Lagere opening op Wall Street
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen aan de laatste handelsdag van de week begonnen. Nog altijd is het wachten op overeenstemming in Washington over een nieuw steunpakket om de Amerikaanse economie door de coronacrisis te loodsen. Verder verwerken beleggers het nieuws dat een onafhankelijk expertpanel aan toezichthouder FDA adviseert om snel goedkeuring te geven aan het coronavaccin van Pfizer en BioNTech.
De leidende Dow-Jonesindex noteerde kort na de openingsbel 0,4 procent lager op 29.877 punten. De brede S&P 500 verloor 0,5 procent tot 3651 punten en techgraadmeter Nasdaq speelde 0,8 procent kwijt tot 12.331 punten. De Democraten en Republikeinen in het Congres discussiëren nog altijd over de vorm en omvang van het stimuleringspakket. Mogelijk dat de gesprekken tot de kerstdagen duren.
Pfizer verloor in de openingsminuten 1,8 procent aan beurswaarde en ook BioNTech zakte 1,4 procent. Volgens de experts is het vaccin van de twee veilig genoeg om te worden toegediend. Naar verwachting zal de FDA het vaccin nu snel goedkeuren. Mogelijk kan na het weekend begonnen worden met vaccineren.
Walt Disney
Walt Disney won bijna 8 procent aan beurswaarde. Het entertainment- en mediaconcern maakte bekend nieuwe films van Star Wars en Indiana Jones te maken. Ook wil het bedrijf veel meer series op streamingdienst Disney+ uitbrengen die zijn gebaseerd op zijn Marvel- en Star Wars-filmreeksen.
Creditcardmaatschappij Mastercard (min 1,4 procent) stond bij de dalers. Het Britse hooggerechtshof heeft groen licht gegeven voor een zogeheten class action-rechtszaak die het bedrijf 18,5 miljard dollar kan gaan kosten. Mastercard wordt ervan beschuldigd tientallen miljoenen Britten jarenlang te hoge kosten te hebben laten betalen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het proces van economische vernieuwing in Nederland is duidelijk afgezwakt. Tot die conclusie komt het Centraal Planbureau (CPB) in een nieuw rapport. Volgens de belangrijke adviseur van het kabinet worden slecht presterende bedrijven minder snel vervangen door nieuwe, innovatieve en goed presterende bedrijven.
50 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winst geopend na de flinke ommezwaai een dag eerder. Beter dan verwachte resultaten van beurslieveling Nvidia, de grote aanjager van de AI-rally dit jaar, leken donderdag nog voor opluchting te zorgen bij beleggers. Wall Street kon de koersrally echter niet volhouden door de onzekerheid over het aanstaande rentebesluit van de Federal Reserve.
1 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR) - Het conglomeraat International Holding Company (IHC) uit Abu Dhabi wil de buitenlandse bezittingen van het Russische oliebedrijf Lukoil overnemen. De Emirati hebben hun interesse ook al kenbaar gemaakt aan het Amerikaanse ministerie van Financiën.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/RTR) - Brussel heeft Italië op de vingers getikt over Italiaanse regels waarmee het land voorwaarden kan stellen aan deals in de bankensector. De actie van de Europese Commissie volgt op strenge voorwaarden die de Italiaanse regering had gesteld aan de voorgenomen miljardenovername van de Italiaanse bank Banco BPM door rivaal UniCredit. Die deal ging uiteindelijk niet door.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Gameontwikkelaar Ubisoft heeft de resultaten over de eerste helft van zijn boekjaar uitgesteld vanwege een onjuiste opgave van de omzet in die periode. Volgens de accountants van de uitgever van videogames als Assassin's Creed en Far Cry had het bedrijf de inkomsten uit een recent partnerschap ten onrechte al als omzet in de boeken gezet.
5 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM noemt de vrijdag aangekondigde investeringsplannen van luchthaven Schiphol "essentieel" om passagiers goed te blijven bedienen. Tegelijkertijd houdt de luchtvaartmaatschappij, die Schiphol als thuisbasis heeft, zorgen over mogelijk oplopende kosten.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een uitzendkracht dertien jaar onafgebroken inhuren is te lang. Dat heeft de Hoge Raad vrijdag beslist in een zaak die was aangespannen door een werknemer die meermaals vroeg om een vast dienstverband. Het bedrijf waar hij als uitzendkracht werkte, weigerde dit. Dat het bedrijf zich beroept op de behoefte aan een 'flexibele schil', is volgens de hoogste Nederlandse rechter geen rechtvaardiging om een uitzendkracht zo lang in te lenen.
5 uur geleden