Lagere belasting over bonussen moet Chinese economie aanjagen
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China probeert door een aantal belastingvoordelen te verlengen huishoudens te stimuleren om meer geld uit te geven. De maatregelen komen vooral ten goede aan mensen met hogere inkomens. Zo hoeven Chinezen die aan het einde van het jaar een bonus krijgen van hun werkgever daarover minder geld af te dragen aan de fiscus.
Door de consumptie aan te wakkeren probeert de overheid in Beijing de economische groei in het land te stimuleren. Goedverdienende Chinezen zouden hierdoor zomaar duizenden euro's extra te besteden krijgen. De ingreep drukt wel op de schatkist, want naar schatting zal er volgend jaar omgerekend meer dan 15 miljard euro minder aan belasting geheven kunnen worden.
De aankondiging over de lastenverlichting komt in de aanloop naar het Chinese nieuwjaar. Deze periode staat bekend als het drukke winkelseizoen in China, waarin wat extra geld voor veel mensen dus goed van pas kan komen. De Chinese overheid kondigde onlangs al aan maatregelen te zullen nemen om de economische vertraging die wordt veroorzaakt door de problemen op de Chinese vastgoedmarkt en de aanhoudende coronapandemie te keren. De inzinking van de vastgoedmarkt treft de met schulden beladen projectontwikkelaars en ondermijnt ook de industriële productie.
Daarnaast zijn er ook nog problemen die kunnen ontstaan als de virusuitbraak ten einde komt. Volgens een hoge ambtenaar van het ministerie van Handel wordt China geconfronteerd met "ongekende" moeilijkheden om de handel volgend jaar op peil te houden. Afgelopen tijd profiteerde China er namelijk nog van dat de productiecapaciteit in diverse andere exportlanden minder was door lockdowns. Daardoor kan China ook hogere prijzen vragen voor zijn producten. Maar straks is die periode met een relatief gunstige concurrentiepositie weer voorbij. Ook kan de vraag naar Chinese goederen afnemen als het wereldwijde economische herstel aan kracht verliest.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met rode cijfers de handelsweek uitgegaan. Apple stond in de belangstelling na publicatie van cijfers. Daarnaast maakte president Donald Trump bekend dat hij Kevin Warsh voordraagt als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank. Warsh zou dan opvolger worden van Jerome Powell bij de Federal Reserve.
4 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het aantal werklozen in Duitsland is boven de 3 miljoen uitgekomen. Van de beroepsbevolking heeft 6,6 procent geen werk, de hoogste stand in twaalf jaar.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan, geholpen door plussen voor de chipfondsen Besi, ASMI en ASML. In de MidKap was verlichtingsbedrijf Signify een opvallende verliezer na bekendmaking van tegenvallende kwartaalresultaten en een reorganisatie waarbij honderden banen worden geraakt.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) kijkt "uit naar een periode van constructieve politiek". In het coalitieakkoord dat vrijdag werd gepresenteerd ziet de bankensector "scherpe keuzes" om het verdienvermogen van de Nederlandse economie te vergroten.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verlies begonnen. Apple stond in de vroege handel bij de dalers na bekendmaking van kwartaalcijfers donderdag na het slot van de handel in New York. Daarnaast verwerkten beleggers het nieuws dat president Donald Trump Kevin Warsh heeft voorgedragen als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank en opvolger van Jerome Powell bij de Federal Reserve.
10 uur geleden