Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lagere opkomst kunstbeurs Tefaf vanwege het coronavirus

Lagere opkomst kunstbeurs Tefaf vanwege het coronavirus

MAASTRICHT (ANP) - Ook de internationale kunst- en antiekbeurs Tefaf in Maastricht ondervindt de gevolgen van het nieuwe coronavirus. Tijdens de openingsdagen van de 33e editie, die op donderdag en vrijdag werden gehouden, bleef het totale bezoekersaantal op tienduizend steken. Normaal zijn er zo'n 12.500 bezoekers tijdens de eerste dagen, aldus een woordvoerder.

Op zaterdag en zondag lagen de bezoekersaantallen ook 20 tot 30 procent lager dan gebruikelijk. De organisatie zegt de verspreiding van het virus nauwlettend in de gaten te houden. Er zijn extra hygiënische maatregelen getroffen en er is een infodesk waar bezoekers terechtkunnen.

Ondanks de tegenvallende opkomst gaat het goed met de verkoop van kunst en antiek, zegt de woordvoerder. "De kwantiteit van de bezoekers is misschien wat minder, maar de kwaliteit van de verkoop blijft zeker niet achter."

Busje

Een buste uit de zestiende eeuw van de Romeinse keizer Julius Verus is verkocht voor bijna een miljoen euro en een schilderij van de Zuid-Koreaanse minimalist Lee Ufan wisselde voor 500.000 euro van eigenaar. Het topstuk van deze editie, een doek van de Franse impressionist Edgar Degas, zal naar verwachting voor een recordprijs van meer dan 37 miljoen euro verkocht worden.

De beurs wordt tot en met zondag 15 maart gehouden.

Meer uit Binnenland

Ruim 10 miljoen euro opgehaald na vierde dag 3FM Serious Request 

DEN BOSCH (ANP) - Na de vierde actiedag van 3FM Serious Request staat de teller op 10.135.897 euro. Dat is maandagavond bekendgemaakt op NPO 3FM. Nog nooit eerder werd op de vierde dag zoveel geld opgehaald.

21 minuten geleden
Auto reed in op groep mensen in Nunspeet, zeker vijf gewonden

NUNSPEET (ANP) - Het ernstige ongeluk in Nunspeet waarbij meerdere mensen gewond zijn geraakt, is veroorzaakt door een auto die op een groep mensen inreed. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.

32 minuten geleden
Meerdere gewonden bij ernstig ongeluk in Nunspeet

NUNSPEET (ANP) - Meerdere mensen zijn gewond geraakt bij een ernstig ongeval op de Elburgerweg in Nunspeet, meldt de politie.

53 minuten geleden
Politie neemt 150 kilo illegaal vuurwerk in beslag bij controle

GOIRLE (ANP) - Bij een controle afgelopen zaterdag in het Brabantse Goirle is ongeveer 150 kilo illegaal vuurwerk in beslag genomen. Dat meldt de politie maandag. Agenten controleerden vooral het verkeer dat vanuit België de grens overstak na daar vuurwerk te hebben aangeschaft.

2 uur geleden
Omroep MAX stopt met Carrie op Vrijdag vanwege bezuinigingen

HILVERSUM (ANP) - Omroep MAX stopt met de talkshow Carrie op Vrijdag van presentatrice Carrie ten Napel. Dat gebeurt als gevolg van de bezuinigingen bij de publieke omroep, meldt Omroep MAX maandag. De laatste uitzending is komende zomer.

3 uur geleden
Vermoedelijke schutter driedubbele moord Oosterhout zwijgt

SCHIPHOL (ANP) - De 24-jarige Sman O., een van de hoofdverdachten van de driedubbele moord in het Brabantse Oosterhout, weigert vooralsnog een verklaring af te leggen. Dat bleek maandag tijdens de tweede inleidende zitting in de geruchtmakende zaak. O. is vermoedelijk de schutter geweest. Op 28 maart zou hij op klaarlichte dag twee mannen van 32 en een van 25 hebben doodgeschoten.

7 uur geleden
RvS adviseert wet met enkelband als hoofdstraf bij te schaven

DEN HAAG (ANP) - Voordat een enkelband als hoofdstraf opgelegd kan worden, moet het wetsvoorstel hierover nog op verschillende punten worden bijgesteld. De Raad van State (RvS) ziet in het voorstel een rechtvaardige en effectieve vorm van bestraffing, maar wijst onder meer op risico's voor de privacy.

8 uur geleden