Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lagere opening beurzen verwacht, focus op inflatiecijfer eurozone

Lagere opening beurzen verwacht, focus op inflatiecijfer eurozone

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen lijken woensdag lager te gaan openen, in navolging van de minnen op Wall Street. De beurshandel in New York stond dinsdag onder druk door twijfels over het rentebeleid van de Federal Reserve. De Amerikaanse hoofdgraadmeters werden tot 1 procent lager gezet.

De aandacht van Europese beleggers gaat later op de dag verder vooral uit naar een voorlopige raming over de inflatie in de eurozone door statistiekbureau Eurostat. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) meldde in een snelle raming dat de Nederlandse inflatie in maart is gestegen naar 3,1 procent, van 2,8 procent in februari. Dat kwam vooral door de hogere prijzen van energie en brandstof aan de pomp door de oplopende olieprijzen.

De openingsindicatoren wijzen op een kleine min voor de AEX-index bij aanvang. De belangrijkste beursgraadmeter in Amsterdam sloot dinsdag een fractie lager op 881,42 punten. Vorige week bereikte de hoofdindex nog de hoogste stand ooit.

Azië

Op de beurzen in Azië waren de koersenborden ook roodgekleurd. De Nikkei in Tokio zakte 1,3 procent en in Seoul en Sydney waren verliezen tot 1,5 procent te zien. In Hongkong ging de Hang Seng-index 1 procent omlaag, mede door een daling van 1,9 procent voor de Chinese fabrikant van elektrische auto's BYD na tegenvallende verkoopcijfers.

In Taipei noteerde de Taiwan Weighted Index een min van 0,6 procent. Vlak bij de kust van Taiwan was een aardbeving die volgens de seismologische dienst in Taipei de zwaarste in 25 jaar is. Er zijn vooralsnog vier doden gevallen, maar dat aantal kan nog oplopen omdat gebouwen zijn ingestort en mensen vastzitten onder het puin. Taiwanese chipbedrijven als TSMC (min 1,3 procent) hebben personeel geëvacueerd na de beving.

Ajax en Signify

Op het Damrak blijft Ajax in de belangstelling staan na de schorsing van algemeen directeur Alex Kroes. Hij wordt verdacht van handel met voorkennis. De Amsterdamse club zegt van plan te zijn de samenwerking "permanent te beëindigen". Ajax sloot dinsdag wel met een winst van 1,5 procent.

Verlichtingsbedrijf Signify maakte bekend dat Zeljko Kosanovic is benoemd tot waarnemend financieel directeur. Hij volgt de afgetreden Javier van Engelen op.

Euro en olie

De euro was 1,0773 dollar waard, tegen 1,0768 dollar bij het slot in Europa dinsdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie was vrijwel onveranderd op 85,17 dollar en Brent werd iets duurder op 89,01 dollar per vat. Oliekartel OPEC+ vergadert woensdag over de productiebeperkingen.

Meer uit Financieel

Trump zegt dat "groep zeer rijke mensen" TikTok koopt

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een tv-interview met de zender Fox News gezegd dat hij een koper voor TikTok heeft gevonden, Het zou om een "groep zeer rijke mensen" gaan, wier identiteit hij over ongeveer twee weken bekendmaakt.

12 uur geleden
Franse minister wil verlenging deadline handelsoverleg EU-VS

PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Franse minister van Financiën Eric Lombard vindt dat er uitstel moet komen van de deadline van 9 juli bij de handelsgesprekken tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten. Volgens hem zal extra tijd nodig zijn om tot een goede handelsdeal te komen. De Amerikaanse president Donald Trump heeft gewaarschuwd dat na die deadline hoge importheffingen op Europese goederen kunnen komen.

14 uur geleden
Bloomberg: Israëlische gasexport naar Egypte weer volledig hervat

JERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische export van aardgas naar Egypte is weer volledig hervat nadat die eerder voor een groot deel stil kwam te liggen door de luchtoorlog tussen Israël en Iran. Dat meldden bronnen aan persbureau Bloomberg. Doordat er een wapenstilstand is gesloten is die gasexport weer terug op het oude niveau van ongeveer 1 miljard kubieke meter per dag.

17 uur geleden
Vietnamese EV-bouwer VinFast begint productie in nieuwe fabriek

HANOI (ANP/RTR) - De Vietnamese producent van elektrische auto's (EV's) VinFast is zondag begonnen met de productie in een nieuwe fabriek in eigen land. Het is de tweede productiefaciliteit van VinFast in Vietnam die moet bijdragen aan de groeiplannen van het bedrijf.

18 uur geleden
Taiwan: constructieve handelsgesprekken met VS

TAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Taiwan heeft naar eigen zeggen de afgelopen dagen in een nieuwe overlegronde constructieve handelsgesprekken gevoerd met de Verenigde Staten over de importheffingen van president Donald Trump. Die gesprekken vonden plaats in Washington, aldus een verklaring van de Taiwanese overheid op zondag.

20 uur geleden
Sportwagenfabrikant Lotus blijft in Verenigd Koninkrijk

HETHEL (ANP/BLOOMBERG) - Sportwagenfabrikant Lotus heeft geen plannen om zijn productie in het Verenigd Koninkrijk te beëindigen. Daarmee reageert de onderneming op mediaberichten van onder meer de BBC dat het bedrijf zou overwegen zijn Britse productie te staken om een nieuwe fabriek in de Verenigde Staten op te zetten.

1 dag geleden
Tomatenkas van 9 hectare ingestort in Middenmeer

MIDDENMEER (ANP) - Bij tomatenbedrijf Agro Care in het Noord-Hollandse Middenmeer is vrijdagmiddag een grote kas ingestort. Op beelden van een beveiligingscamera, die verschillende media tonen, is te zien hoe de enorme kas van 9 hectare om 16.38 uur van het ene op het andere moment tegen de vlakte gaat. Volgens de onderneming zelf waren er rond dat tijdstip geen mensen meer in de kas aanwezig. De schade lijkt in de miljoenen euro's te lopen.

1 dag geleden