Lagere opkomst kunstbeurs Tefaf vanwege het coronavirus
MAASTRICHT (ANP) - Ook de internationale kunst- en antiekbeurs Tefaf in Maastricht ondervindt de gevolgen van het nieuwe coronavirus. Tijdens de openingsdagen van de 33e editie, die op donderdag en vrijdag werden gehouden, bleef het totale bezoekersaantal op tienduizend steken. Normaal zijn er zo'n 12.500 bezoekers tijdens de eerste dagen, aldus een woordvoerder.
Op zaterdag en zondag lagen de bezoekersaantallen ook 20 tot 30 procent lager dan gebruikelijk. De organisatie zegt de verspreiding van het virus nauwlettend in de gaten te houden. Er zijn extra hygiƫnische maatregelen getroffen en er is een infodesk waar bezoekers terechtkunnen.
Ondanks de tegenvallende opkomst gaat het goed met de verkoop van kunst en antiek, zegt de woordvoerder. "De kwantiteit van de bezoekers is misschien wat minder, maar de kwaliteit van de verkoop blijft zeker niet achter."
Busje
Een buste uit de zestiende eeuw van de Romeinse keizer Julius Verus is verkocht voor bijna een miljoen euro en een schilderij van de Zuid-Koreaanse minimalist Lee Ufan wisselde voor 500.000 euro van eigenaar. Het topstuk van deze editie, een doek van de Franse impressionist Edgar Degas, zal naar verwachting voor een recordprijs van meer dan 37 miljoen euro verkocht worden.
De beurs wordt tot en met zondag 15 maart gehouden.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De opvarende van een gezonken duwboot in de Coenhaven in Amsterdam is zondag gevonden. De persoon is overleden, zegt een woordvoerster van de politie Amsterdam. Het Landelijk Team Onderwaterzoekingen zocht sinds zaterdagochtend naar de vermiste opvarende.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het is sinds afgelopen nacht weer toegestaan om te parkeren in de Haagse Meidoornstraat, waar vrijdag een drugslab werd gevonden. De gemeente Den Haag meldt op X dat de laatste hekken in de straat rond 01.00 uur zijn weggehaald. Zaterdagavond laat mochten bewoners van ontruimde woningen in de straat weer terug naar hun huis, maar was parkeren nog verboden.
1 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Hoe de handhaving van het verbod op vrachtverkeer op de Merwedebrug er precies uit gaat zien, is nog onderwerp van gesprek met het Openbaar Ministerie en de politie. Dat laat een woordvoerder van Rijkswaterstaat zondagochtend weten. Ze spreekt nu vooral van een oproep aan vrachtverkeer om zich aan de maatregel te houden.
1 uur geledenHELMOND (ANP) - Bij een steekincident in een woning in Helmond zijn een man en een vrouw gewond geraakt, zo meldt de politie-eenheid Oost-Brabant op X. De man en de vrouw zijn naar het ziekenhuis gebracht voor verdere medische behandeling.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De musical Moulin Rouge! kan niet meer worden opgevoerd doordat water het decor en de apparatuur van de voorstelling onherstelbaar heeft beschadigd. De musical kan de komende twee weken niet meer worden gespeeld, maakte producent Stage Entertainment zaterdag bekend.
17 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Vrachtverkeer mag vanaf zaterdag einde van de middag niet meer over de Merwedebrug bij Gorinchem. Volgens Rijkswaterstaat blijkt uit onderzoek dat de boogconstructie van de brug, waar de snelweg A27 over loopt, op meerdere locaties minder sterk is dan eerder werd aangenomen. Vanaf 17.30 uur geldt daarom een verbod voor vrachtverkeer op de brug.
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het podium van het Utrechtse Beatrix Theater is vrijdagavond onder water komen te staan doordat de sprinklerinstallatie onbedoeld geactiveerd werd. Dat gebeurde door een technisch defect, zei een woordvoerder van Stage Entertainment na berichtgeving hierover van RTV Utrecht. De sprinklerinstallatie heeft "gedurende lange tijd staan sproeien".
20 uur geleden