Lagere celstraf voor Kosovaarse rebellenleider Mustafa
DEN HAAG (ANP/AFP) - Het Kosovotribunaal in Den Haag heeft het hoger beroep verworpen van een voormalige rebellenleider. Salih Mustafa kreeg vorig jaar een celstraf opgelegd van 26 jaar voor oorlogsmisdrijven. Die wordt nu wel met vier jaar verlaagd, naar 22 jaar cel.
Mustafa maakte deel uit van het Kosovo Bevrijdingsleger (UCK), dat eind jaren negentig tegen Servië vocht voor onafhankelijkheid. Hij was schuldig bevonden aan het runnen van een martelgevangenis. Daar zouden gedetineerden ernstig zijn mishandeld.
De voormalige rebellencommandant heeft de beschuldigingen tegengesproken. Hij stelde dat het beeld van aanklagers schetsten weinig gemeen had met de realiteit. Zijn advocaten wilden dat de veroordeling zou worden ingetrokken, maar daar ging het hof niet in mee.
Het tribunaal oordeelde wel dat de straf van Mustafa te hoog was uitgevallen. In vergelijkbare zaken zouden lagere straffen zijn opgelegd. De veroordeling van Mustafa werd destijds omschreven als een mijlpaal, omdat het de eerste keer was dat het hof iemand veroordeelde voor oorlogsmisdrijven.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP) - Met de inzet van de Spaanse reddingsdienst zijn het afgelopen etmaal meer dan vijfhonderd migranten aan land gebracht. Zij waren in drie boten op weg naar de Canarische Eilanden, melden het Spaanse persbureau EFE en nieuwskanaal RTVC.
34 minuten geledenBERLIJN (ANP) - De onderhandelingen voor een linkse, progressieve coalitie in de Duitse deelstaat Berlijn kunnen beginnen. Zaterdag stemde ook Die Linke in met coalitiebesprekingen, nadat de SPD en de Groenen dat eerder al hadden gedaan.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bij de demonstraties in Frankrijk zijn zaterdag opnieuw rellen uitgebroken. Op verschillende plaatsen in het land waren er confrontaties tussen demonstranten en politie. Er zijn tot 18.00 uur 296 arrestaties verricht, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische veiligheidsdienst (FSB) zegt Amerikaanse informatie te hebben ontvangen over een op handen zijnde grootschalige terreuraanslag in Moskou. De dienst neemt daarvoor passende voorzorgsmaatregelen, zo meldt het Russische persbureau RIA.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn zaterdag de straat opgegaan in Frankrijk om te demonstreren. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken gaat het tot dusver om 15.000 mensen verspreid door het land en is de situatie "over het algemeen rustig".
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Studenten- en scholierenvakbonden roepen op tot nieuwe blokkades van universiteiten en middelbare scholen in Frankrijk, op dinsdag en donderdag. Dat berichten Franse media.
4 uur geledenDOHA (ANP/RTR) - Iraanse onderhandelaars zijn in Doha om met Qatar te praten over het beëindigen van de oorlog met de Verenigde Staten. Dat meldt een functionaris die op de hoogte is van de gesprekken aan persbureau Reuters.
4 uur geleden