Lagere koersen op beurzen Europa
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn donderdag met verlies de handel uitgegaan. Beleggers verwerkten zowel positieve als negatieve berichten van het handelsfront over de onderhandelingen tussen China en de Verenigde Staten. Op het Damrak was er belangstelling voor Adyen na een bericht dat taxiapp Uber zou overwegen het betalingsbedrijf de rug toe te keren. Adyen en Uber ontkenden het nieuws.
De AEX-index op Beursplein 5 eindigde 0,7 procent lager op 589,85 punten. De MidKap daalde 1 procent tot 874,18 punten. Parijs, Frankfurt en Londen verloren tot 0,3 procent.
In de AEX eindigde Adyen vlak, na een duidelijk koersverlies eerder op de dag te hebben weggepoetst. Volgens het Duitse blad Manager Magazin zou Uber kijken naar een overstap naar betalingsverwerker Wirecard. Uber is een van de grotere klanten van Adyen.
Euronext
De grootste daler bij de hoofdfondsen was staalconcern ArcelorMittal met een verlies van 2,7 procent. Bij de kleinere bedrijven daalde drankenproducent Lucas Bols 0,7 procent na een handelsbericht.
Op de lokale markt ging beursuitbater Euronext 2,7 procent omlaag. Euronext werkt volgens persbureau Bloomberg aan de financiering van een bod op de Spaanse branchegenoot BME. Euronext is in een overnameslag verwikkeld rond BME met het Zwitserse SIX Swiss Exchange, terwijl ook andere beursbedrijven interesse zouden hebben.
Thyssenkrupp
In Frankfurt zakte Thyssenkrupp 13,6 procent na publicatie van jaarcijfers. Het Duitse industrie- en staalconcern keert voor het eerst in zes jaar geen dividend uit vanwege oplopende verliezen. Postbedrijf Royal Mail kelderde ruim 14 procent in Londen na een tegenvallend handelsbericht. Tabaksbedrijf British American Tobacco (BAT) won bijna 4 procent na berichten dat het maximale niveau voor nicotine in sigaretten in de VS niet wordt ingeperkt.
Louis Vuitton Moët Hennessy (LVMH) daalde 0,9 procent in Parijs. Het Franse luxeconcern heeft naar verluidt zijn bod op de Amerikaanse juweliersketen Tiffany verhoogd tot ongeveer 16 miljard dollar. Tiffany wees eerder een voorstel van 14,5 miljard dollar af.
De euro was 1,1066 dollar waard, net als een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie steeg 1,7 procent op 57,99 dollar. Brentolie dikte 1,6 procent tot 63,40 dollar.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP) - Maar een op de tien Duitse bedrijven is gewapend tegen cyberaanvallen met kunstmatige intelligentie (AI). Terwijl een op de zes afgelopen jaar waarschijnlijk of misschien doelwit was van zo'n aanval, maken de toezichthouder en de koepel van cyberinspectiebedrijven op uit gezamenlijk onderzoek.
32 minuten geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regering heeft de verkoop van een logistiek bedrijf aan de Chinese staatsrederij Cosco geblokkeerd. Dat doet Duitsland vanwege zorgen over de veiligheid, meldt het ministerie van Economische Zaken.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft woensdag ingestemd met een tijdelijke korting op tol voor zware voertuigen, zoals bussen en vrachtwagens, die weinig uitstoten.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT voor tieners, de variant van OpenAI voor jongeren, is te riskant voor de doelgroep. Dat concludeert Common Sense Media, een Amerikaanse non-profitorganisatie die ouders, kinderen en scholen adviseert over media en technologie. Het rapport roept OpenAI op om tieners tussen 13 en 17 geen toegang te geven tot ChatGPT totdat het een veilige ervaring kan bieden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV voelt geen opgave om een bepaald bedrag aan bezuinigingen te halen in de onderhandelingen met het kabinet over de sociale zekerheid, zei voorzitter Hans Spekman na afloop van een gesprek op het Catshuis. Hij wil praten over verbeteringen van de uitkeringen voor werkloosheid (WW) of arbeidsongeschiktheid (WIA) en sluit niet uit dat dit geld gaat opleveren. "Maar wij hoeven niet aan een opdracht te voldoen."
3 uur geledenSINGAPORE (ANP/RTR) - De wereldeconomie wordt bedreigd door aanhoudende hoge energieprijzen en recordstaatsschulden. Daarvoor waarschuwt directeur van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Kristalina Georgieva in een toespraak vooruitlopend op de jaarvergaderingen van het IMF en de Wereldbank.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De voorzitter van vakbond FNV, Hans Spekman, voelt geen druk om snel tot een sociaal akkoord te komen. Dat zei hij voorafgaand aan een gesprek tussen het kabinet, werkgevers- en werknemersorganisaties in het Catshuis over hervormingen in de sociale zekerheid.
5 uur geleden