Lagere start op Wall Street door virusvrees
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag fors lager geopend. De vrees voor een nieuwe golf aan coronabesmettingen doet zich voelen. Daardoor wordt de hoop bij beleggers op een snel einde aan de virusuitbraak en economisch herstel van de coronacrisis de kop ingedrukt.
De Dow-Jonesindex stond na enkele handelsminuten 2,5 procent lager en kwam daarmee uit op 24.975 punten. De breed samengestelde S&P 500 leverde 2 procent in tot 2980 punten en techbeurs Nasdaq ging 1,4 procent omlaag, tot 9456 punten.
Beleggers reageren verontrust door een opleving van coronabesmettingen in verschillende Amerikaanse staten en in de Chinese hoofdstad Peking. Bedrijven die gevoelig zijn voor beperkingen om de uitbraak tegen te gaan leverden in, zoals bijvoorbeeld luchtvaartmaatschappijen als Delta Air Lines en American Airlines, die tot 7 procent daalden. Cruisebedrijven als Carnival en Norwegian Cruise Line daalden tot ruim 7 procent.
Financiële fondsen als Bank of America en Citigroup daalden tot 3,8 procent. Oliebedrijven als ExxonMobil en Chevron leverden tot bijna 4 procent in. Zij staan onder druk vanwege de gedaalde olieprijzen. Het op Wall Street genoteerde Canadese e-commercebedrijf Shopify steeg 5,7 procent, dankzij een samenwerkingsdeal met supermarktgigant Walmart.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Voorlichtingsinstituut Nibud roept de overheid op om "op tijd na te denken" over gerichte maatregelen om huishoudens te ondersteunen. Daarmee kan voorkomen worden dat de mensen die het minst te besteden hebben in de knel komen, stelt het Nationaal Instituut voor Budgetvoorlichting.
9 minuten geledenDOA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Olie- en gasconcern QatarEnergy heeft gewaarschuwd dat het door overmacht afspraken uit een aantal lng-contracten niet kan nakomen door schade na aanvallen. Het gaat om langetermijncontracten die het Qatarese staatsbedrijf heeft met klanten in Italië, België, Zuid-Korea en China.
32 minuten geledenMANILA (ANP/AFP) - De Filipijnse president Ferdinand Marcos heeft dinsdag de noodtoestand uitgeroepen vanwege een "nationale energiecrisis". Door de oorlog in het Midden-Oosten is de toevoer van olie en gas ontregeld. De Filipijnen zijn sterk afhankelijk van de import van brandstof uit die regio.
42 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Jefferies Financial Group behoorde dinsdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Volgens zakenkrant Financial Times werkt de Japanse kredietverstrekker Sumitomo Mitsui Financial Group (SMFG) aan plannen voor een mogelijke overname van de Amerikaanse investeringsbank. Jefferies is een belangrijke partner van SMFG en het Japanse bedrijf heeft al een groot belang in de Amerikaanse bank. Het aandeel Jefferies, dat dit jaar ongeveer een derde in waarde is gedaald, steeg meer dan 4 procent.
1 uur geledenWOLFSBURG (ANP/RTR) - Volkswagen roept bijna 100.000 elektrische auto's terug vanwege problemen met batterijmodules, maakte de Duitse transportautoriteit KBA dinsdag bekend.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Iran heeft de export van aardgas naar Turkije stopgezet, nadat Israël vorige week het South Pars-gasveld had aangevallen. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. South Pars is het grootste gasveld ter wereld, Iran deelt het veld met Qatar.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brancheverenigingen voor boeren uit Europa en Australië hebben hun onvrede geuit over het vrijhandelsakkoord dat de Europese Unie en Australië afgelopen nacht sloten. Daarin is onder meer afgesproken dat Australië de komende jaren meer rundvlees naar de EU mag exporteren en dat een deel wordt vrijgesteld van importheffingen. Ook de uitvoer van suiker en lamsvlees naar de EU wordt eenvoudiger.
2 uur geleden