Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lagere opening beurzen Europa verwacht, mogelijk druk op Prosus

Lagere opening beurzen Europa verwacht, mogelijk druk op Prosus

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen lijken dinsdag wat lager te gaan openen, in navolging van de koersdalingen in Azië. In Amsterdam kan het aandeel Prosus onder druk komen te staan door de flinke verliezen in de Chinese techsector waarin de techinvesteerder grote belangen heeft.

Op de Aziatische markten gingen de koersen overwegend omlaag. De techfondsen in Hongkong leverden flink in door rentezorgen, waaronder ook de koers van internet- en gamesconcern Tencent. Het in de AEX genoteerde Prosus heeft een groot belang in Tencent. Doorgaans gaat het aandeel Prosus mee omlaag bij een verlies voor Tencent.

Mogelijk kan Air France-KLM in beweging komen door een analistenrapport van Barclays. Analisten van de Britse bank gaven aan positief gestemd te zijn over de Europese luchtvaart dankzij het sterke herstel na de coronapandemie en grote vraag naar vliegreizen. Barclays gaat nu Air France-KLM volgen met een koopadvies.

Acomo en HSBC

Bij de kleinere bedrijven op Beursplein 5 kan noten-, kruiden- en zadenhandelaar Acomo op belangstelling rekenen. Acomo heeft naar eigen zeggen recordresultaten behaald in 2022 en is van plan ook een recorddividend uit te betalen.

In Londen is er aandacht voor de cijfers van de grote Britse bank HSBC. De bank die onder meer sterk is gericht op Azië maakte bekend een speciaal dividend te willen uitkeren. Ook mijnbouwer BHP meldde resultaten.

Macro-economisch front

Aan het macro-economisch front komen nog voorlopige gegevens over de bedrijvigheid in de industrie en dienstensector in onder andere de eurozone in februari van marktonderzoeker S&P Global.

De AEX sloot maandag 0,3 procent lager op 762,63 punten. De MidKap steeg 0,1 procent tot 1033,59 punten. De hoofdgraadmeters in Frankfurt en Parijs zakten tot 0,2 procent. De FTSE in Londen won 0,1 procent. Op Wall Street werd niet gehandeld vanwege de viering van Presidents' Day.

Euro en dollar

De euro was 1,0669 dollar waard, tegen 1,0686 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde een fractie tot 76,28 dollar. Brentolie werd 1 procent goedkoper op 83,19 dollar per vat.

Meer uit Financieel

EasyJet annuleert vluchten in Frankrijk wegens staking

PARIJS (ANP) - Een honderdtal vluchten van EasyJet zijn zaterdag en zondag in Frankrijk geannuleerd wegens een aangekondigde staking van cabinepersoneel.

5 uur geleden
Verliezen op Wall Street na tegenvallende winkelverkopen VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine minnen de handel uitgegaan. Beleggers hadden aandacht voor nieuwe macro-economische cijfers over Amerikaanse consumenten. Daaruit kwam onder meer naar voren dat de winkelverkopen in juli onverwachts waren gedaald vergeleken met de maand ervoor.

9 uur geleden
Noodlijdende bussenbouwer Ebusco twijfelt over voortbestaan

DEURNE (ANP) - De elektrische bussenfabrikant Ebusco kampt nog altijd met financiële problemen. Het bedrijf meldt bij zijn halfjaarresultaten dat inspanningen om de situatie te verbeteren "betekenisvolle vooruitgang" laten zien, maar dat de financiële positie van Ebusco "sterk beperkt" blijft. Dit maakt het volgens Ebusco onzeker of het zijn bedrijfsactiviteiten nog wel kan blijven voortzetten.

10 uur geleden
Spyker-baas Victor Muller toont nieuwe auto in Californië

CARMEL-BY-THE-SEA (ANP) - Het Nederlandse sportwagenmerk Spyker heeft vrijdag in Californië zijn nieuwe sportwagen C8 Preliator XXV gepresenteerd. Daarmee wil ondernemer Victor Muller het merk dat enkele jaren weg is geweest opnieuw op de kaart zetten.

12 uur geleden
Ook webshop About You getroffen door datalek bij CEVA

HAMBURG (ANP) - De Duitse webshop About You is ook geraakt door het datalek bij CEVA Logistics. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door vakmedium Logistiek.nl. Eerder werd al bekend dat onder meer de Bijenkorf en bol.com last hebben van het incident.

12 uur geleden
Hoogste rechter Zuid-Afrika blokkeert Wild Coast-plannen Shell

JOHANNESBURG (ANP/RTR) - Shell mag niet meer zoeken naar olie en gas voor de Wild Coast, de oostkust van Zuid-Afrika. Dat heeft het Constitutioneel Hof van Zuid-Afrika vrijdag bepaald, waarbij een uitspraak uit 2024 van een lagere rechter werd vernietigd. Dit is een tegenslag voor de oliemaatschappij na een jarenlange juridische strijd met lokale gemeenschappen en milieuactivisten.

13 uur geleden
Snellaadbedrijf Fastned wint op Damrak na sterke resultaten

AMSTERDAM (ANP) - Fastned was vrijdag een van de winnaars op de aandelenbeurs in Amsterdam. De exploitant van snellaadstations voor elektrische auto's maakte deze week bekend dat het in de eerste helft van dit jaar een recordaantal nieuwe stations heeft geopend en werd positiever over de winstontwikkeling dit jaar.

14 uur geleden