Lagere koersen op beurzen Europa
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn donderdag met verlies de handel uitgegaan. Beleggers verwerkten zowel positieve als negatieve berichten van het handelsfront over de onderhandelingen tussen China en de Verenigde Staten. Op het Damrak was er belangstelling voor Adyen na een bericht dat taxiapp Uber zou overwegen het betalingsbedrijf de rug toe te keren. Adyen en Uber ontkenden het nieuws.
De AEX-index op Beursplein 5 eindigde 0,7 procent lager op 589,85 punten. De MidKap daalde 1 procent tot 874,18 punten. Parijs, Frankfurt en Londen verloren tot 0,3 procent.
In de AEX eindigde Adyen vlak, na een duidelijk koersverlies eerder op de dag te hebben weggepoetst. Volgens het Duitse blad Manager Magazin zou Uber kijken naar een overstap naar betalingsverwerker Wirecard. Uber is een van de grotere klanten van Adyen.
Euronext
De grootste daler bij de hoofdfondsen was staalconcern ArcelorMittal met een verlies van 2,7 procent. Bij de kleinere bedrijven daalde drankenproducent Lucas Bols 0,7 procent na een handelsbericht.
Op de lokale markt ging beursuitbater Euronext 2,7 procent omlaag. Euronext werkt volgens persbureau Bloomberg aan de financiering van een bod op de Spaanse branchegenoot BME. Euronext is in een overnameslag verwikkeld rond BME met het Zwitserse SIX Swiss Exchange, terwijl ook andere beursbedrijven interesse zouden hebben.
Thyssenkrupp
In Frankfurt zakte Thyssenkrupp 13,6 procent na publicatie van jaarcijfers. Het Duitse industrie- en staalconcern keert voor het eerst in zes jaar geen dividend uit vanwege oplopende verliezen. Postbedrijf Royal Mail kelderde ruim 14 procent in Londen na een tegenvallend handelsbericht. Tabaksbedrijf British American Tobacco (BAT) won bijna 4 procent na berichten dat het maximale niveau voor nicotine in sigaretten in de VS niet wordt ingeperkt.
Louis Vuitton Moët Hennessy (LVMH) daalde 0,9 procent in Parijs. Het Franse luxeconcern heeft naar verluidt zijn bod op de Amerikaanse juweliersketen Tiffany verhoogd tot ongeveer 16 miljard dollar. Tiffany wees eerder een voorstel van 14,5 miljard dollar af.
De euro was 1,1066 dollar waard, net als een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie steeg 1,7 procent op 57,99 dollar. Brentolie dikte 1,6 procent tot 63,40 dollar.
Meer uit Financieel
STRAATSBURG (ANP) - De Europese Commissie komt eind dit jaar met een voorstel om toeleveringsketens meer te spreiden, kondigde voorzitter Ursula von der Leyen woensdag aan. "Er mag geen sprake zijn van een kritieke afhankelijkheid van één enkele leverancier", zei de politica in debat met het Europees Parlement.
4 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De cybersecuritydienst voor EU-instituten, CERT-EU, waarschuwt voor twee "kritieke kwetsbaarheden" in de programmeertaal PHP. De organisatie achter die wereldwijd zeer belangrijke programmeertaal heeft melding gemaakt van de kwetsbaarheden, die het onder meer mogelijk maken om van afstand een server aan te sturen. Op die manier kunnen kwaadwillenden mogelijk controle krijgen over de server.
55 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag iets hoger geopend. De chipfondsen stonden bij de stijgers na de koersdalingen op dinsdag. Verder kwamen verfproducent AkzoNobel, uitzendconcern Randstad en fitnessketen Basic-Fit met kwartaalcijfers op het Damrak. Randstad was daarop een uitblinker in de MidKap.
1 uur geledenZAANDAM (ANP) - De Amerikaanse ketens van supermarktconcern Ahold Delhaize hebben hun websites weer aangeschakeld. Door de grote cyberaanval en vele problemen bij het bedrijf lagen de sites van deze zusterketens van Albert Heijn er meer dan een week uit.
1 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Basic-Fit heeft dit jaar meer leden gekregen. In de afgelopen drie kwartalen telde de Nederlandse sportschoolketen, die ook in andere landen veel locaties heeft, 690.000 nieuwe leden vergeleken met de eerste negen maanden van vorig jaar. Daarmee is het ledenbestand uitgegroeid tot bijna 6,3 miljoen. Ook nam het gemiddelde aantal leden per Basic-Fit-locatie toe naar meer dan 3000.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Haagse cyberbeveiligingsbedrijf Eye Security klaagt over de toenemende informatieverzoeken van het Openbaar Ministerie. "Wanneer het Openbaar Ministerie vertrouwelijke onderzoeksgegevens opeist bij de incident-responsebedrijven die slachtoffers helpen, zet dat de basis van ons werk onder druk", schrijft topman Job Kuijpers in een bericht op LinkedIn, waarover het FD woensdag ook publiceerde.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verf- en coatingsproducent AkzoNobel heeft in het derde kwartaal de verkoopprijzen verhoogd, waardoor een lichte daling van het verkoopvolume gecompenseerd kon worden. Verder ligt het bedrijf achter verfmerken als Flexa en Sikkens op koers om de fusie met de Amerikaanse branchegenoot Axalta begin volgend jaar af te ronden.
2 uur geleden