Lagere opening Damrak verwacht door rentezorgen en recessievrees
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs lijkt dinsdag opnieuw lager te beginnen. De vrees dat de renteverhogingen door de centrale banken een economische recessie zullen veroorzaken houdt de markten in de greep. Beleggers verwerken daarnaast uitlatingen van bankier Jamie Dimon. De topman van de JPMorgan Chase, de grootste bank van de Verenigde Staten, verklaarde dat de Amerikaanse economie nog altijd goed draait, maar tegen het midden van 2023 waarschijnlijk in een recessie zal belanden.
Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) komt daarnaast later op de dag met nieuwe ramingen voor de wereldeconomie. Daarin worden de prognoses opnieuw naar beneden bijgesteld, heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva onlangs al laten weten. Doordat de inflatie sinds de Russische inval in Oekraïne overal flink is opgelopen, dreigen tientallen landen in een recessie te belanden.
Op het Damrak kwamen elektrische-bussenbouwer Ebusco en laadpalenuitbater Fastned met resultaten. Ebusco handhaafde de verwachting van een scherpe omzetstijging dit jaar. Fastned meldde dat de sterke omzetgroei zich heeft voortgezet in het derde kwartaal en handhaafde de doelstellingen voor 2022.
Alcoholische dranken
Pharming kondigde aan het registratiedossier voor toelating tot de Europese markt voor zijn middel leniolisib te hebben ingediend. In augustus liet de biotechnoloog al weten dat het het Europees Geneesmiddelenagentschap het middel dat wordt toegepast bij de behandeling van patiënten met APDS, een zeldzame aandoening aan het immuunsysteem, versneld zal beoordelen.
Drankenfabrikant Lucas Bols maakte bekend de fabrikant van alcoholische dranken Avandis, waarvan het samen met branchegenoot De Kuyper Royal Distillers eigenaar is, voor 25 miljoen euro te verkopen aan bottelaar Refresco. Als onderdeel van de verkoopdeal hebben Lucas Bols en De Kuyper met Refresco een productie-overeenkomst gesloten voor de lange termijn.
Boskalis
Post- en pakketbedrijf PostNL liet weten Herna Verhagen voor een nieuwe periode van vier jaar te willen benoemen als topvrouw. Baggeraar Boskalis, die wordt overgenomen door investeerder HAL, kondigde aan dat de beursnotering per 9 november zal worden beëindigd.
De euro was 0,9684 dollar waard, tegen 0,9691 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent goedkoper op 90,82 dollar en Brentolie kostte 0,3 procent minder op 95,93 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn de verkorte kerstweek positief begonnen, vooral doordat technologieaandelen opnieuw gewild waren bij beleggers. Deze aandelen zijn sinds vorige week weer aan het stijgen, gestuwd door sterke vooruitzichten van chipbedrijf Micron Technology en een meevallend inflatierapport. Daardoor liggen de toonaangevende Amerikaanse beursgraadmeters S&P 500 en de Dow-Jonesindex nog geen 1 procent onder hun record van 11 december.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Google-moederbedrijf Alphabet neemt het Amerikaanse energiebedrijf Intersect Power over voor 4,75 miljard dollar. De overname is bedoeld om Google toegang te geven tot meer elektriciteit voor zijn datacenters, werd maandag bekendgemaakt.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump lijkt op een nieuwe manier te proberen windenergieparken voor de oostkust tegen te gaan. De vergunningen voor vijf parken in aanbouw zijn opgeschort uit zorgen om de nationale veiligheid. Ze kunnen volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken radarsystemen verstoren en valse doelwitten creëren.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Chemiebedrijf 3M gaat ondernemers rondom de Westerschelde betalen voor schade die zij vanwege de vervuilende stoffen PFAS in het water hebben geleden. Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat meldt dat aan de Tweede Kamer. Het ministerie maakte niet bekend hoeveel geld wordt uitgekeerd, noch welke ondernemers betaald krijgen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse brandstoffenbedrijf FincoEnergies komt in handen van het Zwitserse Glencore. De multinational op het gebied van grondstoffen en mijnbouw neemt FincoEnergies over van Coloured Finches, de investeringsmaatschappij die het bedrijf in 2013 oprichtte. Coloured Finches blijft wel betrokken bij de leverancier van onder meer biobrandstoffen.
10 uur geleden