Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lager slot voor beurs Amsterdam

Lager slot voor beurs Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met verlies het weekeinde ingegaan. Elders in Europa was een wisselend beeld te zien. De oplopende spanningen in het Midden-Oosten zorgden voor voorzichtigheid bij Europese beleggers.

De AEX-index op Beursplein 5 eindigde 0,3 procent in de min op 611,06 punten. De MidKap zakte 0,3 procent tot 922,37 punten. Parijs ging licht omhoog en Londen kreeg er 0,2 procent bij. Frankfurt was een negatieve uitschieter met een koersverlies van 1,3 procent.

De olieprijzen gingen omhoog na de luchtaanval van de Verenigde Staten op het vliegveld van de Iraakse hoofdstad Bagdad. Bij de aanval kwam onder anderen de hoge Iraanse generaal Qassem Soleimani om. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,4 procent meer op 62,66 dollar. Brentolie werd 2,9 procent duurder op 68,15 dollar per vat.

Shell

Olie- en gasconcern Shell profiteerde van de hogere olieprijzen en voerde de stijgers aan in de AEX met een plus van 1,5 procent. Tankopslagbedrijf Vopak won 0,5 procent. Ook andere Europese olieproducenten gingen vooruit. In Parijs klom Total 1,1 procent en BP steeg 2,8 procent in Londen. In Milaan noteerde Eni een plus van 0,7 procent en Repsol in Madrid werd 1,2 procent hoger gezet.

Hekkensluiter in de AEX was staalconcern ArcelorMittal met een koersverlies van 3,6 procent. Luchtvaartmaatschappijen kampten juist met de hogere brandstofprijzen en de geopolitieke onrust. In de MidKap sloot Air France-KLM de rij met een min van bijna 8 procent. In Frankfurt zakte Lufthansa 6,5 procent en easyJet verloor 3,4 procent in Londen. Oliedienstverlener SBM Offshore behoorde tot de kopgroep in de MidKap met een plus van 2 procent.

Credit Suisse

In Zürich steeg Credit Suisse 0,3 procent. De Zwitserse bank wil dit jaar voor omgerekend 920 miljoen euro aan eigen aandelen inkopen. In Dublin zakte Ryanair ruim 1 procent. De Ierse budgetmaatschappij is pessimistischer geworden over de leverdatum van bestelde Boeing 737 MAX-toestellen. De 737 MAX staat sinds maart wereldwijd aan de grond, na twee dodelijke crashes met het toestel.

De euro noteerde 1,1174 dollar tegen 1,1186 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Lichte plus voor AEX ondanks onzekerheid in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters in Amsterdam lieten dinsdag geen grote uitslagen zien. Beleggers bleven voorzichtig na aanhoudende Amerikaanse aanvallen op Iran en het tolplan van de Amerikaanse president Donald Trump over alle verscheepte ladingen in de Straat van Hormuz.

2 minuten geleden
Bloomberg: Uber dicht bij overname maaltijdbezorger Delivery Hero

SAN FRANCISCO (ANP) - Het Amerikaanse techbedrijf Uber voert vergevorderde gesprekken over de overname van de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero, zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.

21 minuten geleden
Deels Nederlands ruimtewapen tegen ballistische raket in de maak

PARIJS (ANP) - De Nederlandse rakettenfabrikant Destinus werkt met vier andere bedrijven aan een wapen dat Ruslands snelste raketten al in de ruimte onschadelijk kan maken. De vijf hopen volgend jaar de eerste tests met de 'Bliksem EXO' te kunnen uitvoeren.

2 uur geleden
IBM hard onderuit op Wall Street na waarschuwing

NEW YORK (ANP) - IBM ging dinsdag hard onderuit op de beurzen in New York. Het tech- en softwarebedrijf kwam met voorlopige resultaten over het tweede kwartaal, die lager uitvielen dan kenners hadden verwacht. Topman Arvind Krishna van IBM waarschuwde in een brief aan de aandeelhouders dat de omzet uit software en infrastructuur flink tekort is geschoten doordat klanten hun investeringsplannen hebben gewijzigd. Het aandeel kelderde 25 procent kort na de opening.

2 uur geleden
Warren Buffett wil al zijn aandelen binnen 8 jaar verkopen

NEBRASKA (ANP/BLOOMBERG) - Warren Buffett gaat zijn jaarlijkse donaties van Berkshire Hathaway-aandelen aan liefdadigheidsinstellingen versnellen. De wereldberoemde Amerikaanse 'superbelegger' wil daarmee het volledige belang van het bedrijf binnen acht jaar verkopen.

3 uur geleden
Telers denken dat afspraken met kabinet helpen bij verduurzaming

DEN HAAG (ANP) - Het akkoord op hoofdlijnen over de afbouw van gewasbeschermingsmiddelen helpt telers hun gewassen verder te verduurzamen en biedt duidelijkheid voor de lange termijn. Dat zeggen vier organisaties uit de tuin- en akkerbouw na het ondertekenen van het convenant dinsdag. De directeur van BO Akkerbouw, André Hoogendijk, benadrukt in een gezamenlijke reactie dat belangrijke onderdelen nog wel verder uitgewerkt moeten worden om het succesvol te laten zijn.

3 uur geleden
EASA waarschuwt: vermijd luchtruim boven Golfregio tot 29 juli

DEN HAAG (ANP/RTR) - Het Europees Agentschap voor de Veiligheid van de Luchtvaart (EASA) heeft luchtvaartmaatschappijen dinsdag geadviseerd niet boven Bahrein, Koeweit, Qatar, de Verenigde Arabische Emiraten en de wateren van de Golf van Oman te vliegen. Het advies geldt tot woensdag 29 juli.

3 uur geleden