Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lagere prijzen IKEA-meubels zorgen voor omzetdaling

Lagere prijzen IKEA-meubels zorgen voor omzetdaling

LEIDEN (ANP/RTR) - Lagere prijzen voor producten drukken op de resultaten van Ingka Group, de eigenaar van de meeste IKEA-winkels in de wereld. Onder meer door een krimpende markt voor het inrichten van woningen heeft de Zweedse woonwarenhuisketen de prijzen de afgelopen tijd verlaagd.

Het boekjaar bij Ingka loopt tot eind augustus. De omzet ging met 5 procent omlaag tot 39,6 miljard euro, maakt het concern donderdag bekend. Het bedrijf heeft meer dan 2,1 miljard euro gestoken in prijsverlagingen van duizenden producten. Hierdoor gingen de winkelbezoeken wel met 3 procent omhoog en de onlinebestellingen stegen met 9 procent.

"Het is nog nooit zo belangrijk geweest om zo betaalbaar mogelijk te zijn, daarom hebben we al onze energie en middelen ingezet om de prijzen te verlagen", zegt operationeel directeur Tolga Öncü van Ingka.

Meer huishoudens

In Nederland daalde de omzet minder hard, met 1,3 procent naar 1,62 miljard euro. Gemiddeld zijn de prijzen met 12,6 procent verlaagd, waardoor de winkelketen naar eigen zeggen meer huishoudens naar de dertien Nederlandse filialen lokte. Van de Nederlandse omzet was bijna 32 procent afkomstig uit de onlineverkopen.

Wereldwijd werden er 43 nieuwe IKEA-vestigingen geopend. Dat waren er vorig jaar nog zestig. In totaal heeft Ingka vierhonderd IKEA-winkels.

Meer uit Financieel

Trump noemt heffingenuitspraak Hooggerechtshof 'schande'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump noemt de uitspraak van het Hooggerechtshof dat een groot deel van zijn importheffingen onwettelijk is een "schande". Dat meldt een verslaggever van CNN. De president had ten tijde van de uitspraak een ontbijt met gouverneurs in het Witte Huis. Hij zou de aanwezigen hebben gezegd dat hij een plan B heeft. Trump is nog niet met een officiële reactie gekomen.

51 minuten geleden
VK verwacht gunstige handelspositie met VS te behouden

LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk verwacht dat het zijn "bevoorrechte handelspositie" met de Verenigde Staten behoudt, ook nu het Amerikaanse Hooggerechtshof een groot deel van de tarieven van president Donald Trump onwettig heeft verklaard. Dat stelt de Britse regering in een reactie op de uitspraak.

54 minuten geleden
EU zegt uitspraak Hooggerechtshof VS 'zorgvuldig te analyseren'

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft afwachtend gereageerd op de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over de importheffingen van president Donald Trump. Een groot deel van de invoertarieven die Trump heeft opgelegd op buitenlandse goederen, is volgens rechters onwettelijk. De EU "analyseert de uitspraak zorgvuldig", zegt een woordvoerder.

56 minuten geleden
Hooggerechtshof VS: groot deel importheffingen Trump onwettelijk

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft een groot deel van de importheffingen die president Donald Trump heeft opgelegd onwettelijk verklaard. Trump gebruikte daarvoor een noodwet. Volgens de rechters heeft Trump zijn bevoegdheden overschreden door deze wet uit 1977 toe te passen.

1 uur geleden
Wall Street opent lager na cijfers inflatie en economische groei

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen verder omlaag na de verliesbeurt een dag eerder. Beleggers reageerden op een belangrijk inflatiecijfer, de zogeheten prijsindex voor persoonlijke consumptieve bestedingen. Dat cijfer meet de veranderingen in de prijzen van goederen en diensten die door consumenten worden gekocht en heeft de voorkeur van de Amerikaanse centrale bank boven de gewone inflatie. Volgens het cijfer stegen de consumentenprijzen in december met 0,4 procent op maandbasis, wat iets sterker is dan verwacht.

2 uur geleden
Economie VS groeit 2,2 procent in 2025, zwakte in vierde kwartaal

WASHINGTON (ANP/AFP) - De economie van de Verenigde Staten is in 2025 met 2,2 procent gegroeid. Dat meldde de Amerikaanse overheid op basis van voorlopige schattingen. De groei van 's werelds grootste economie in 2024 bedroeg 2,8 procent.

2 uur geleden
Strafrechtelijk onderzoek naar fraude notaris Oranje afgerond

DEN HAAG (ANP) - Het strafrechtelijk onderzoek naar de miljoenenfraude door notaris Frank Oranje bij landsadvocaat Pels Rijcken is afgerond. Het Openbaar Ministerie legt boetes van 400.000 euro op aan twee vennootschappen van de in 2020 overleden voormalige notaris. Het onderzoek naar zijn weduwe wordt niet voortgezet.

3 uur geleden