Lagere opening Wall Street door zorgen economisch herstel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine minnen geopend, nadat de hoofdgraadmeters op Wall Street een dag eerder ook al overwegend in het rood eindigden. De zorgen over een vertraging van het economisch herstel door de Delta-variant van het coronavirus blijven boven de markt hangen. Verder kijken beleggers uit naar de publicatie van het zogeheten Beige Book van de Federal Reserve later op de dag dat inzage geeft in de staat van de Amerikaanse economie.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang een min van 0,1 procent op 35.070 punten. De brede S&P 500 zakte 0,2 procent tot 4510 punten en de technologiebeurs Nasdaq daalde 0,4 procent tot 15.311 punten.
Vorige week kwam een tegenvallend banenrapport uit de Verenigde Staten naar buiten, waardoor beleggers meer hoop hebben gekregen dat de Fed langer kan wachten met het afbouwen van de steunmaatregelen. Bestuurder James Bullard van de Fed in St. Louis zei in een interview met zakenkrant Financial Times dat de koepel van centrale banken in de VS door moet gaan met het voornemen om dit jaar te gaan beginnen met de afbouw van het steunprogramma, ondanks het teleurstellende banenrapport.
Tesla
Bij de bedrijven is er aandacht voor Tesla met een plus van 0,6 procent. De Chinese autobrancheorganisatie zei dat de verkopen van elektrische auto's van Tesla in China in augustus flink zijn toegenomen. De in New York genoteerde Chinese producent van elektrische auto's Nio daalde juist bijna 5 procent door plannen om voor 2 miljard dollar aan nieuwe aandelen uit te geven.
Ook PayPal staat in de belangstelling met een winst van 0,3 procent. De betalingsdienstverlener neemt het Japanse Paidy over voor 2,7 miljard dollar. Via Paidy kunnen consumenten spullen kopen en achteraf betalen.
Coinbase Global
Coinbase Global, een handelsplatform voor digitale munten, leverde 4,2 procent in. De Amerikaanse beurstoezichthouder SEC gaat mogelijk juridische stappen nemen tegen Coinbase over een nieuw product dat rente op cryptobeleggingen moet opleveren voor klanten.
Verder won softwareconcern Citrix een kleine 7 procent, door berichten dat de activistische investeerder Elliott Management voor ruim 1 miljard dollar een belang in het bedrijf heeft genomen. Elliott zou willen dat Citrix zijn waardering gaat verhogen.
Biotechnoloog Kadmon klom net geen 73 procent. Het bedrijf wordt voor 1,9 miljard dollar overgenomen door de Franse farmaceut Sanofi.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/RTR) - China heeft opnieuw kritiek geuit op de Nederlandse opstelling bij het conflict rond chipbedrijf Nexperia. Demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken) zei deze week tegen The Guardian over het ingrijpen bij Nexperia dat hij "het achteraf opnieuw zo zou hebben gedaan". Dit noemt Beijing een "verdraaiing van de feiten" en "het door elkaar halen van goed en kwaad", staat in een vrijdag uitgegeven verklaring.
40 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag verder omlaaggegaan. Beleggers bleven voorzichtig na de uitverkoop bij Amerikaanse chip- en techbedrijven een dag eerder. De beursgraadmeters op Wall Street leden daardoor de zwaarste koersverliezen in een maand tijd. Veel grote techbedrijven zijn dit jaar flink in waarde gestegen door het optimisme rond kunstmatige intelligentie (AI), maar beleggers twijfelen of de waarderingen niet te hard zijn opgelopen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Zwitserland heeft na de nodige vertraging ook een handelsovereenkomst gesloten met de Verenigde Staten. Volgens de Zwitsers daalt het Amerikaanse importtarief daardoor van 39 naar 15 procent.
1 uur geledenVELSEN-NOORD (ANP) - De drie energiecentrales van Vattenfall bij het terrein van Tata Steel Nederland komen begin volgend jaar definitief in handen van de staalfabrikant. De twee bedrijven hebben hierover een definitieve overeenkomst ondertekend.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De olieraffinaderij Zeeland Refinery bij Vlissingen komt niet stil te liggen door de Amerikaanse sancties tegen de Russische medeaandeelhouder Lukoil. Dat verzekert het Franse olieconcern TotalEnergies, dat voor 55 procent eigenaar is van de raffinaderij. Lukoil heeft de andere 45 procent in handen.
5 uur geledenZOETERMEER (ANP) - SnowWorld gaat samen met de Britse branchegenoot Snowcentres. Dat heeft de uitbater van skihallen vrijdag bekendgemaakt. De nieuwe groep telt twaalf locaties in vijf landen: Nederland, het Verenigd Koninkrijk, Duitsland, Belgiƫ en Frankrijk.
5 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae Myung zei vrijdag dat Zuid-Korea en de Verenigde Staten het eens zijn geworden over samenwerking op het gebied van handel en veiligheid. Vorige maand ontmoette de leider van het Aziatische land de Amerikaanse president Donald Trump.
5 uur geleden