Lagerhuis VS: 2 miljard extra voor beveiliging Capitool
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft ingestemd met 1,9 miljard dollar extra voor de beveiliging van het Capitool, de zetel van het parlement. Het complex werd begin dit jaar bestormd door aanhangers van toenmalig president Donald Trump, waar beveiligers weinig tegenin wisten te brengen.
De Capitoolpolitie en andere diensten waren volgens velen onvoldoende voorbereid op de bestorming waarbij parlementariërs zich ternauwernood in veiligheid konden brengen en vijf doden vielen, onder wie een agent.
Het extra budget is een initiatief van de Democraten van president Joe Biden, die een meerderheid hebben in het Huis van Afgevaardigden. Daar was een nipte meerderheid van 213 tegen 212 voor.
Pauzeknop
De Republikeinen willen er in het Hogerhuis, de Senaat, een stokje voor steken. De Republikeinse parlementariër Steve Scalise wil een "militarisering van het Capitool" voorkomen en zijn partijgenoten in de Senaat hebben aangekondigd op de "pauzeknop" te willen drukken. Ook enkele Democratische senatoren hebben zich sceptisch uitgelaten.
De stemming kwam een dag nadat het Huis van Afgevaardigden groen licht gaf voor de oprichting van een onderzoekscommissie die moet uitzoeken wat er precies gebeurde bij de bestorming op 6 januari. Ook dat voorstel moet nog door de Senaat worden goedgekeurd.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Op het nippertje hebben de EU-ambassadeurs dinsdagmiddag een akkoord bereikt over de verlenging van EU-sancties tegen zo'n 3000 aan Rusland gelieerde bedrijven en personen, melden EU-bronnen. Als dat niet voor middernacht gelukt zou zijn, zouden de sancties tegen al deze mensen en bedrijven dinsdag vervallen. Daarmee zou geschiedenis zijn geschreven.
38 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De secretaris-generaal van de Verenigde Naties stelt dat het Israëlische beleid op de bezette Westelijke Jordaanoever "het schrikbeeld van een etnische zuivering" oproept. Volgens hem is Israël door onder meer het uitbreiden van de nederzettingen bezig de weg naar de vrede "plat te walsen".
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky roept de EU op twee Russische miljardairs niet van de EU-sanctielijst te halen. Dat heeft hij dinsdagmiddag op X gedaan. Het gaat om de Russisch-Oezbeekse miljardair Alisjer Oesmanov en de Russische miljardair Michaïl Fridman.
2 uur geledenCOLOMBO (ANP/AFP) - Veertien mannen zijn dinsdag schuldig bevonden aan directe betrokkenheid bij de jihadistische zelfmoordaanslagen in Sri Lanka op eerste paasdag 2019. Drie rechters van het Sri Lankaanse hooggerechtshof bevonden de verdachten na een vijf jaar durend proces schuldig aan alle aanklachten. Ze waren aangeklaagd voor onder meer moord en samenzwering om terrorisme te plegen. Ze krijgen hun straf op een later moment te horen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio heeft gezegd dat de Verenigde Staten openstaan voor een gesprek met Iran tijdens de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties, maar dat er momenteel geen ontmoeting gepland staat.
3 uur geledenSANAA (ANP/AFP) - Door een aanval op een gevangenis in het noordwesten van Jemen zijn negen gevangenen om het leven gekomen. Dat meldde een functionaris van de Houthi's dinsdag tegen persbureau Saba, dat door de door Iran gesteunde beweging wordt gecontroleerd.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Volgens de Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha dreigen de 6000 inwoners van een door Rusland bezette stad om te komen van de honger en de kou. Hij stelt dat de Russen geen humanitaire hulp toelaten in Olesjky, een plaats in de zuidelijke regio Cherson.
4 uur geleden