Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lagere start op Wall Street door virusvrees

Lagere start op Wall Street door virusvrees

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag fors lager geopend. De vrees voor een nieuwe golf aan coronabesmettingen doet zich voelen. Daardoor wordt de hoop bij beleggers op een snel einde aan de virusuitbraak en economisch herstel van de coronacrisis de kop ingedrukt.

De Dow-Jonesindex stond na enkele handelsminuten 2,5 procent lager en kwam daarmee uit op 24.975 punten. De breed samengestelde S&P 500 leverde 2 procent in tot 2980 punten en techbeurs Nasdaq ging 1,4 procent omlaag, tot 9456 punten.

Beleggers reageren verontrust door een opleving van coronabesmettingen in verschillende Amerikaanse staten en in de Chinese hoofdstad Peking. Bedrijven die gevoelig zijn voor beperkingen om de uitbraak tegen te gaan leverden in, zoals bijvoorbeeld luchtvaartmaatschappijen als Delta Air Lines en American Airlines, die tot 7 procent daalden. Cruisebedrijven als Carnival en Norwegian Cruise Line daalden tot ruim 7 procent.

Financiële fondsen als Bank of America en Citigroup daalden tot 3,8 procent. Oliebedrijven als ExxonMobil en Chevron leverden tot bijna 4 procent in. Zij staan onder druk vanwege de gedaalde olieprijzen. Het op Wall Street genoteerde Canadese e-commercebedrijf Shopify steeg 5,7 procent, dankzij een samenwerkingsdeal met supermarktgigant Walmart.

Meer uit Financieel

Vicepresident ECB wil meer bankinvesteringen in cyberveiligheid

FRANKFURT (ANP/RTR) - Banken in de eurozone moeten meer investeren in cyberveiligheid als ze grip willen krijgen op nieuwe AI-modellen die zwakke plekken in software kunnen vinden. Dat heeft vicepresident Luis de Guindos van de Europese Centrale Bank (ECB) woensdag gezegd.

2 uur geleden
Chemiemanager: herstel van toeleveringsketens duurt maanden

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Toeleveringsketens in de chemie zullen maanden nodig hebben om te herstellen van de oorlog in het Midden-Oosten, ook als de Straat van Hormuz weer opengaat. Dat zegt een Duitse chemiemanager werkzaam bij het staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten tegen de Duitse krant Handelsblatt. "Het herstel van toeleveringsketens gebeurt niet van de ene op de andere dag, maar zal maanden duren", verwacht Rainer Seele.

3 uur geleden
AkzoNobel wees overnamebod af, gaat door met fusie Axalta

AMSTERDAM (ANP) - Verfproducent AkzoNobel, bekend van merken als Flexa, Sikkens en Dulux, heeft begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams afgewezen. AkzoNobel is bezig met een fusie met de Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems en gaat daarmee door.

4 uur geleden
KLM kampt niet met brandstoftekort ondanks uitgeweken vlucht

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft niet te maken met een brandstoftekort, ondanks dat een vlucht van de luchtvaartmaatschappij dinsdag van Paramaribo naar Schiphol moest uitwijken naar Frans-Guyana. Dat laat een woordvoerster weten.

4 uur geleden
Topman Frankfurt Airport voorziet geen kerosinetekort deze zomer

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Reizigers hoeven zich deze zomer geen zorgen te maken over een tekort aan vliegtuigbrandstof. Dat zegt topman Stefan Schulte van Frankfurt Airport in een interview met de Duitse krant Handelsblatt. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de blokkade van de Straat van Hormuz is er minder kerosine beschikbaar.

4 uur geleden
Onderzoek: 75-plussers betalen steeds vaker elektronisch

AMSTERDAM (ANP) - Mensen van 75 jaar en ouder betalen steeds vaker met een pinpas aan de kassa. Dat blijkt uit een jaarlijks onderzoek van Betaalvereniging Nederland en De Nederlandsche Bank (DNB). Ook bij overboekingen aan vrienden en familie stijgt het aantal elektronische betalingen fors.

5 uur geleden
AEX opent met winst, AkzoNobel fors hoger na verwerpen bod

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag iets hoger geopend, na de verliesbeurt een dag eerder. AkzoNobel was een opvallende stijger op het Damrak. Het verfconcern, dat gaat fuseren met de Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems, verwierp onlangs een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams. Volgens AkzoNobel, bekend van merken als Dulux, Sikkens en Flexa, wordt doorgegaan met de fusie met Axalta.

6 uur geleden