Lagere verkopen pc's drukken omzet en winst Microsoft
REDMOND (ANP) - Het Amerikaanse software- en technologieconcern Microsoft heeft de omzet en winst zien toenemen in het afgelopen kwartaal. De groei werd echter wel gedrukt door een zwakkere verkoop van pc's en lagere advertentie-inkomsten. Het concern kon wel profiteren van zijn snel groeiende cloudtak.
De omzet ging in het derde kwartaal van zijn gebroken boekjaar met 18 procent omhoog tot 49,9 miljard dollar. Dat was beneden de verwachtingen van analisten. De clouddiensten leverden het techbedrijf ruim 23 miljard dollar aan inkomsten op, bijna een derde meer vergeleken met vorig jaar.
Onder de streep bleef 16,7 miljard dollar over, 8 procent meer dan dezelfde periode een jaar eerder. De nettowinst werd gedrukt door ongunstige valuta-effecten.
Microsoft maakte vorige maand bekend zich verder terug te trekken uit Rusland vanwege de oorlog in Oekraïne. In maart stopte het bedrijf al met de verkoop van nieuwe producten en diensten in het land, maar bleef het bestaande klanten ondersteunen en kantoren behouden.
Meer uit Financieel
MANILA (ANP/AFP/RTR) - Ook de Filipijnen blokkeren de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI. Grok is al dagen in opspraak, omdat er seksueel getinte en naaktafbeeldingen van mensen mee gemaakt kunnen worden, ook van minderjarigen. De Filipijnen vinden dat dit de veiligheid van kinderen in gevaar brengt.
8 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenkoers van ASML is donderdag gestegen naar een nieuw recordniveau. De Nederlandse chipmachinefabrikant verstevigt daarmee zijn positie als waardevolste bedrijf van Europa.
43 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De gemiddelde huizenprijs heeft de grens van een half miljoen euro doorbroken, meldt de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). Een bestaande woning kostte in het laatste kwartaal van vorig jaar gemiddeld 502.000 euro. Het aantal verkochte huizen lag op het op een na hoogste niveau sinds 1995, toen de NVM begon met de tellingen.
1 uur geledenSEATTLE (ANP/RTR) - Amazon heeft donderdag een nieuwe clouddienst gelanceerd die volledig in Europa is gevestigd. Het bedrijf wil daarmee inspelen op de zorgen die gebruikers hebben over de veiligheid van hun data, vooral als die in handen zijn van cloudaanbieders in de Verenigde Staten.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/BLOOMBERG) - Het Zwitserse luxeconcern Richemont, met dure merken als Chloé en Cartier, heeft in het laatste kwartaal van vorig jaar een recordomzet behaald met de verkoop van zijn horloges en sieraden. Het concern profiteerde van consumenten die tijdens de feestdagen veel geld uitgaven aan de producten. Vooral in de Verenigde Staten en het Midden-Oosten waren ze gewild.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM vliegt helemaal niet meer over Iran, ook nu het luchtruim weer is geopend. Het was doorgaans al niet gebruikelijk voor KLM om over Iran te vliegen, zegt een woordvoerder van de luchtvaartmaatschappij woensdag. Alleen bij de vlucht van Singapore naar Schiphol werd er weleens besloten het luchtruim te gebruiken, maar dat doet KLM nu ook niet meer.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse economie is in 2025 voor het eerst in drie jaar gegroeid. De grootste economie van Europa is met 0,2 procent toegenomen, volgens voorlopige cijfers van het Duitse statistiekbureau Destatis.
1 uur geleden