Lagere start op Wall Street door virusvrees
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag fors lager geopend. De vrees voor een nieuwe golf aan coronabesmettingen doet zich voelen. Daardoor wordt de hoop bij beleggers op een snel einde aan de virusuitbraak en economisch herstel van de coronacrisis de kop ingedrukt.
De Dow-Jonesindex stond na enkele handelsminuten 2,5 procent lager en kwam daarmee uit op 24.975 punten. De breed samengestelde S&P 500 leverde 2 procent in tot 2980 punten en techbeurs Nasdaq ging 1,4 procent omlaag, tot 9456 punten.
Beleggers reageren verontrust door een opleving van coronabesmettingen in verschillende Amerikaanse staten en in de Chinese hoofdstad Peking. Bedrijven die gevoelig zijn voor beperkingen om de uitbraak tegen te gaan leverden in, zoals bijvoorbeeld luchtvaartmaatschappijen als Delta Air Lines en American Airlines, die tot 7 procent daalden. Cruisebedrijven als Carnival en Norwegian Cruise Line daalden tot ruim 7 procent.
Financiële fondsen als Bank of America en Citigroup daalden tot 3,8 procent. Oliebedrijven als ExxonMobil en Chevron leverden tot bijna 4 procent in. Zij staan onder druk vanwege de gedaalde olieprijzen. Het op Wall Street genoteerde Canadese e-commercebedrijf Shopify steeg 5,7 procent, dankzij een samenwerkingsdeal met supermarktgigant Walmart.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) behoorde maandag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. Het platenbedrijf achter popsterren als Billie Eilish, Taylor Swift en Harry Styles gaat voor 500 miljoen euro aan eigen aandelen inkopen om aandeelhouders te belonen. Het eerste aandeleninkoopprogramma van het bedrijf onderstreept volgens het bestuur van UMG het vertrouwen in de strategie en groei op lange termijn. Het aandeel steeg ruim 3 procent en was daarmee de sterkste stijger in de AEX-index.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal brommobielen in Nederland is in de afgelopen vijf jaar explosief gestegen. De verkoop van de kleine karretjes, populair onder pubers, groeit volgens databedrijf RDC sneller dan ooit.
4 uur geledenTOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Tokio en Seoul zijn maandag flink weggezakt door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, die de vijfde week is ingegaan. Door de strijd in de olierijke regio zijn de olieprijzen hard gestegen en landen als Japan en Zuid-Korea zijn erg afhankelijk van de import van olie uit de regio.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen van eieren in Nederland zijn gestegen naar een recordhoogte. Dat meldt de Consumentenbond na een eigen prijspeiling bij de dertien grootste supermarktketens. Volgens de belangenbehartiger voor consumenten zijn eieren in vijf jaar gemiddeld 38 procent duurder geworden.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in februari opnieuw gedaald, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 2,3 procent lager dan in dezelfde maand vorig jaar. In januari daalden de prijzen met 2,5 procent.
6 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse brancheorganisatie voor wegtransport vraagt de overheid om financiële steun door de sterke stijging van dieselprijzen. Volgens de vereniging van transport- en logistieke bedrijven BGL werkt de dure diesel uiteindelijk door in de consumentenprijzen.
22 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door de stijgende energieprijzen en het uitblijven van overheidsmaatregelen komt de Nederlandse chemiesector in zware problemen, waarschuwt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten. "Er is een gebrek aan urgentie bij het kabinet", zei ze in het programma Buitenhof.
23 uur geleden