Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lagere prijzen IKEA-meubels zorgen voor omzetdaling

Lagere prijzen IKEA-meubels zorgen voor omzetdaling

LEIDEN (ANP/RTR) - Lagere prijzen voor producten drukken op de resultaten van Ingka Group, de eigenaar van de meeste IKEA-winkels in de wereld. Onder meer door een krimpende markt voor het inrichten van woningen heeft de Zweedse woonwarenhuisketen de prijzen de afgelopen tijd verlaagd.

Het boekjaar bij Ingka loopt tot eind augustus. De omzet ging met 5 procent omlaag tot 39,6 miljard euro, maakt het concern donderdag bekend. Het bedrijf heeft meer dan 2,1 miljard euro gestoken in prijsverlagingen van duizenden producten. Hierdoor gingen de winkelbezoeken wel met 3 procent omhoog en de onlinebestellingen stegen met 9 procent.

"Het is nog nooit zo belangrijk geweest om zo betaalbaar mogelijk te zijn, daarom hebben we al onze energie en middelen ingezet om de prijzen te verlagen", zegt operationeel directeur Tolga Öncü van Ingka.

Meer huishoudens

In Nederland daalde de omzet minder hard, met 1,3 procent naar 1,62 miljard euro. Gemiddeld zijn de prijzen met 12,6 procent verlaagd, waardoor de winkelketen naar eigen zeggen meer huishoudens naar de dertien Nederlandse filialen lokte. Van de Nederlandse omzet was bijna 32 procent afkomstig uit de onlineverkopen.

Wereldwijd werden er 43 nieuwe IKEA-vestigingen geopend. Dat waren er vorig jaar nog zestig. In totaal heeft Ingka vierhonderd IKEA-winkels.

Meer uit Financieel

Jonge ondernemers hebben miljoen meer nodig voor top 100 Quote

AMSTERDAM (ANP) - Jonge ondernemers hebben dit jaar 1 miljoen euro meer nodig om bij de honderd rijkste 'selfmade' miljonairs onder de 40 jaar te horen. Er is nu minimaal 18 miljoen euro nodig voor een plekje in de lijst van zakenblad Quote. Het gezamenlijke vermogen van de honderd rijkste jonge ondernemers is in een jaar met 6 procent gegroeid, tot bijna 6,4 miljard euro.

49 minuten geleden
Eurostar vervoert meer treinreizigers van en naar Nederland

BRUSSEL (ANP) - Eurostar heeft opnieuw meer treinreizigers van en naar Nederland vervoerd. Dat meldt de spoorvervoerder in de jaarcijfers over 2025. Het bedrijf kondigt ook nieuwe internationale routes aan, waaronder de verbinding tussen Amsterdam en het Zwitserse Genève.

49 minuten geleden
ABN AMRO: mensen gaan minder vaak uit eten in restaurants

AMSTERDAM (ANP) - Mensen gaan minder vaak uit eten in een restaurant en bestellen vaker een maaltijd online. Dat constateert ABN AMRO op basis van transactiedata. De bank stelt dat "een soort herwaardering" van bezorg- en afhaalrestaurants lijkt te ontstaan. "Nu prijzen niet meer bovengemiddeld stijgen, wordt er langzaam weer vaker voor het gemak van bezorg- of afhaalmaaltijd gekozen. Een restaurant bezoeken lijkt daardoor iets minder aantrekkelijk geworden."

6 uur geleden
Jongerenbank BUUT laat tieners onder 16 als eerste mobiel betalen

AMSTERDAM (ANP) - Kinderen vanaf 10 jaar oud kunnen vanaf dinsdag met hun smartphone betalen bij de jongerenbank van ABN AMRO. Die bank, BUUT, is naar eigen zeggen de eerste in Nederland die jongeren onder de 16 jaar betalingen laat doen via hun mobiel. Daarmee wil BUUT jongeren onder begeleiding van hun ouders leren bewuster met hun uitgaven om te gaan.

6 uur geleden
Wall Street scherpt recordstanden verder aan, Nvidia bij stijgers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag opnieuw met winsten de handelsdag uitgegaan. Daarmee zijn de recordstanden op Wall Street verder aangescherpt. Nvidia hoorde bij de stijgers met een plus van 6,3 procent, na de aankondiging van een nieuwe chip voor pc's door de grootste verkoper van AI-chips ter wereld.

8 uur geleden
McDonald's zet in op hogere kwaliteit voedsel in nieuwe strategie

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - McDonald's wil meer kwaliteit gaan bieden. De fastfoodketen kondigde maandag een vernieuwde strategie aan, waarbij het bedrijf onder meer wil inzetten op luxere kipgerechten, aantrekkelijkere restaurants en nieuwe speeltuinen. Volgens topman Chris Kempczinski past dit in de brede verwachting van de consument die "meer eist voor zijn geld".

9 uur geleden
AI-bedrijf Anthropic dient aanvraag voor beursnotering VS in

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/AFP) - AI-bedrijf Anthropic, bekend van chatbot Claude, heeft bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC vertrouwelijk documenten ingediend voor een beursnotering. Het bedrijf is in een race met rivaal OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, om mogelijk nog dit najaar een debuut op Wall Street te kunnen maken.

11 uur geleden