Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lagere prijzen IKEA-meubels zorgen voor omzetdaling

Lagere prijzen IKEA-meubels zorgen voor omzetdaling

LEIDEN (ANP/RTR) - Lagere prijzen voor producten drukken op de resultaten van Ingka Group, de eigenaar van de meeste IKEA-winkels in de wereld. Onder meer door een krimpende markt voor het inrichten van woningen heeft de Zweedse woonwarenhuisketen de prijzen de afgelopen tijd verlaagd.

Het boekjaar bij Ingka loopt tot eind augustus. De omzet ging met 5 procent omlaag tot 39,6 miljard euro, maakt het concern donderdag bekend. Het bedrijf heeft meer dan 2,1 miljard euro gestoken in prijsverlagingen van duizenden producten. Hierdoor gingen de winkelbezoeken wel met 3 procent omhoog en de onlinebestellingen stegen met 9 procent.

"Het is nog nooit zo belangrijk geweest om zo betaalbaar mogelijk te zijn, daarom hebben we al onze energie en middelen ingezet om de prijzen te verlagen", zegt operationeel directeur Tolga Öncü van Ingka.

Meer huishoudens

In Nederland daalde de omzet minder hard, met 1,3 procent naar 1,62 miljard euro. Gemiddeld zijn de prijzen met 12,6 procent verlaagd, waardoor de winkelketen naar eigen zeggen meer huishoudens naar de dertien Nederlandse filialen lokte. Van de Nederlandse omzet was bijna 32 procent afkomstig uit de onlineverkopen.

Wereldwijd werden er 43 nieuwe IKEA-vestigingen geopend. Dat waren er vorig jaar nog zestig. In totaal heeft Ingka vierhonderd IKEA-winkels.

Meer uit Financieel

VS stellen hogere importheffingen op meubilair een jaar uit

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de hogere importheffingen op meubilair en keuken- en badkamerkastjes met een jaar uitgesteld. De extra invoerbelasting zou met ingang van het nieuwe jaar van kracht zijn, maar wordt nu vooruitgeschoven naar 1 januari 2027, maakte het Witte Huis bekend.

2 uur geleden
Verzekeraars ontvangen eerste schademeldingen na jaarwisseling

DEN HAAG/UTRECHT (ANP) - Bij verzekeraars komen de eerste schademeldingen na de jaarwisseling binnen. Het gaat onder andere om brandschade aan auto's, woningen, schuren en schuttingen.

3 uur geleden
Rome meldt meevaller bij dreigende pastaheffingen VS

ROME (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben de voorgestelde importheffingen op Italiaanse pasta sterk verlaagd, meldt het Italiaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens het ministerie is dat een teken dat de Amerikaanse regering "de wil van onze bedrijven om samen te werken" erkent.

3 uur geleden
Lagarde ziet toetreding Bulgarije tot euro als 'krachtig symbool'

FRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde ziet de toetreding van Bulgarije tot de eurozone als een "krachtig symbool" voor Europa. Het land gebruikt vanaf nu de euro als betaalmiddel en Lagarde heet Bulgarije "hartelijk welkom in de eurofamilie".

6 uur geleden
Autoverkoop licht gestegen, hybrides en e-auto's populairder

BUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorig jaar iets meer auto's verkocht dan in 2024. Daarbij wonnen elektrische auto's en hybrides verder marktaandeel, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.

6 uur geleden
Nieuwjaarsgroeten Nederlanders zorgen voor meer dataverkeer

ROTTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben elkaar tijdens de jaarwisseling massaal met de smartphone een gelukkig nieuwjaar gewenst, signaleren telecomproviders. Dat zorgde voor meer mobiel dataverbruik dan een jaar eerder, melden KPN en VodafoneZiggo.

7 uur geleden
Vermoedelijk tientallen doden door explosie in Zwitserland

CRANS-MONTANA (ANP/RTR) - Zwitserse autoriteiten vermoeden dat tientallen mensen om het leven zijn gekomen door een explosie in een bar in het Zwitserse skioord Crans-Montana. Er zijn circa honderd gewonden.

7 uur geleden