Lagerhuis VS: 2 miljard extra voor beveiliging Capitool
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft ingestemd met 1,9 miljard dollar extra voor de beveiliging van het Capitool, de zetel van het parlement. Het complex werd begin dit jaar bestormd door aanhangers van toenmalig president Donald Trump, waar beveiligers weinig tegenin wisten te brengen.
De Capitoolpolitie en andere diensten waren volgens velen onvoldoende voorbereid op de bestorming waarbij parlementariërs zich ternauwernood in veiligheid konden brengen en vijf doden vielen, onder wie een agent.
Het extra budget is een initiatief van de Democraten van president Joe Biden, die een meerderheid hebben in het Huis van Afgevaardigden. Daar was een nipte meerderheid van 213 tegen 212 voor.
Pauzeknop
De Republikeinen willen er in het Hogerhuis, de Senaat, een stokje voor steken. De Republikeinse parlementariër Steve Scalise wil een "militarisering van het Capitool" voorkomen en zijn partijgenoten in de Senaat hebben aangekondigd op de "pauzeknop" te willen drukken. Ook enkele Democratische senatoren hebben zich sceptisch uitgelaten.
De stemming kwam een dag nadat het Huis van Afgevaardigden groen licht gaf voor de oprichting van een onderzoekscommissie die moet uitzoeken wat er precies gebeurde bij de bestorming op 6 januari. Ook dat voorstel moet nog door de Senaat worden goedgekeurd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn Oekraïense ambtsgenoot Volodymyr Zelensky zondag gevraagd aanvallen te staken op Russische raffinaderijen. Dat schrijft zakenkrant Financial Times (FT), die informatie van bronnen kreeg over het telefoongesprek. Trump zou bezorgd zijn over de brandstofprijzen.
9 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin stelt dat de overwinning van de radicaal-rechtse AfD in Mecklenburg-Voor-Pommeren grotendeels te wijten is aan het feit dat Duitsland duur Amerikaans gas importeert in plaats van goedkoper Russisch gas.
32 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Grote Amerikaanse media die worden geweerd uit het Witte Huis, stappen naar de rechter om die maatregel teruggedraaid te krijgen. CNN, MS NOW en Politico stellen in een gezamenlijke verklaring dat de persvrijheid op het spel staat. Ze schrijven dat ze het recht van burgers verdedigen op onafhankelijke journalistiek waar de overheid zich inhoudelijk niet mee bemoeit.
1 uur geledenPORTSMOUTH (ANP/AFP) - Twee bemanningsleden zijn maandag gewond geraakt doordat een tanker die door de Straat van Hormuz voer werd aangevallen, meldt de Britse scheepvaartmonitor UKMTO.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Bij een grote internationale operatie zijn tientallen criminele organisaties opgerold en zijn ruim 490 mensen gearresteerd, meldt de Belgische Federale Politie maandag. Tijdens de operatie zijn ook ruim 156,9 ton drugs, 201 wapens en 3131 stuks munitie en explosieven in beslag genomen. Ook grote hoeveelheden geld en sieraden werden geconfisqueerd, naast honderden wilde dieren en vee.
1 uur geledenJOHANNESBURG (ANP) - Drie personen in Zuid-Afrika zijn gearresteerd in verband met de moord op een vrouw in Johannesburg, meldt de BBC. Het gaat om een man en twee vrouwen. De drie verdachten moeten deze maandag voor de rechter verschijnen.
1 uur geledenSCHWERIN (ANP/AFP) - De lijsttrekker van Alternative für Deutschland (AfD) in de deelstaat Mecklenburg-Voor-Pommeren stelt dat bondskanselier Friedrich Merz tegen het einde van het jaar niet meer aan de macht is. Zijn uitspraak volgt na een historisch verlies voor Merz' partij.
2 uur geleden