Lagere energieprijzen drukken omzet energiereus Vattenfall
STOCKHOLM (ANP) - De Zweedse energiereus Vattenfall heeft het eerste kwartaal van het jaar minder omzet gedraaid. Onder meer de lage energieprijzen zaten de opbrengsten dwars. Daarnaast zorgde relatief warmer weer ervoor dat er minder vraag was naar energie.
Vattenfall, eigenaar van het voormalige Nuon, sloot de meetperiode af met een omzet van 48,2 miljard Zweedse kroon (4,5 miljard euro). Dat betekende op jaarbasis een daling met 3 procent. Doordat het in landen als Nederland en Duitsland relatief zonnig en winderig was, zakten prijzen voor stroom en gas in.
Klantenaanwas in met name Duitsland zorgde ervoor dat het drukkende effect op de omzet deels werd gecompenseerd. Verder wist Vattenfall zijn zakelijke klantenbestand in Frankrijk uit te breiden. Ook wisselkoerseffecten pakten gunstig uit voor de onderneming.
Winst
De onderliggende winst van het energiebedrijf steeg met 5 procent tot 10,2 miljard kroon, geholpen ook door de verkoop van de nucleaire productierechten in Duitsland. Onder de streep bleef 6,9 miljard kroon over. Dat was 7 procent meer dan een jaar eerder.
Vanwege de onzekerheden rond het nieuwe coronavirus besloot Vattenfall de dividenduitkering over 2019 te halveren. Het bedrijf is van plan 3,2 miljard kroon over te maken aan aandeelhouders.
Eerder besloot Vattenfall vanwege de huidige economische omstandigheden niet mee te doen aan de aanbesteding voor het Nederlandse windpark op zee Hollandse Kust Noord.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Czechoslovak Group (CSG) is vrijdag hoger geopend op de eerste handelsdag van het Tsjechische defensiebedrijf op de Amsterdamse beurs. Het aandeel CSG opende op 32 euro. In de afgelopen dagen werden de aandelen al aangeboden aan pensioenfondsen en andere grote investeerders zoals vermogensbeheerders tegen een vaste prijs van 25 euro per stuk.
23 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse uitbater van laadstations voor elektrische auto's, Fastned, heeft maximaal 200 miljoen euro aan nieuwe financiering opgehaald. Het geld komt van een bankenconsortium bestaande uit overheidsinvesteringsfonds Invest-NL, ABN AMRO, ING, Rabobank en het Franse Crédit Agricole en is bedoeld om de uitbreiding van het aantal snellaadstations te versnellen.
25 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Avantium behoorde vrijdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. De bioplasticmaker verwacht de productie in zijn nieuwe fabriek in Delfzijl later te kunnen opstarten dan gepland. Volgens het bedrijf zijn tijdens de bouw van het leidingwerk kwaliteitsproblemen ontdekt, waardoor een veiligheidsrisico is ontstaan. Door het herstelwerk verwacht Avantium nu de fabriek half 2026 te openen en in de tweede helft van het jaar te beginnen met de verkoop van zijn grondstof voor plantaardig plastic. Het aandeel werd daarop 8 procent lager gezet.
47 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Het Tsjechische defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) heeft in de afgelopen dagen 3,3 miljard euro opgehaald met de verkoop van aandelen aan institutionele investeerders uit Nederland en daarbuiten. De aandelen werden verkocht voorafgaand aan de beursintroductie in Amsterdam. Vrijdag gaat de handel in het aandeel op het Damrak van start.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De fabrikant van bioplastics, Avantium, verwacht zijn fabriek in Delfzijl later te kunnen openen dan was gepland. Het bedrijf laat weten dat tijdens de bouw van het leidingwerk kwaliteitsproblemen zijn ontdekt. Daardoor is een veiligheidsrisico ontstaan.
1 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/RTR) - Maleisië heeft de toegang tot chatbot Grok hersteld, nadat het socialemediaplatform X veiligheidsmaatregelen had getroffen. Dat meldt de communicatietoezichthouder van het land.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse tak van de video-app TikTok is officieel overgedragen aan de nieuw opgerichte joint venture TikTok USDS. De vorige eigenaar, de in Beijing gevestigde ByteDance-groep, behoudt een belang van iets minder dan 20 procent in TikTok USDS, aldus het bedrijf in een verklaring.
4 uur geleden