Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lagere winst voor grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase

Lagere winst voor grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase

NEW YORK (ANP) - JPMorgan Chase, de grootste bank van de Verenigde Staten, heeft in het vierde kwartaal een lagere winst behaald dan een jaar eerder. De bank verdiende minder geld met de handel in obligaties en aandelen, maar deed wel goede zaken met het adviseren bij fusies, overnames en beursgangen.

De nettowinst bedroeg 10,4 miljard dollar, omgerekend ruim 9 miljard euro. Dat was een jaar eerder nog 12,1 miljard dollar. Bij de commissies voor het adviseren bij bedrijfsfusies, overnames en beursgangen stegen de inkomsten met 28 procent, maar bij de handel op de financiële markten was een daling van 13 procent te zien. Een jaar geleden profiteerde de bank nog van de uitbundige beurshandel, maar die handel verliep afgelopen kwartaal wat rustiger.

Verder viel een bedrag van 1,8 miljard dollar vrij uit de stroppenpot voor slechte leningen bij de bank. JPMorgan Chase had eerder vanwege de coronacrisis vele miljarden dollars apart gezet om verliezen op te vangen op leningen die mogelijk niet zouden worden afgelost, maar vanwege het sterke economische herstel van de pandemie en de steunmaatregelen van de overheid aan huishoudens komen die voorzieningen te vervallen.

Tegenwind

Topman Jamie Dimon van JPMorgan Chase zei in een toelichting dat de Amerikaanse economie het goed blijft doen, ondanks de tegenwind van de omikronvariant, inflatie en de problemen in de toeleveringsketens. Verder sprak hij van "ongekende" activiteit aan het fusie- en overnamefront. Over heel 2021 werd door de bank een winst geboekt van 48,3 miljard dollar.

Branchegenoten Wells Fargo en Citigroup kwamen ook met resultaten. Met de cijfers van de grote Amerikaanse banken is het kwartaalcijferseizoen op Wall Street echt begonnen.

Meer uit Financieel

Reuters: China koopt minstens 10 ladingen Amerikaanse sojabonen

BEIJING/SINGAPORE (ANP/RTR) - China heeft minstens tien ladingen Amerikaanse sojabonen gekocht in contracten die sinds dinsdag zijn getekend. Dat meldt persbureau Reuters op basis van twee handelaren met kennis van de deals. Dit versterkt de piek in Chinese aankopen van Amerikaanse goederen na de recente dooi in de handelsbetrekkingen tussen de VS en China.

1 uur geleden
Computerfabrikant HP gaat komende jaren tot 6000 banen schrappen

PALO ALTO (ANP/BLOOMBERG) - Computerfabrikant HP gaat de komende jaren duizenden banen schrappen. Het bedrijf kondigde aan dat 4000 tot 6000 banen zullen verdwijnen door meer gebruik te maken van AI-tools. Dat moet over drie jaar een jaarlijkse besparing van 1 miljard dollar opleveren.

9 uur geleden
Nvidia zakt op Wall Street na zorgen over concurrentie AI-chips

NEW YORK (ANP) - Nvidia hoorde dinsdag bij de verliezers op de aandelenbeurzen in New York, na een bericht dat Meta AI-chips van Google wil gebruiken. Nvidia domineert momenteel de sector voor AI-chips. Maar bedrijven zoals de eigenaar van Facebook en Instagram zoeken naar alternatieve chips om de afhankelijkheid van Nvidia te verminderen.

9 uur geleden
Warner schikt zaak en start samenwerking met AI-muziekplatform

CAMBRIDGE (ANP/BLOOMBERG) - Warner Music Group en AI-muziekstart-up Suno hebben een schikking getroffen in een auteursrechtszaak en zijn een samenwerking gestart voor het maken van muziek. Warner en andere grote platenlabels hebben Suno en zijn branchegenoot Udio vorig jaar aangeklaagd, omdat de start-ups auteursrechtelijk beschermd materiaal zouden hebben gebruikt in hun AI-platforms zonder compensatie voor de artiesten of bedrijven.

10 uur geleden
Bloomberg: Hassett gezien als favoriet voor nieuwe Fed-voorzitter

WASHINGTON (ANP) - Adviseurs en bondgenoten van president Donald Trump zien Kevin Hassett als de favoriet om de volgende voorzitter van de Federal Reserve te worden. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen. Met Hassett zou Trump een nauwe bondgenoot bij de Amerikaanse centrale bank hebben die hij goed kent en vertrouwt, volgens de bronnen.

11 uur geleden
Pantserhouwitsers krijgen beschermend net tegen drones

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse pantserhouwitsers krijgen netten die ze tegen kamikazedrones kunnen beschermen. Een Nederlands defensiebedrijf gaat die maken.

12 uur geleden
ABN AMRO stijgt fors in AEX na banenreductie

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO eindigde dinsdag bovenaan de AEX-index, na de aankondiging komende jaren duizenden banen te schrappen. Daarmee wil de bank kosten verminderen en winstgevender worden. ABN AMRO maakte ook bekend dat het dochteronderneming Alfam, die persoonlijke leningen verstrekt, verkoopt aan Rabobank. Het aandeel kreeg er 6,5 procent bij.

14 uur geleden