Lager slot voor beurs Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met verlies het weekeinde ingegaan. Elders in Europa was een wisselend beeld te zien. De oplopende spanningen in het Midden-Oosten zorgden voor voorzichtigheid bij Europese beleggers.
De AEX-index op Beursplein 5 eindigde 0,3 procent in de min op 611,06 punten. De MidKap zakte 0,3 procent tot 922,37 punten. Parijs ging licht omhoog en Londen kreeg er 0,2 procent bij. Frankfurt was een negatieve uitschieter met een koersverlies van 1,3 procent.
De olieprijzen gingen omhoog na de luchtaanval van de Verenigde Staten op het vliegveld van de Iraakse hoofdstad Bagdad. Bij de aanval kwam onder anderen de hoge Iraanse generaal Qassem Soleimani om. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,4 procent meer op 62,66 dollar. Brentolie werd 2,9 procent duurder op 68,15 dollar per vat.
Shell
Olie- en gasconcern Shell profiteerde van de hogere olieprijzen en voerde de stijgers aan in de AEX met een plus van 1,5 procent. Tankopslagbedrijf Vopak won 0,5 procent. Ook andere Europese olieproducenten gingen vooruit. In Parijs klom Total 1,1 procent en BP steeg 2,8 procent in Londen. In Milaan noteerde Eni een plus van 0,7 procent en Repsol in Madrid werd 1,2 procent hoger gezet.
Hekkensluiter in de AEX was staalconcern ArcelorMittal met een koersverlies van 3,6 procent. Luchtvaartmaatschappijen kampten juist met de hogere brandstofprijzen en de geopolitieke onrust. In de MidKap sloot Air France-KLM de rij met een min van bijna 8 procent. In Frankfurt zakte Lufthansa 6,5 procent en easyJet verloor 3,4 procent in Londen. Oliedienstverlener SBM Offshore behoorde tot de kopgroep in de MidKap met een plus van 2 procent.
Credit Suisse
In Zürich steeg Credit Suisse 0,3 procent. De Zwitserse bank wil dit jaar voor omgerekend 920 miljoen euro aan eigen aandelen inkopen. In Dublin zakte Ryanair ruim 1 procent. De Ierse budgetmaatschappij is pessimistischer geworden over de leverdatum van bestelde Boeing 737 MAX-toestellen. De 737 MAX staat sinds maart wereldwijd aan de grond, na twee dodelijke crashes met het toestel.
De euro noteerde 1,1174 dollar tegen 1,1186 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Arbeidsinspectie vindt dat werkgevers te weinig aandacht hebben voor de gezondheidsrisico's van werknemers die nachtwerk doen. Bovendien houden bedrijven zich niet altijd aan de regels, signaleert de inspectie. Die deed onderzoek onder werkgevers in sectoren waar veel in de nacht wordt gewerkt, zoals de industrie, transport, zorg, horeca en distributie.
26 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Medewerkers van ABN AMRO gaan naar verwachting op "hele korte termijn" actievoeren na een vastgelopen cao-overleg, zegt FNV-bestuurder Bob Bolte. De vakbond had het bankconcern een ultimatum gesteld dat dinsdagochtend afliep. FNV vindt het loonbod te laag en is tegen de verplichte kantooraanwezigheid die ABN AMRO wil invoeren om gemiddeld de helft van de tijd op kantoor te werken.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste aanvragen voor compensatie door vuurwerkverkopers druppelen binnen. Winkeliers die voorheen vuurwerk verkochten voor de jaarwisseling kunnen vanaf dinsdag geld vragen voor de winst die ze dit jaar mislopen, nu particulieren geen vuurwerk meer mogen afsteken met oud en nieuw.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Hardt Hyperloop krijgt een miljoeneninvestering en maakt daarmee een doorstart na het faillissement in maart. Volgens Hardt Hyperloop werd de investeringsronde van meerdere miljoenen euro's geleid door de Amerikaanse investeerder Green Rock. Ook diverse bestaande investeerders en aandeelhouders van Hardt Hyperloop doen mee.
1 uur geledenDHAKA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De gewelddadige protesten van kledingarbeiders in Bangladesh die een loonsverhoging eisen, zijn de vierde dag ingegaan. De demonstranten blijven op straat, ondanks de aankondiging van de regering dat er een commissie komt om het minimumloon in de belangrijke kledingsector van het land te herzien.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie geeft goedkeuring aan de overname van Ceconomy, het Duitse moederconcern van de elektronicaketens MediaMarkt en Saturn, door het Chinese webshopbedrijf JD.com. JD.com kondigde vorig jaar aan het in Düsseldorf gevestigde Ceconomy te kopen voor ongeveer 2,2 miljard euro. Ceconomy wordt sinds dit jaar geleid door de Nederlander Remko Rijnders.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Centrale banken hebben in het derde kwartaal van 2026 per saldo 321 ton goud aangekocht. Dat is een stijging van 42 procent op jaarbasis en de grootste hoeveelheid op kwartaalbasis sinds het laatste kwartaal van 2024. Dat meldt goudbrancheorganisatie World Gold Council (WGC).
2 uur geleden