Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lagere opening beurzen Europa verwacht, mogelijk druk op Prosus

Lagere opening beurzen Europa verwacht, mogelijk druk op Prosus

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen lijken dinsdag wat lager te gaan openen, in navolging van de koersdalingen in Azië. In Amsterdam kan het aandeel Prosus onder druk komen te staan door de flinke verliezen in de Chinese techsector waarin de techinvesteerder grote belangen heeft.

Op de Aziatische markten gingen de koersen overwegend omlaag. De techfondsen in Hongkong leverden flink in door rentezorgen, waaronder ook de koers van internet- en gamesconcern Tencent. Het in de AEX genoteerde Prosus heeft een groot belang in Tencent. Doorgaans gaat het aandeel Prosus mee omlaag bij een verlies voor Tencent.

Mogelijk kan Air France-KLM in beweging komen door een analistenrapport van Barclays. Analisten van de Britse bank gaven aan positief gestemd te zijn over de Europese luchtvaart dankzij het sterke herstel na de coronapandemie en grote vraag naar vliegreizen. Barclays gaat nu Air France-KLM volgen met een koopadvies.

Acomo en HSBC

Bij de kleinere bedrijven op Beursplein 5 kan noten-, kruiden- en zadenhandelaar Acomo op belangstelling rekenen. Acomo heeft naar eigen zeggen recordresultaten behaald in 2022 en is van plan ook een recorddividend uit te betalen.

In Londen is er aandacht voor de cijfers van de grote Britse bank HSBC. De bank die onder meer sterk is gericht op Azië maakte bekend een speciaal dividend te willen uitkeren. Ook mijnbouwer BHP meldde resultaten.

Macro-economisch front

Aan het macro-economisch front komen nog voorlopige gegevens over de bedrijvigheid in de industrie en dienstensector in onder andere de eurozone in februari van marktonderzoeker S&P Global.

De AEX sloot maandag 0,3 procent lager op 762,63 punten. De MidKap steeg 0,1 procent tot 1033,59 punten. De hoofdgraadmeters in Frankfurt en Parijs zakten tot 0,2 procent. De FTSE in Londen won 0,1 procent. Op Wall Street werd niet gehandeld vanwege de viering van Presidents' Day.

Euro en dollar

De euro was 1,0669 dollar waard, tegen 1,0686 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde een fractie tot 76,28 dollar. Brentolie werd 1 procent goedkoper op 83,19 dollar per vat.

Meer uit Financieel

China verbiedt export naar wapenbedrijven door handel met Taiwan

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese ministerie van Handel heeft vrijdag zeven Europese bedrijven op een zwarte lijst gezet en handelsbeperkingen opgelegd. Aanleiding is hun betrokkenheid bij wapenverkopen aan Taiwan. Het is volgens persbureau Bloomberg voor het eerst dat Europese bedrijven op deze lijst terechtkomen.

1 uur geleden
Wedden op eigen doelpunt kan niet meer na ingrijpen autoriteit

DEN HAAG (ANP) - Twee goksites hebben de mogelijkheid om op eigen doelpunten te wedden verwijderd nadat ze daarop waren aangesproken door de Kansspelautoriteit (Ksa). Dit soort weddenschappen zijn niet toegestaan omdat ze een verhoogd risico hebben op matchfixing.

2 uur geleden
Duits bedrijfsleven even somber als tijdens coronapandemie

MÜNCHEN (ANP) - De omstandigheden voor Duitse bedrijven zijn in april aanzienlijk verslechterd, meldt onderzoeksinstituut Ifo op basis van zijn maandelijkse enquête onder ondernemers. Een graadmeter voor het ondernemersvertrouwen in Duitsland zakte tot het laagste niveau sinds de coronapandemie.

2 uur geleden
Eigenaar kunstmestfabriek Sluiskil verwacht hogere gaskosten

OSLO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Kunstmestproducent Yara, bekend van zijn grote complex in het Zeeuwse Sluiskil, verwacht dat de kosten voor aardgas in de komende maanden flink hoger liggen door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Het Noorse concern denkt dat de kosten in het tweede kwartaal 150 miljoen dollar (ruim 128 miljoen euro) hoger uitvallen dan een jaar geleden.

2 uur geleden
Porsche doet belang in sportwagenmerk Bugatti van de hand

STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Porsche verkoopt zijn belang in sportwagenmerk Bugatti. De Duitse autofabrikant heeft ingestemd met de verkoop aan een consortium onder leiding van HOF Capital, een fonds dat mede werd opgericht door een telg uit een Egyptische miljardairsfamilie.

2 uur geleden
EU akkoord met tijdlijn om concurrerender te worden

NICOSIA (ANP) - De EU-landen, de Europese Commissie en het Europees Parlement hebben vrijdag hun handtekening gezet onder een routekaart om de interne markt te verbeteren. De EU wil vaart maken met het vereenvoudigen van regels voor de interne markt. Daarmee hoopt Europa concurrerender te worden.

3 uur geleden
Betaalbedrijf Adyen stijgt op Damrak na Duitse overname

AMSTERDAM (ANP) - Adyen behoorde vrijdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De betalingsverwerker koopt het Duitse Talon.One voor 750 miljoen euro. Het bedrijf biedt winkelketens en grote merken een systeem aan waarmee ze op maat gemaakte promotiecampagnes voor klanten kunnen opzetten. Met de aankoop verwacht Adyen zijn activiteiten uit te breiden van het verwerken van betalingen naar marketing. Het aandeel werd ruim 3 procent hoger gezet.

5 uur geleden