Lagere koersen op beurzen Europa
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn donderdag met verlies de handel uitgegaan. Beleggers verwerkten zowel positieve als negatieve berichten van het handelsfront over de onderhandelingen tussen China en de Verenigde Staten. Op het Damrak was er belangstelling voor Adyen na een bericht dat taxiapp Uber zou overwegen het betalingsbedrijf de rug toe te keren. Adyen en Uber ontkenden het nieuws.
De AEX-index op Beursplein 5 eindigde 0,7 procent lager op 589,85 punten. De MidKap daalde 1 procent tot 874,18 punten. Parijs, Frankfurt en Londen verloren tot 0,3 procent.
In de AEX eindigde Adyen vlak, na een duidelijk koersverlies eerder op de dag te hebben weggepoetst. Volgens het Duitse blad Manager Magazin zou Uber kijken naar een overstap naar betalingsverwerker Wirecard. Uber is een van de grotere klanten van Adyen.
Euronext
De grootste daler bij de hoofdfondsen was staalconcern ArcelorMittal met een verlies van 2,7 procent. Bij de kleinere bedrijven daalde drankenproducent Lucas Bols 0,7 procent na een handelsbericht.
Op de lokale markt ging beursuitbater Euronext 2,7 procent omlaag. Euronext werkt volgens persbureau Bloomberg aan de financiering van een bod op de Spaanse branchegenoot BME. Euronext is in een overnameslag verwikkeld rond BME met het Zwitserse SIX Swiss Exchange, terwijl ook andere beursbedrijven interesse zouden hebben.
Thyssenkrupp
In Frankfurt zakte Thyssenkrupp 13,6 procent na publicatie van jaarcijfers. Het Duitse industrie- en staalconcern keert voor het eerst in zes jaar geen dividend uit vanwege oplopende verliezen. Postbedrijf Royal Mail kelderde ruim 14 procent in Londen na een tegenvallend handelsbericht. Tabaksbedrijf British American Tobacco (BAT) won bijna 4 procent na berichten dat het maximale niveau voor nicotine in sigaretten in de VS niet wordt ingeperkt.
Louis Vuitton Moët Hennessy (LVMH) daalde 0,9 procent in Parijs. Het Franse luxeconcern heeft naar verluidt zijn bod op de Amerikaanse juweliersketen Tiffany verhoogd tot ongeveer 16 miljard dollar. Tiffany wees eerder een voorstel van 14,5 miljard dollar af.
De euro was 1,1066 dollar waard, net als een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie steeg 1,7 procent op 57,99 dollar. Brentolie dikte 1,6 procent tot 63,40 dollar.
Meer uit Financieel
HAARLEM (ANP) - De provincie Noord-Holland vindt het besluit van het Openbaar Ministerie om Tata Steel strafrechtelijk te vervolgen een zaak tussen het OM en het staalconcern. Volgens het OM heeft het in Noord-Holland gevestigde bedrijf onder meer opzettelijk schadelijke stoffen in de lucht gebracht. De provincie laat in een reactie weten hier kennis van te hebben genomen.
56 minuten geledenLUXEMBURG (ANP/RTR) - Ryanair heeft een nederlaag geleden in zijn rechtszaak tegen de Europese Commissie rond Italiaanse coronasteun. Het Gerecht van de Europese Unie heeft woensdag het verweer van de Ierse luchtvaartmaatschappij verworpen.
57 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Luchtvaartmaatschappijen moeten het luchtruim boven Iran, Irak en Libanon langer blijven mijden door de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten. Dat meldt de Europese luchtvaartautoriteit EASA. Die waarschuwing wordt nu verlengd tot 31 augustus. In de Golfregio is het geweld weer opgelaaid met Amerikaanse aanvallen op Iran en Iraanse aanvallen op Amerikaanse bases in de regio.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn woensdagochtend verder opgelopen na nieuwe uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump. Hij stelde dat de voorlopige vredesovereenkomst met Iran voorbij is en noemde het "tijdverspilling" om met dat "stelletje leugenaars" te praten.
1 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Milieuorganisaties spreken van een belangrijke stap nu het Openbaar Ministerie (OM) Tata Steel strafrechtelijk gaat vervolgen. Volgens Greenpeace en Milieudefensie is het besluit een erkenning dat de gezondheid van omwonenden zwaarder moet wegen dan de economische belangen van het staalbedrijf.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Cosmeticaconcern L'Oréal mag de komende decennia parfums en cosmetica produceren onder de naam van het luxe Italiaanse modemerk Gucci. Het moederbedrijf van Gucci, Kering, meldt dat het merk en het concern een licentieovereenkomst voor vijftig jaar hebben gesloten.
1 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Actiegroep Frisse Wind, die in 2021 werd opgericht voor de massa-aangifte tegen Tata Steel, hoopt dat de aangekondigde strafrechtelijke vervolging van het bedrijf ertoe leidt dat "de vervuiling onmiddellijk stopt". Dat laat bestuurder en medeoprichter Jaap Venniker weten.
2 uur geleden