Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lager slot voor beurs Amsterdam

Lager slot voor beurs Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met verlies het weekeinde ingegaan. Elders in Europa was een wisselend beeld te zien. De oplopende spanningen in het Midden-Oosten zorgden voor voorzichtigheid bij Europese beleggers.

De AEX-index op Beursplein 5 eindigde 0,3 procent in de min op 611,06 punten. De MidKap zakte 0,3 procent tot 922,37 punten. Parijs ging licht omhoog en Londen kreeg er 0,2 procent bij. Frankfurt was een negatieve uitschieter met een koersverlies van 1,3 procent.

De olieprijzen gingen omhoog na de luchtaanval van de Verenigde Staten op het vliegveld van de Iraakse hoofdstad Bagdad. Bij de aanval kwam onder anderen de hoge Iraanse generaal Qassem Soleimani om. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,4 procent meer op 62,66 dollar. Brentolie werd 2,9 procent duurder op 68,15 dollar per vat.

Shell

Olie- en gasconcern Shell profiteerde van de hogere olieprijzen en voerde de stijgers aan in de AEX met een plus van 1,5 procent. Tankopslagbedrijf Vopak won 0,5 procent. Ook andere Europese olieproducenten gingen vooruit. In Parijs klom Total 1,1 procent en BP steeg 2,8 procent in Londen. In Milaan noteerde Eni een plus van 0,7 procent en Repsol in Madrid werd 1,2 procent hoger gezet.

Hekkensluiter in de AEX was staalconcern ArcelorMittal met een koersverlies van 3,6 procent. Luchtvaartmaatschappijen kampten juist met de hogere brandstofprijzen en de geopolitieke onrust. In de MidKap sloot Air France-KLM de rij met een min van bijna 8 procent. In Frankfurt zakte Lufthansa 6,5 procent en easyJet verloor 3,4 procent in Londen. Oliedienstverlener SBM Offshore behoorde tot de kopgroep in de MidKap met een plus van 2 procent.

Credit Suisse

In Zürich steeg Credit Suisse 0,3 procent. De Zwitserse bank wil dit jaar voor omgerekend 920 miljoen euro aan eigen aandelen inkopen. In Dublin zakte Ryanair ruim 1 procent. De Ierse budgetmaatschappij is pessimistischer geworden over de leverdatum van bestelde Boeing 737 MAX-toestellen. De 737 MAX staat sinds maart wereldwijd aan de grond, na twee dodelijke crashes met het toestel.

De euro noteerde 1,1174 dollar tegen 1,1186 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Beurzen New York sluiten met winst, blik op cijferseizoen VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met koerswinsten gesloten. SpaceX kon op aandacht van beleggers rekenen. Het tech- en ruimtevaartbedrijf van Elon Musk heeft een overeenkomst gesloten voor de overname van landelijke licenties voor laagbandspectrum. Daarnaast werd uitgekeken naar de kwartaalcijfers van de grote Amerikaanse banken die volgende week naar buiten komen.

3 uur geleden
Trump: Rusland gaat diesel leveren aan VS en wereldmarkt

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland gaat diesel leveren aan de Verenigde Staten en de wereldwijde markt. Dat meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social. Volgens Trump heeft hij daarover gesproken met de Russische president Vladimir Poetin. Rusland levert per direct meer dan 300.000 ton diesel, aldus Trump.

3 uur geleden
Meeste olieproductie in Golf van Mexico stilgelegd om orkaan

NEW ORLEANS (ANP) - Het grootste deel van de olieproductie in de Golf van Mexico is stilgelegd vanwege de orkaan Isaias en veel boorplatforms zijn geëvacueerd. Volgens overheidsbureau Marine Minerals Administration is 1,5 miljoen vaten aan dagelijkse productie stilgelegd, oftewel bijna 72 procent van de totale productie in het gebied.

5 uur geleden
AEX sluit op nieuw record, ArcelorMittal uitblinker na koopadvies

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met een nieuw slotrecord het weekend ingegaan. Staalconcern ArcelorMittal was een uitblinker in de AEX dankzij een koopadvies van de Zwitserse bank UBS. De chipbedrijven stonden bij de dalers.

7 uur geleden
Vervoersbedrijven kunnen impact staking nog niet inschatten

DEN HAAG (ANP) - De impact van de staking in het streekvervoer op woensdag is voor vervoersbedrijven nog onduidelijk. Vakbonden FNV en CNV kondigden vrijdag aan dat buschauffeurs en machinisten in het streekvervoer een dag per week gaan staken tot aan kerst vanwege een cao-conflict. De eerste staking is woensdag en treft bedrijven als Arriva, EBS, Qbuzz, Transdev en Keolis.

8 uur geleden
Curatoren verkopen fietsmerken Batavus en Babboe aan Dutech

AMSTERDAM (ANP) - Fietsmerken Batavus, KOGA en Babboe maken een doorstart. De curatoren van de failliete fietsenfabrikant Accell verkopen de rechten op de bekende Nederlandse merken aan investeringsmaatschappij Dutech. Ook het IT-platform van Accell, de Hongaarse activiteiten en mogelijk een deel van het personeel gaan mee naar de nieuwe eigenaar.

9 uur geleden
Sleijpen roept opnieuw op tot afschaffen hypotheekrenteaftrek

AMSTERDAM (ANP) - Ook nu de woningmarkt een afkoeling laat zien, is het verstandig om de hypotheekrenteaftrek af te schaffen. Dat heeft president van De Nederlandsche Bank (DNB) Olaf Sleijpen vrijdag gezegd op het podium van Room for Discussion bij de Universiteit van Amsterdam.

9 uur geleden