Lagere prijzen IKEA-meubels zorgen voor omzetdaling
LEIDEN (ANP/RTR) - Lagere prijzen voor producten drukken op de resultaten van Ingka Group, de eigenaar van de meeste IKEA-winkels in de wereld. Onder meer door een krimpende markt voor het inrichten van woningen heeft de Zweedse woonwarenhuisketen de prijzen de afgelopen tijd verlaagd.
Het boekjaar bij Ingka loopt tot eind augustus. De omzet ging met 5 procent omlaag tot 39,6 miljard euro, maakt het concern donderdag bekend. Het bedrijf heeft meer dan 2,1 miljard euro gestoken in prijsverlagingen van duizenden producten. Hierdoor gingen de winkelbezoeken wel met 3 procent omhoog en de onlinebestellingen stegen met 9 procent.
"Het is nog nooit zo belangrijk geweest om zo betaalbaar mogelijk te zijn, daarom hebben we al onze energie en middelen ingezet om de prijzen te verlagen", zegt operationeel directeur Tolga Öncü van Ingka.
Meer huishoudens
In Nederland daalde de omzet minder hard, met 1,3 procent naar 1,62 miljard euro. Gemiddeld zijn de prijzen met 12,6 procent verlaagd, waardoor de winkelketen naar eigen zeggen meer huishoudens naar de dertien Nederlandse filialen lokte. Van de Nederlandse omzet was bijna 32 procent afkomstig uit de onlineverkopen.
Wereldwijd werden er 43 nieuwe IKEA-vestigingen geopend. Dat waren er vorig jaar nog zestig. In totaal heeft Ingka vierhonderd IKEA-winkels.
Meer uit Financieel
MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De grotere Italiaanse bank Banco BPM heeft aan rivaal Monte dei Paschi di Siena, de oudste bank ter wereld, een fusie tussen gelijken voorgesteld. Als dit tot een samenvoeging leidt, zou dat de op een na grootste bankgroep van Italië opleveren, met een beurswaarde van meer dan 50 miljard euro.
3 uur geledenWENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC en bondgenoten als Rusland hebben zondag voor de vierde maand op rij besloten hun productiedoelen voor olieproductie op te schroeven. Ze voegen wederom 188.000 vaten olie per dag toe aan hun productiedoelstelling. Het gaat wel om een symbolische verhoging, aangezien de Straat van Hormuz zo goed als afgesloten is en de olielveringen ernstig zijn verstoord.
4 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Air France-KLM-topman Ben Smith heeft laten doorschemeren dat hij bereid is om een mogelijke betrokkenheid bij een bod op easyJet te overwegen. Volgens persbureau Bloomberg heeft hij gezegd dat hij een telefoontje van de potentiële koper Castlelake zou aannemen, mocht de Amerikaanse investeringsmaatschappij met een voorstel komen.
5 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - De productie van duurzamere vliegtuigbrandstof, ofwel sustainable aviation fuel (SAF), komt wereldwijd amper van de grond. Daarop heeft de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA dit weekend gewezen op een conferentie in Brazilië. De belangenclub waarschuwde dat doelstellingen voor luchtvaartmaatschappijen om meer gebruik hiervan te maken zo in gevaar komen.
6 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil slankere elektrische auto's, na jaren waarin grotere accu's en de groeiende vraag naar ruimte en functies personenwagens aanzienlijk groter en zwaarder hebben gemaakt. Dat meldde de Chinese staatszender CCTV zondag.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Werkgeversvoorman Coen van Oostrom hoopt dat bezuinigingen op de sociale zekerheid in Nederland niet nodig zijn en dat het mogelijk is om andere oplossingen te vinden. Dat heeft de VNO-NCW-voorzitter gezegd in het televisieprogramma WNL Op Zondag. Hij wil met de vakbonden kijken hoe het systeem van sociale zekerheid "efficiënter" geregeld kan worden.
8 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - OpenAI is van plan zijn chatbot ChatGPT ingrijpend te vernieuwen. Het Amerikaanse techbedrijf wil er een "superapp" van maken met programmeertools en zogenoemde AI-agents om de omzet te verhogen in aanloop naar een mogelijke beursgang, meldt zakenkrant Financial Times zondag op basis van ingewijden.
11 uur geleden