Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lagere opening Europese beurzen verwacht door rentevrees

Lagere opening Europese beurzen verwacht door rentevrees

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen lijken vrijdag met verliezen te gaan openen, na de koersdalingen op Wall Street. Het sentiment van beleggers wordt gedrukt door rentevrees. President Jerome Powell van de Amerikaanse Federal Reserve heeft gezegd dat de rente volgende maand met 0,5 procentpunt verhoogd kan worden. Verder gaat de aandacht in Amsterdam uit naar kwartaalcijfers van onder meer bodemonderzoeker Fugro, beddenverkoper Beter Bed en winkelvastgoedbedrijf Wereldhave. Ook elders in Europa zijn er veel bedrijfsresultaten.

De Amerikaanse centrale bank wil met een grotere renteverhoging de sterk stijgende inflatie beteugelen. Beleggers zijn er minder blij mee, want als de rente omhoog gaat is dat slecht voor de waardering van aandelen. Dat komt onder meer omdat het dan relatief aantrekkelijker wordt om te beleggen in obligaties. De beurzen in New York gingen tot 2,1 procent omlaag. Ook de beurs in Tokio sloot behoorlijk in het rood.

Fugro zei dat vanwege de oorlog in Oekraïne de laatste tijd meer opdrachten voor gas- en oliewinningsprojecten komen. Veel landen willen af van hun afhankelijkheid van Russische energie en daardoor krijgen allerlei nieuwe investeringen in fossiele brandstoffen groen licht. Volgens Fugro was die groei sterker dan verwacht.

Heineken

Wereldhave meldde dat door het verdwijnen van de coronamaatregelen de bezoekersaantallen en verkopen in de winkelcentra van het bedrijf weer bijna op het niveau van voor de crisis liggen. Beter Bed zag de omzet in het eerste kwartaal sterk stijgen en spreekt van een sterke start van 2022.

Ook flitshandelaar Flow Traders en logistiek vastgoedbedrijf WDP openden de boeken in Amsterdam. Verder kan Heineken in beweging komen door een verhoging van het beleggingsadvies door HSBC, na de cijfers die de bierbrouwer eerder deze week publiceerde.

Kwartaalberichten

Elders in Europa is er aandacht voor kwartaalberichten van onder meer autoconcern Renault, softwareproducent SAP, optiekconcern EssilorLuxottica, supermarktbedrijf Casino en truckfabrikant Volvo Group. Verder komen er nog gegevens over de dienstensector en industrie in Europese landen en de eurozone.

De prijs van een vat Amerikaanse olie zakte 1,4 procent tot 102,30 dollar en Brentolie werd ook 1,4 procent goedkoper, op 106,77 dollar per vat. De euro was vrijwel onveranderd op 1,0844 dollar.

Meer uit Financieel

Wall Street hoger, Cisco en AI-chipbedrijf Cerebras uitblinkers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winsten gesloten. Bij de bedrijven was Cisco Systems een uitblinker dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de producent van netwerkapparatuur. Daarnaast maakte AI-chipbedrijf Cerebras Systems een zeer succesvol beursdebuut op Wall Street.

6 minuten geleden
Succesvolle beursgang AI-chipbedrijf Cerebras in New York

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De beursgang van AI-chipbedrijf Cerebras Systems in New York op donderdag is goed verlopen. Bij opening schoot het aandeel bijna 100 procent omhoog tot meer dan 360 dollar, terwijl de uitgifteprijs op 185 dollar per aandeel lag. Daarmee was dus sprake van bijna een verdubbeling van de koers op de eerste handelsdag van Cerebras.

53 minuten geleden
Trump: China koopt 200 vliegtuigen van Boeing

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China gaat tweehonderd vliegtuigen kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat heeft president Donald Trump gezegd in een interview met tv-zender Fox News. Trump is momenteel op staatsbezoek in China waar hij heeft gepraat met de Chinese president Xi Jinping.

4 uur geleden
Flinke plus voor AEX-index, ABN AMRO verder omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag opnieuw met flinke winst gesloten. ABN AMRO ging verder omhoog na de stevige plus een dag eerder dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de bank. Ook de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML waren in de voorhoede van de AEX te vinden.

4 uur geleden
Merz roemt oud-ECB-president Draghi bij uitreiking Karelsprijs

AKEN (ANP/DPA) - Mario Draghi, de voormalige president van de Europese Centrale Bank (ECB) en oud-premier van Italië, heeft donderdag in het Duitse Aken de prestigieuze Karelsprijs ontvangen. Bij de uitreiking sprak de Duitse bondskanselier Friedrich Merz zijn lof uit voor Draghi en zijn bijdrage aan de Europese eenheid en het redden van de euro tijdens de Europese schuldencrisis.

6 uur geleden
Wall Street hoger terwijl beleggers letten op Trump in China

NEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn donderdag verder gestegen, terwijl beleggers de gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping in Beijing in de gaten houden. De aanhoudende zorgen over de Iranoorlog zijn wat naar de achtergrond verdwenen.

6 uur geleden
Amerikaanse rechter wil schikking Musk niet zomaar goedkeuren

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter weigert vooralsnog om een schikking van Elon Musk van 1,5 miljoen dollar goed te keuren. Elon Musk wil op die manier een zaak over mogelijke misleiding van beleggers afkopen, maar het bedrag wordt door kenners als erg laag beschouwd. De rechter heeft laten weten nog "rode vlaggen" te zien met betrekking tot de deal.

8 uur geleden