stijgers en lieten daarmee herstel zien na de koersverliezen van de afgelopen dagen.

1 dag geleden
EBN begint met het vullen van gasopslag Grijpskerk

UTRECHT (ANP) - Energie Beheer Nederland (EBN) is begonnen met het vullen van de gasopslag in Grijpskerk. Het staatsbedrijf heeft een overeenkomst gesloten met de Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM), de eigenaar van de opslag, voor het gebruik tot 1 april volgend jaar.

1 dag geleden