Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lagere belasting over bonussen moet Chinese economie aanjagen

Lagere belasting over bonussen moet Chinese economie aanjagen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China probeert door een aantal belastingvoordelen te verlengen huishoudens te stimuleren om meer geld uit te geven. De maatregelen komen vooral ten goede aan mensen met hogere inkomens. Zo hoeven Chinezen die aan het einde van het jaar een bonus krijgen van hun werkgever daarover minder geld af te dragen aan de fiscus.

Door de consumptie aan te wakkeren probeert de overheid in Beijing de economische groei in het land te stimuleren. Goedverdienende Chinezen zouden hierdoor zomaar duizenden euro's extra te besteden krijgen. De ingreep drukt wel op de schatkist, want naar schatting zal er volgend jaar omgerekend meer dan 15 miljard euro minder aan belasting geheven kunnen worden.

De aankondiging over de lastenverlichting komt in de aanloop naar het Chinese nieuwjaar. Deze periode staat bekend als het drukke winkelseizoen in China, waarin wat extra geld voor veel mensen dus goed van pas kan komen. De Chinese overheid kondigde onlangs al aan maatregelen te zullen nemen om de economische vertraging die wordt veroorzaakt door de problemen op de Chinese vastgoedmarkt en de aanhoudende coronapandemie te keren. De inzinking van de vastgoedmarkt treft de met schulden beladen projectontwikkelaars en ondermijnt ook de industriële productie.

Daarnaast zijn er ook nog problemen die kunnen ontstaan als de virusuitbraak ten einde komt. Volgens een hoge ambtenaar van het ministerie van Handel wordt China geconfronteerd met "ongekende" moeilijkheden om de handel volgend jaar op peil te houden. Afgelopen tijd profiteerde China er namelijk nog van dat de productiecapaciteit in diverse andere exportlanden minder was door lockdowns. Daardoor kan China ook hogere prijzen vragen voor zijn producten. Maar straks is die periode met een relatief gunstige concurrentiepositie weer voorbij. Ook kan de vraag naar Chinese goederen afnemen als het wereldwijde economische herstel aan kracht verliest.

Meer uit Financieel

China schrapt importheffingen voor bijna alle Afrikaanse landen

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - China schrapt vanaf mei importheffingen voor producten uit vrijwel alle Afrikaanse landen, zo heeft president Xi Jinping volgens staatsmedia bekendgemaakt. De stap kan China en het continent economisch nog dichter bij elkaar brengen.

6 uur geleden
Oekraïne rekent op coulance IMF voor belangrijke miljardenlening

KYIV (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Oekraïense regering verwacht dat het Internationaal Monetair Fonds (IMF) de voorwaarden voor een nieuwe miljardenlening afzwakt, zegt premier Joelia Svyrydenko. Volgens haar vinden de komende weken formele gesprekken plaats over die lening van ruim 8 miljard dollar zonder dat Oekraïne de daarvoor geëiste maatregelen heeft ingezet, zoals een impopulaire belastinghervorming.

6 uur geleden
Hoofd organisatie Spelen in LA verkoopt bedrijf om banden Epstein

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Het hoofd van de organisatie achter de Olympische Spelen in Los Angeles, Casey Wasserman, verkoopt zijn talenten- en sportmarketingbureau nadat zijn banden met Jeffrey Epstein aan het licht zijn gekomen. In een bericht aan het personeel schrijft Wasserman dat die controverse te veel afleidt van het werk dat zijn agentschap doet. Wasserman hoeft niet te vertrekken als voorzitter van het organisatiecomité voor de Spelen in Los Angeles in 2028.

9 uur geleden
Ingrid Thijssen: 'Nederland niet klaar voor golf AI-ontslagen'

DEN HAAG (ANP) - De snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) zal in Nederland bijdragen aan een langdurige ontslaggolf. Daarvoor waarschuwt Ingrid Thijssen in een interview met De Telegraaf bij haar afscheid als voorzitter van werkgeversorganisatie VNO-NCW. Volgens haar gaat AI op grote schaal banen veranderen en doen verdwijnen, terwijl Nederland daar nog onvoldoende op is voorbereid.

11 uur geleden
Aantal bloemen- en plantenzaken daalt opnieuw in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Nederland telt voor het vierde jaar op rij minder bloemen- en plantenzaken. Dat blijkt uit cijfers uit het Handelsregister van de Kamer van Koophandel (KVK) die het ANP voor Valentijnsdag analyseerde. Er waren aan het begin van 2026 zo'n 6400 bloemen- en plantenzaken. Een jaar eerder was dat nog iets meer dan 6500.

11 uur geleden
CNV-analyse: WW-gerechtigde levert tot 66.000 euro in

UTRECHT (ANP) - Mensen die twee jaar werkloos zijn, leveren tot wel 66.000 euro in door de maatregelen van het nieuwe kabinet. Dat stelt vakbond CNV op basis van een analyse. De bond zegt dat dit komt door de verlaging van het maximumdagloon met 20 procent en de halvering van de WW-duur van 24 naar 12 maanden.

12 uur geleden
Beurzen New York gaan met kleine uitslagen lang weekend in

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine uitslagen gesloten na de zware koersverliezen een dag eerder. Beleggers op Wall Street hebben een lang weekend voor de boeg, want op maandag is de Amerikaanse beurshandel dicht voor President's Day.

20 uur geleden