Lagere energieprijzen drukken omzet energiereus Vattenfall
STOCKHOLM (ANP) - De Zweedse energiereus Vattenfall heeft het eerste kwartaal van het jaar minder omzet gedraaid. Onder meer de lage energieprijzen zaten de opbrengsten dwars. Daarnaast zorgde relatief warmer weer ervoor dat er minder vraag was naar energie.
Vattenfall, eigenaar van het voormalige Nuon, sloot de meetperiode af met een omzet van 48,2 miljard Zweedse kroon (4,5 miljard euro). Dat betekende op jaarbasis een daling met 3 procent. Doordat het in landen als Nederland en Duitsland relatief zonnig en winderig was, zakten prijzen voor stroom en gas in.
Klantenaanwas in met name Duitsland zorgde ervoor dat het drukkende effect op de omzet deels werd gecompenseerd. Verder wist Vattenfall zijn zakelijke klantenbestand in Frankrijk uit te breiden. Ook wisselkoerseffecten pakten gunstig uit voor de onderneming.
Winst
De onderliggende winst van het energiebedrijf steeg met 5 procent tot 10,2 miljard kroon, geholpen ook door de verkoop van de nucleaire productierechten in Duitsland. Onder de streep bleef 6,9 miljard kroon over. Dat was 7 procent meer dan een jaar eerder.
Vanwege de onzekerheden rond het nieuwe coronavirus besloot Vattenfall de dividenduitkering over 2019 te halveren. Het bedrijf is van plan 3,2 miljard kroon over te maken aan aandeelhouders.
Eerder besloot Vattenfall vanwege de huidige economische omstandigheden niet mee te doen aan de aanbesteding voor het Nederlandse windpark op zee Hollandse Kust Noord.
Meer uit Financieel
MENLO PARK (ANP/RTR) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan duizenden banen te schrappen om kosten te besparen voor de grote investeringen die worden gedaan in kunstmatige intelligentie (AI). Dat melden bronnen aan persbureau Reuters. Volgens de ingewijden kan het gaan om wel 20 procent van het personeelsbestand bij het Amerikaanse techconcern.
44 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben Venezuela toestemming gegeven om meststoffen en olie aan Amerikaanse bedrijven te verkopen. Het Amerikaanse ministerie van Financiën meldt dat de sancties tegen Venezuela verder worden versoepeld. Sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran staat het wereldwijde aanbod van deze producten onder druk en zijn de prijzen flink gestegen.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse federale rechter heeft vrijdag de dagvaardingen van het ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve en voorzitter Jerome Powell geblokkeerd. De kwestie gaat over de renovatie van het hoofdkantoor van de Amerikaanse centrale bank in Washington en de verklaring van Powell hierover. Het ministerie wil in beroep gaan tegen de beslissing.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met verliezen geëindigd. Beleggers wachtten verdere ontwikkelingen rond de Iranoorlog af, die nu bijna twee weken duurt. De olieprijzen namen verder toe.
12 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Deze maand zijn tot nu toe slechts 77 schepen door de Straat van Hormuz gevaren, blijkt uit cijfers van het maritieme databedrijf Lloyd's List. Dat is een forse daling vergeleken met een jaar geleden. Volgens het bedrijf ging het tussen 1 en 11 maart vorig jaar nog om 1229 doortochten.
13 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Installatiebedrijf Feenstra, een van de grootste installateurs in Nederland, waarschuwt consumenten voor nepmonteurs die mensen voor duizenden euro's oplichten. Feenstra meldt op zijn website een "zeer sterke toename" te zien van mensen die denken dat iemand van het bedrijf aan de deur staat. Maar in werkelijkheid betalen zij nepmonteurs honderden tot zelfs duizenden euro's voor werkzaamheden die niet of slecht worden uitgevoerd, aldus het bedrijf.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag iets hoger gesloten. Beleggers bleven zich zorgen maken over de Iranoorlog die nu bijna twee weken duurt. De olieprijzen stegen verder, uit angst over de aanvoer uit het Midden-Oosten.
16 uur geleden