Lagere opening Damrak verwacht door rentezorgen en recessievrees
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs lijkt dinsdag opnieuw lager te beginnen. De vrees dat de renteverhogingen door de centrale banken een economische recessie zullen veroorzaken houdt de markten in de greep. Beleggers verwerken daarnaast uitlatingen van bankier Jamie Dimon. De topman van de JPMorgan Chase, de grootste bank van de Verenigde Staten, verklaarde dat de Amerikaanse economie nog altijd goed draait, maar tegen het midden van 2023 waarschijnlijk in een recessie zal belanden.
Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) komt daarnaast later op de dag met nieuwe ramingen voor de wereldeconomie. Daarin worden de prognoses opnieuw naar beneden bijgesteld, heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva onlangs al laten weten. Doordat de inflatie sinds de Russische inval in Oekraïne overal flink is opgelopen, dreigen tientallen landen in een recessie te belanden.
Op het Damrak kwamen elektrische-bussenbouwer Ebusco en laadpalenuitbater Fastned met resultaten. Ebusco handhaafde de verwachting van een scherpe omzetstijging dit jaar. Fastned meldde dat de sterke omzetgroei zich heeft voortgezet in het derde kwartaal en handhaafde de doelstellingen voor 2022.
Alcoholische dranken
Pharming kondigde aan het registratiedossier voor toelating tot de Europese markt voor zijn middel leniolisib te hebben ingediend. In augustus liet de biotechnoloog al weten dat het het Europees Geneesmiddelenagentschap het middel dat wordt toegepast bij de behandeling van patiënten met APDS, een zeldzame aandoening aan het immuunsysteem, versneld zal beoordelen.
Drankenfabrikant Lucas Bols maakte bekend de fabrikant van alcoholische dranken Avandis, waarvan het samen met branchegenoot De Kuyper Royal Distillers eigenaar is, voor 25 miljoen euro te verkopen aan bottelaar Refresco. Als onderdeel van de verkoopdeal hebben Lucas Bols en De Kuyper met Refresco een productie-overeenkomst gesloten voor de lange termijn.
Boskalis
Post- en pakketbedrijf PostNL liet weten Herna Verhagen voor een nieuwe periode van vier jaar te willen benoemen als topvrouw. Baggeraar Boskalis, die wordt overgenomen door investeerder HAL, kondigde aan dat de beursnotering per 9 november zal worden beëindigd.
De euro was 0,9684 dollar waard, tegen 0,9691 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent goedkoper op 90,82 dollar en Brentolie kostte 0,3 procent minder op 95,93 dollar per vat.
Meer uit Financieel
ZOETERMEER (ANP) - De Nederlandse technologische industrie heeft steeds meer last van de handelsoorlog die de Amerikaanse president Donald Trump vorig jaar ontketende. Dat meldt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na een onderzoek onder 156 bedrijven dat eerder deze maand is uitgevoerd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.
1 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Apple heeft het afgelopen kwartaal zijn beste eerste drie maanden in een jaar ooit behaald. Dat zegt topman Tim Cook van het techconcern in een toelichting op de resultaten. Volgens hem komt dat onder andere dankzij meer verkopen van iPhones.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag hoger gesloten. Beleggers reageerden onder meer op positieve kwartaalresultaten van Alphabet, het moederbedrijf van Google, en de fabrikant van graafmachines, bulldozers en mijnbouwtrucks Caterpillar.
3 uur geledenDEURNE (ANP) - De elektrische-bussenbouwer Ebusco voert gesprekken met partijen die interesse hebben in het kopen van een meerderheidsbelang in de busactiviteiten. Het noodlijdende bedrijf meldt dit bij de presentatie van de jaarresultaten.
4 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - Spotify heeft donderdag een nieuw verificatiesysteem aangekondigd om gebruikers van de muziekstreamingdienst te helpen echte artiesten te onderscheiden van muziek die is gegenereerd door kunstmatige intelligentie. Het groene vinkje, dat aangeeft dat een artiest is geverifieerd door Spotify, komt in een tijd van groeiende bezorgdheid in de muziekindustrie over door AI-gegenereerde nummers die streamingdiensten overspoelen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven zijn "ernstig bezorgd" over plannen van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) voor een zogenoemd invoedingstarief voor grote elektriciteitsproducenten. Daarmee moeten bijvoorbeeld zonneparken, windparken en elektriciteitscentrales meebetalen aan de kosten voor het uitbreiden van het volle stroomnet.
6 uur geleden