
Lagere winst voor Duitse Essent-moeder E.ON
ESSEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse energieconcern E.ON, moederbedrijf van het Nederlandse Essent, heeft in de eerste helft van dit jaar minder winst behaald. Het bedrijf moest energie inkopen tegen recordprijzen vanwege de onrust op de Europese gasmarkt door de oorlog in Oekraïne en de verstoringen van de Russische gasleveringen aan Duitsland. Wel wist E.ON de omzet flink te verhogen, omdat het de hoge inkoopprijzen steeds meer doorberekent aan klanten.
De nettowinst ging met 11 procent omlaag naar bijna 2,3 miljard euro vergeleken met vorig jaar. De winst werd ook gedrukt door een afschrijving op het pijpleidingbedrijf Nord Stream. Het Russische staatsgasconcern Gazprom heeft een meerderheidsbelang in de pijpleiding Nord Stream 1, die gas levert van Rusland naar Duitsland via de Oostzee. E.ON bezit een belang van 15,5 procent in die leiding. Rusland heeft de leveringen via Nord Stream 1 teruggebracht naar 20 procent van de capaciteit, naar eigen zeggen vanwege technische problemen. Berlijn zegt dat Moskou de gasleveringen als wapen inzet als vergelding voor de westerse sancties.
De omzet steeg juist met 60 procent tot 52,8 miljard euro. E.ON is met enige vertraging de hoge energieprijzen nu aan het doorberekenen aan particulieren en bedrijven. Het bedrijf is behalve in Duitsland en Nederland ook actief in het Verenigd Koninkrijk, Zweden, Centraal- en Oost-Europa en Turkije.
In een toelichting zei topman Leonhard Birnbaum dat de crisis op de Europese energiemarkt nog niet is opgelost, maar dat E.ON in een veel betere positie is dan in maart. Volgens hem zitten gasopslagen voller. Het bedrijf uit Essen handhaaft zijn winstverwachtingen voor het gehele jaar.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Zuivelproducten, zoals kaas, melk en boter, evenals vleesproducten in de supermarkt worden naar verwachting de komende jaren nog duurder door de krimp van de Nederlandse veestapel, zegt ABN AMRO. Volgens de bank raakt de zuivel- en vleessector verstoord doordat steeds meer boerenbedrijven gebruikmaken van beëindigingsregelingen. "Het aanbod van vlees en melk van Nederlandse bodem daalt, wat een prijsopdrijvend effect heeft", staat in een sectorrapport van de bank.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - In 2024 installeerden Nederlanders 147.000 nieuwe privélaadpalen, meldt marktonderzoeker Multiscope. De totale besteding aan laadpalen was vorig jaar 198 miljoen euro.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Zuivelproducten, zoals kaas, melk en boter, evenals vleesproducten in de supermarkt worden naar verwachting de komende jaren nog duurder door de krimp van de Nederlandse veestapel, zegt ABN AMRO. Volgens de bank raakt de zuivel- en vleessector verstoord doordat steeds meer boerenbedrijven gebruikmaken van beëindigingsregelingen. "Het aanbod van vlees en melk van Nederlandse bodem daalt, wat een prijsopdrijvend effect heeft", staat in een sectorrapport van de bank.
5 uur geledenSANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipconcern Nvidia heeft een gematigde omzetprognose afgegeven voor het huidige kwartaal. Dat wakkert de zorgen onder beleggers aan dat de enorme groei in uitgaven voor kunstmatige intelligentie vertraagt. Dit zou erop kunnen wijzen dat de enorme groei van de belangrijke fabrikant van chips voor AI-toepassingen in het huidige tempo niet vol te houden is.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De brede S&P 500-graadmeter op de beurs in New York heeft woensdag een recordniveau bereikt, terwijl beleggers in spanning wachtten op de kwartaalresultaten van AI-chipbedrijf Nvidia. Die cijfers, die na het slot van de beurs komen, zijn belangrijk omdat ze meer inzicht geven in de opmars van kunstmatige intelligentie. Aangezien Nvidia als 's werelds meest waardevolle bedrijf ongeveer 8 procent van de S&P 500 uitmaakt, zijn de resultaten ook belangrijk voor de vele Amerikanen die indexbeleggingsfondsen gebruiken om te sparen voor hun pensioen.
6 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Een afschaffing van de hypotheekrenteaftrek is minder ingrijpend dan vaak wordt gevreesd. Dat stelt financieel dienstverlener Van Bruggen, nu meerdere politieke partijen in hun verkiezingsprogramma willen stoppen met dit belastingvoordeel voor huizenbezitters.
8 uur geledenDUBLIN (ANP/BELGA) - De Ierse budgetvlieger Ryanair gaat medewerkers hogere bonussen uitkeren als ze passagiers betrappen die proberen te grote bagage op vluchten mee te brengen. "Ik wil dat ons personeel mensen betrapt die ons systeem proberen op te lichten", heeft Ryanair-topman Michael O'Leary gezegd.
8 uur geleden