Lagere opkomst kunstbeurs Tefaf vanwege het coronavirus
MAASTRICHT (ANP) - Ook de internationale kunst- en antiekbeurs Tefaf in Maastricht ondervindt de gevolgen van het nieuwe coronavirus. Tijdens de openingsdagen van de 33e editie, die op donderdag en vrijdag werden gehouden, bleef het totale bezoekersaantal op tienduizend steken. Normaal zijn er zo'n 12.500 bezoekers tijdens de eerste dagen, aldus een woordvoerder.
Op zaterdag en zondag lagen de bezoekersaantallen ook 20 tot 30 procent lager dan gebruikelijk. De organisatie zegt de verspreiding van het virus nauwlettend in de gaten te houden. Er zijn extra hygiënische maatregelen getroffen en er is een infodesk waar bezoekers terechtkunnen.
Ondanks de tegenvallende opkomst gaat het goed met de verkoop van kunst en antiek, zegt de woordvoerder. "De kwantiteit van de bezoekers is misschien wat minder, maar de kwaliteit van de verkoop blijft zeker niet achter."
Busje
Een buste uit de zestiende eeuw van de Romeinse keizer Julius Verus is verkocht voor bijna een miljoen euro en een schilderij van de Zuid-Koreaanse minimalist Lee Ufan wisselde voor 500.000 euro van eigenaar. Het topstuk van deze editie, een doek van de Franse impressionist Edgar Degas, zal naar verwachting voor een recordprijs van meer dan 37 miljoen euro verkocht worden.
De beurs wordt tot en met zondag 15 maart gehouden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Voormalig minister Wouter Koolmees van Sociale Zaken en Werkgelegenheid had "buikpijn" door de invoering van de avondklok op 23 januari 2021. Hij vreesde dat de maatregel tot polarisatie in de samenleving zou leiden en dat mensen zouden denken aan de bezettingsperiode onder nazi-Duitsland, toen er ook een avondklok was.
24 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Tijdens de tweede golf van coronabesmettingen in het najaar van 2020 begonnen de spanningen in het kabinet, zei oud-minister Wouter Koolmees van Sociale Zaken en Werkgelegenheid tijdens een verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona. Volgens hem zijn er "vast en zeker lelijke woorden gebruikt", maar kwam het kabinet altijd tot beleid dat door iedereen gedragen werd.
37 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet denkt erover na om vrouwen in sommige gevallen toe te staan om pepperspray bij zich te dragen. Het gaat dan bijvoorbeeld om vrouwen die last hebben van een stalker, een conflict hebben in hun relatie of mogelijk slachtoffer kunnen worden van eerwraak. In Denemarken kunnen vrouwen in die gevallen toestemming van de politie krijgen om pepperspray bij zich te houden, en justitieminister David van Weel gaat onderzoeken of dat in Nederland ook moet kunnen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De meeste treinen rijden weer nadat woensdagochtend de bliksem was ingeslagen in de buurt van Utrecht Centraal. Door de inslag was er enkele uren geen treinverkeer mogelijk tussen Schiphol en Utrecht en Amsterdam Centraal en Utrecht.
1 uur geledenVOORSCHOTEN (ANP) - Nederland zal de komende jaren hard werken om samen met Duitsland voorop te gaan naar een sterker en besluitvaardiger Europa. Dat zei premier Rob Jetten tijdens de regeringslunch die deel uitmaakt van het driedaagse staatsbezoek van de Duitse bondspresident Frank-Walter Steinmeier op Kasteel Duivenvoorde in Voorschoten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat (RWS) heeft het onderhoud aan meerdere wegen voorlopig geschrapt, omdat er budgettekort is. Dat bevestigt een woordvoerder van RWS na berichtgeving door De Telegraaf. Het gaat om wegen in Groningen, Friesland, Drenthe en Utrecht.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Toenmalig zorgminister Tamara van Ark drong in het najaar van 2020 aan op opnieuw een strenge lockdown om de sterke stijging van het aantal coronabesmettingen te dempen. Dat heeft zij gezegd in een verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona. Het kabinet besloot in oktober van dat jaar evenwel tot een milder maatregelenpakket, dat niet het gewenste effect had. De harde lockdown kwam er in december alsnog.
4 uur geleden