Lagere opkomst kunstbeurs Tefaf vanwege het coronavirus
MAASTRICHT (ANP) - Ook de internationale kunst- en antiekbeurs Tefaf in Maastricht ondervindt de gevolgen van het nieuwe coronavirus. Tijdens de openingsdagen van de 33e editie, die op donderdag en vrijdag werden gehouden, bleef het totale bezoekersaantal op tienduizend steken. Normaal zijn er zo'n 12.500 bezoekers tijdens de eerste dagen, aldus een woordvoerder.
Op zaterdag en zondag lagen de bezoekersaantallen ook 20 tot 30 procent lager dan gebruikelijk. De organisatie zegt de verspreiding van het virus nauwlettend in de gaten te houden. Er zijn extra hygiënische maatregelen getroffen en er is een infodesk waar bezoekers terechtkunnen.
Ondanks de tegenvallende opkomst gaat het goed met de verkoop van kunst en antiek, zegt de woordvoerder. "De kwantiteit van de bezoekers is misschien wat minder, maar de kwaliteit van de verkoop blijft zeker niet achter."
Busje
Een buste uit de zestiende eeuw van de Romeinse keizer Julius Verus is verkocht voor bijna een miljoen euro en een schilderij van de Zuid-Koreaanse minimalist Lee Ufan wisselde voor 500.000 euro van eigenaar. Het topstuk van deze editie, een doek van de Franse impressionist Edgar Degas, zal naar verwachting voor een recordprijs van meer dan 37 miljoen euro verkocht worden.
De beurs wordt tot en met zondag 15 maart gehouden.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - In de NS-dienstregeling van 2026 wordt de eerste trein van de dag op een aantal plekken vervroegd en de laatste trein van de dag verlaat. De hogesnelheidslijn (HSL) blijft "kwetsbaar" en in januari en februari zorgen werkzaamheden voor veel impact rond Schiphol, Den Haag en Haarlem. Dat meldt de NS over de nieuwe regeling, die op zondag 14 december ingaat.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - In de rechtbank in Den Bosch is de strafzaak over het dodelijke ongeluk met een Stint in het Brabantse Oss begonnen. "De vraag wat er werkelijk is gebeurd heeft de afgelopen jaren onze levens beheerst", zeiden Stint-ondernemers Edwin Renzen en Peter Noorlander bij aanvang van de zitting. "Het is voor ons, net als voor iedereen in deze zaak, een vreselijk drama. Ook wij zijn ouder en beseffen als geen ander wat dit ongeluk teweeg heeft gebracht."
2 uur geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel verblijven voor het eerst in bijna een maand meer dan 2100 asielzoekers. Daarmee wordt voor de vierde dag op rij de limiet van 2000 mensen overschreden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal aardgasvrije woningen neemt toe. Blokverwarming en cv-ketels worden steeds vaker vervangen door stadsverwarming en warmtepompen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In 2024 was 11,2 procent van de woningen aardgasvrij. Twee jaar eerder was dat nog 8,7 procent.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De menswaardigheid in de opvang voor Oekraïense vluchtelingen is in gevaar, waarschuwen de Ombudsman en de Kinderombudsman. Ze slaan alarm over de leefomstandigheden van Oekraïners in Nederland in brieven aan alle gemeenten en woonminister Mona Keijzer. De ombudsmannen roepen hen "met klem" op de situatie voor Oekraïners te verbeteren.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Nabestaanden en slachtoffers van het dodelijke ongeluk met een Stint in het Brabantse Oss hopen dat de strafzaak hen duidelijkheid en gerechtigheid biedt. "Ze hopen dat er iemand ter verantwoording wordt geroepen", zegt een woordvoerder van Namens de Familie, de organisatie die de drie gezinnen en de bestuurster van de elektrische bolderkar bijstaat. "Ze willen weten hoe het heeft kunnen gebeuren." Dinsdag begint het strafproces in de rechtbank in Den Bosch.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Bohemian Rhapsody van Queen heeft ook dit jaar de meeste stemmen gekregen voor de NPO Radio 2 Top 2000. De klassieker, die dit jaar precies vijftig jaar bestaat, staat voor de 22e keer bovenaan, is maandag bekendgemaakt in het Top 2000 Café in Beeld & Geluid in Hilversum. Piano Man van Billy Joel is in de 27e editie van de populaire eindejaarslijst de nummer 2 en plek 3 wordt bezet door Hotel California van Eagles.
18 uur geleden