Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lagerhuis VS: 2 miljard extra voor beveiliging Capitool

Lagerhuis VS: 2 miljard extra voor beveiliging Capitool

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft ingestemd met 1,9 miljard dollar extra voor de beveiliging van het Capitool, de zetel van het parlement. Het complex werd begin dit jaar bestormd door aanhangers van toenmalig president Donald Trump, waar beveiligers weinig tegenin wisten te brengen.

De Capitoolpolitie en andere diensten waren volgens velen onvoldoende voorbereid op de bestorming waarbij parlementariërs zich ternauwernood in veiligheid konden brengen en vijf doden vielen, onder wie een agent.

Het extra budget is een initiatief van de Democraten van president Joe Biden, die een meerderheid hebben in het Huis van Afgevaardigden. Daar was een nipte meerderheid van 213 tegen 212 voor.

Pauzeknop

De Republikeinen willen er in het Hogerhuis, de Senaat, een stokje voor steken. De Republikeinse parlementariër Steve Scalise wil een "militarisering van het Capitool" voorkomen en zijn partijgenoten in de Senaat hebben aangekondigd op de "pauzeknop" te willen drukken. Ook enkele Democratische senatoren hebben zich sceptisch uitgelaten.

De stemming kwam een dag nadat het Huis van Afgevaardigden groen licht gaf voor de oprichting van een onderzoekscommissie die moet uitzoeken wat er precies gebeurde bij de bestorming op 6 januari. Ook dat voorstel moet nog door de Senaat worden goedgekeurd.

Meer uit Buitenland

Finland geeft drone-waarschuwing af, land in verhoogde paraatheid

HELSINKI (ANP) - De Finse autoriteiten hebben in de nacht van donderdag op vrijdag een waarschuwing afgegeven voor een dronedreiging in de regio Uusimaa, waar de hoofdstad Helsinki ligt. Inwoners werden opgeroepen om binnen te blijven. Volgens de Finse strijdkrachten werd Finland niet direct militair bedreigd. Vrijdagochtend vroeg meldde het ministerie van Binnenlandse Zaken dat het gevaar geweken was. Het vliegverkeer komt ook weer op gang.

1 uur geleden
Trump: fantastische handelsakkoorden met China gesloten

BEIJING (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag gezegd dat hij "fantastische handelsakkoorden" heeft gesloten met de Chinese leider Xi Jinping. Trump zei dat tijdens een rondleiding door de tuinen van Zhongnanhai, het complex van de Chinese centrale leiding.

1 uur geleden
Trump: ik ga niet veel meer geduld hebben met Iran

BEIJING (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij niet veel meer geduld met Iran zal hebben. Hij deed die uitspraak in een interview op Fox News.

2 uur geleden
Vliegveld Palm Beach in Florida vanaf juli vernoemd naar Trump

PALM BEACH (ANP) - Palm Beach International Airport in Florida zal vanaf 9 juli officieel naar de Amerikaanse president Donald Trump vernoemd worden. Dat heeft de Federal Aviation Administration (FAA) bekendgemaakt.

5 uur geleden
Hooggerechtshof VS: abortuspil mag toch per post

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft donderdag besloten de toegang tot mifepristone na een telefonisch consult per post tijdelijk te handhaven. Mifepristone is de pil die in de overgrote meerderheid van de abortussen in het land gebruikt wordt.

5 uur geleden
Trump: relatie met China hopelijk sterker en beter dan ooit

BEIJING (ANP) - De relatie tussen de VS en China "zal hopelijk sterker en beter zijn dan ooit tevoren". Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

6 uur geleden
Denemarken en Australië naar finale Eurovisie Songfestival

WENEN (ANP) - Denemarken en Australië zijn donderdag doorgedrongen tot de finale van het Eurovisie Songfestival. Beide landen worden gezien als kanshebbers voor de winst. Ook Malta, dat met een door de Nederlander Joep van den Boom geschreven nummer meedoet, heeft de tweede halve finale overleefd.

8 uur geleden