Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lagere benzineprijs van 'korte duur'

Lagere benzineprijs van 'korte duur'

EINDHOVEN (ANP) - Consumenten zullen aan de pomp niet lang plezier hebben van een lagere benzineprijs nu Saoedi-Arabië tijdelijk de prijs van olie heeft verlaagd, wat voor een prijsval van ruwe olie zorgde. Dat zegt Paul van Selms, benzine-expert bij consumentencollectief United Consumers. De andere landen die zijn aangesloten bij oliekartel OPEC zullen volgens hem snel overstag gaan met nieuwe afspraken over een productieverlaging waardoor consumenten binnen een paar weken "enkele centen per liter meer" gaan betalen.

"Het prijsverlagende effect zal van zeer, zeer korte duur zijn. De markt heeft op de zet van de Saoedi's geanticipeerd", aldus Van Selms. "Ik verwacht dat de benzineprijs na de daling nu in de loop van de komende weken iets omhoog gaat." United Consumers heeft nu vooralsnog een adviesprijs van 1,737 euro voor een liter Euro95 en 1,417 euro voor een liter diesel.

Volgens Van Selms zit er wat vertraging in de reactie van de benzineprijzen op de prijs van ruwe olie. "Eén kleine vertraging omdat de olieprijs per dag wordt bepaald. Het kan daarnaast één of twee maanden duren tot structurele veranderingen doorwerken in de prijs. Een productieverlaging door de OPEC zal ook pas een aanzienlijk effect hebben als die een half jaar tot een jaar duurt."

Beperkte invloed

Daarbij houdt Van Selms een paar slagen om de arm: "Zo moeten er verder geen rare dingen in het Midden-Oosten gebeuren. Omdat olie in dollars wordt bepaald, is ook de dollar-eurokoers van grote invloed. Daarnaast wordt met voorraden geschoven."

Saoedi-Arabië en meerdere andere OPEC-landen willen de productie terugschroeven om de prijsverlaging als gevolg van de uitbraak van het nieuwe coronavirus tegen te gaan. Omdat mede-olieproducent Rusland daar niet wilde meegaan, heeft Saoedi-Arabië tijdelijk de prijzen verlaagd om druk op de Russen te zetten.

De prijsverlagende effecten van de Saoedische strategie hebben waarschijnlijk ook maar een beperkte invloed op de Nederlandse benzineprijs omdat het grootste deel daarvan uit accijnzen bestaat. Daarnaast is niet zeker of oliemaatschappijen de gehele prijsverlaging aan de consument zullen doorberekenen.

Meer uit Financieel

Na Samsung verhoogt ook Google prijs telefoons vanwege chiptekort

MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Smartphonefabrikanten verhogen de prijzen van telefoons door het aanhoudende tekort aan geheugenchips. Google kondigde vrijdag een prijsverhoging aan op een ouder model. Samsung verhoogde donderdag al de prijzen van meerdere modellen.

16 minuten geleden
Chipbedrijven stuwen AEX-index naar flinke plus

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met een flinke winst gesloten. Chipbedrijven sloten met forse plussen, onder meer door een koersstijging van Nvidia in New York. Chipbedrijf Besi klom 7 procent en eindigde bovenaan de AEX-index, gevolgd door ASMI met een stijging van 5,5 procent. Chipmachinefabrikant ASML won 3,5 procent.

1 uur geleden
G7-landen akkoord over vrijgave diesel na dreigement Trump

PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De G7-landen stellen de komende vier maanden tot 100 miljoen vaten olie en diesel uit hun noodvoorraden beschikbaar. Dit gebeurt na aandringen van de Amerikaanse president Donald Trump, die Frankrijk en Duitsland had bedreigd met een exportverbod. Trump spreekt op zijn socialemediaplatform Truth Social van een "enorme hoeveelheid".

3 uur geleden
Ook Skoda roept bijna 2 miljoen auto's terug door stuurprobleem

FLENSBURG (ANP/DPA) - Skoda roept wereldwijd zo'n 1,7 miljoen auto's terug vanwege een schroef die kan afbreken en daardoor de besturing kan beïnvloeden. Het gaat om de modellen Kodiaq, Karoq, Octavia en Superb. In de garages worden de schroeven vervangen door andere exemplaren.

3 uur geleden
Wall Street hoger na banenrapport VS, Nike bij verliezers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten geopend na bekendmaking van het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. De banengroei in de Verenigde Staten viel in september aanzienlijk zwakker uit dan verwacht. Sportmerk Nike stond bij de verliezers op Wall Street vanwege tegenvallende kwartaalcijfers en vooruitzichten.

4 uur geleden
VS arresteren man voor smokkel van computerservers naar China

LOS ANGELES (ANP/AFP) - De Amerikaanse autoriteiten hebben een man gearresteerd die ervan wordt beschuldigd computerservers ter waarde van meer dan 300 miljoen dollar naar China te hebben gesmokkeld. Dat heeft het ministerie van Justitie bekendgemaakt.

5 uur geleden
Gunvor verandert naam na vertrek eigenaren met Russische banden

GENÈVE (ANP) - Handelshuis voor olieproducten en grondstoffen Gunvor verandert zijn naam in Centalion. Het bedrijf verhuist zijn hoofdkantoor van Cyprus naar Singapore. De stap komt na een periode vol kritiek op vermeende banden van Gunvor met het Kremlin, onder andere uit de Verenigde Staten.

6 uur geleden