Lagere straffen voor dodelijke steekpartij festival Solid Grooves
AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft dinsdag lagere celstraffen opgelegd dan geëist aan verdachten van het fatale geweld op festival Solid Grooves op 28 mei 2023 in Amsterdam. Hierbij kwam de 21-jarige Jimmy Schepers om het leven. Hoofdverdachte Derzik H. (21) kreeg voor zijn rol bij de fatale steekpartij veertien jaar cel. Het Openbaar Ministerie had twintig jaar geëist, maar de rechtbank vond dat te hoog. Dat kwam onder meer door zijn jonge leeftijd en omdat hij nog nooit eerder veroordeeld was voor geweld.
Ook was de maximale straf voor doodslag ten tijde van de steekpartij vijftien jaar en is H. zwakbegaafd.
Tegen twee andere verdachten was 4,5 jaar en twee jaar cel geëist. Maar ook bij hen legde de rechtbank een lagere straf op. Arginio E. (22) kreeg achttien maanden cel, Guillermo G. (22) kreeg een gevangenisstraf van een half jaar. Normaal wordt bij dit soort zaken vaak een taakstraf opgelegd, zei de voorzitter van de rechtbank, maar omdat het geweld zo heftig was legde ze toch een celstraf op.
Videobeelden
Volgens de rechtbank blijkt uit beelden van het incident dat H. de fatale steken heeft toegebracht. "U heeft met uw vrienden van Solid Grooves een onheilsplek gemaakt", zei de voorzitter. "U bleef maar terugkomen om te vechten, terwijl u zwaaide met het mes."
Schepers was met onder anderen zijn zus en haar vriend op het festival aan de Donauweg in het Amsterdamse Westelijk Havengebied. De sfeer was onrustig en grimmig. Mensen werden beroofd, onder meer van dure zonnebrillen. Ook waren er te veel bezoekers en te weinig beveiligers. Organisator ID&T heeft erkend dat er fouten zijn gemaakt.
Eerder ruzie
Voor de fatale confrontatie was er al ruzie geweest met de groep rond H. Een tweede confrontatie liep volledig uit de hand. Schepers werd twee keer in zijn buik gestoken. Hij overleed later die avond in een ziekenhuis aan zijn verwondingen. H. raakte ook verschillende anderen uit de groep met het mes.
Net als tijdens het proces zat de rechtszaal ook tijdens de uitspraak vol met nabestaanden van Schepers. Sommigen droegen shirts met zijn afbeelding. Ook stond een grote foto van het slachtoffer op een stoel in de zaal.
Meer uit Binnenland
WENEN (ANP) - De Vlaamse omroep VRT wil dat de omroepen die zijn aangesloten bij de European Broadcasting Union (EBU) gaan stemmen over welke landen mogen meedoen aan het Eurovisie Songfestival. Ook wil de Vlaamse zender een duidelijke stellingname tegen oorlog en geweld. Als dat niet gebeurt, stuurt België volgend jaar geen kandidaat.
1 uur geledenVICTORIA (ANP) - Een Canadese opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt omroep CBC op basis van een Canadese gezondheidsfunctionaris.
2 uur geledenBARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.
9 uur geledenPURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.
9 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.
12 uur geleden