Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lagere opening Damrak verwacht door rentezorgen en recessievrees

Lagere opening Damrak verwacht door rentezorgen en recessievrees

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs lijkt dinsdag opnieuw lager te beginnen. De vrees dat de renteverhogingen door de centrale banken een economische recessie zullen veroorzaken houdt de markten in de greep. Beleggers verwerken daarnaast uitlatingen van bankier Jamie Dimon. De topman van de JPMorgan Chase, de grootste bank van de Verenigde Staten, verklaarde dat de Amerikaanse economie nog altijd goed draait, maar tegen het midden van 2023 waarschijnlijk in een recessie zal belanden.

Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) komt daarnaast later op de dag met nieuwe ramingen voor de wereldeconomie. Daarin worden de prognoses opnieuw naar beneden bijgesteld, heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva onlangs al laten weten. Doordat de inflatie sinds de Russische inval in Oekraïne overal flink is opgelopen, dreigen tientallen landen in een recessie te belanden.

Op het Damrak kwamen elektrische-bussenbouwer Ebusco en laadpalenuitbater Fastned met resultaten. Ebusco handhaafde de verwachting van een scherpe omzetstijging dit jaar. Fastned meldde dat de sterke omzetgroei zich heeft voortgezet in het derde kwartaal en handhaafde de doelstellingen voor 2022.

Alcoholische dranken

Pharming kondigde aan het registratiedossier voor toelating tot de Europese markt voor zijn middel leniolisib te hebben ingediend. In augustus liet de biotechnoloog al weten dat het het Europees Geneesmiddelenagentschap het middel dat wordt toegepast bij de behandeling van patiënten met APDS, een zeldzame aandoening aan het immuunsysteem, versneld zal beoordelen.

Drankenfabrikant Lucas Bols maakte bekend de fabrikant van alcoholische dranken Avandis, waarvan het samen met branchegenoot De Kuyper Royal Distillers eigenaar is, voor 25 miljoen euro te verkopen aan bottelaar Refresco. Als onderdeel van de verkoopdeal hebben Lucas Bols en De Kuyper met Refresco een productie-overeenkomst gesloten voor de lange termijn.

Boskalis

Post- en pakketbedrijf PostNL liet weten Herna Verhagen voor een nieuwe periode van vier jaar te willen benoemen als topvrouw. Baggeraar Boskalis, die wordt overgenomen door investeerder HAL, kondigde aan dat de beursnotering per 9 november zal worden beëindigd.

De euro was 0,9684 dollar waard, tegen 0,9691 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent goedkoper op 90,82 dollar en Brentolie kostte 0,3 procent minder op 95,93 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Goudprijs voor het eerst boven 5000 dollar

SINGAPORE - (ANP) - Goud heeft voor het eerst de prijs van 5000 dollar per troy ounce (31,1 gram) bereikt. Dat is omgerekend zo'n 4215 euro. De opgelopen spanningen tussen de Verenigde Staten en de NAVO over Groenland hebben de goudprijs in de afgelopen weken verder doen oplopen.

2 uur geleden
DNB-baas: maak Europese Unie economisch hechter blok

AMSTERDAM (ANP) - De Europese Unie moet nog meer als één blok opereren om zich te beschermen tegen andere grootmachten, zegt de president van De Nederlandsche Bank in het programma Buitenhof. Juist op economisch vlak is er volgens DNB-baas Olaf Sleijpen nog veel te winnen.

13 uur geleden
Reuters: India verlaagt importheffing op Europese auto's

NEW DELHI (ANP) - India is van plan importheffingen voor bepaalde auto's uit de Europese Unie fors te verlagen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tarief zou daarbij dalen naar 40 procent, terwijl dat nu nog kan oplopen tot 110 procent.

13 uur geleden
Topman VW: zonder lagere heffingen gaat fabriek in VS niet door

WOLFSBURG (ANP) - Zonder een verlaging van de kosten voor Amerikaanse importheffingen kan Volkswagen een geplande nieuwe Audi-fabriek in de Verenigde Staten niet bouwen. Die waarschuwing geeft topman Oliver Blume in een interview met Handelsblatt. De kosten als gevolg van Donald Trumps heffingen zijn volgens hem zo hoog dat die fabriek niet te financieren is.

15 uur geleden
Poolse minister zegt geen haast te maken met invoering euro

LONDEN (ANP) - Polen maakt geen haast met de invoering van de euro, zegt de minister van Financiën van het land Andrzej Domański. Het Oost-Europese lid van de Europese Unie heeft de eenheidsmunt niet per se nodig omdat de economie al hard groeit, beargumenteerde hij in een interview met de Financial Times (FT).

17 uur geleden
Laadpunten elektrische auto's verdrievoudigd in vijf jaar

DEN HAAG (ANP) - Het aantal publieke laadpunten voor elektrische auto's is in de afgelopen vijf jaar meer dan verdrievoudigd. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).

21 uur geleden
Trump dreigt met heffing van 100 procent op Canadese producten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.

1 dag geleden