Lager slot voor beurs Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met verlies het weekeinde ingegaan. Elders in Europa was een wisselend beeld te zien. De oplopende spanningen in het Midden-Oosten zorgden voor voorzichtigheid bij Europese beleggers.
De AEX-index op Beursplein 5 eindigde 0,3 procent in de min op 611,06 punten. De MidKap zakte 0,3 procent tot 922,37 punten. Parijs ging licht omhoog en Londen kreeg er 0,2 procent bij. Frankfurt was een negatieve uitschieter met een koersverlies van 1,3 procent.
De olieprijzen gingen omhoog na de luchtaanval van de Verenigde Staten op het vliegveld van de Iraakse hoofdstad Bagdad. Bij de aanval kwam onder anderen de hoge Iraanse generaal Qassem Soleimani om. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,4 procent meer op 62,66 dollar. Brentolie werd 2,9 procent duurder op 68,15 dollar per vat.
Shell
Olie- en gasconcern Shell profiteerde van de hogere olieprijzen en voerde de stijgers aan in de AEX met een plus van 1,5 procent. Tankopslagbedrijf Vopak won 0,5 procent. Ook andere Europese olieproducenten gingen vooruit. In Parijs klom Total 1,1 procent en BP steeg 2,8 procent in Londen. In Milaan noteerde Eni een plus van 0,7 procent en Repsol in Madrid werd 1,2 procent hoger gezet.
Hekkensluiter in de AEX was staalconcern ArcelorMittal met een koersverlies van 3,6 procent. Luchtvaartmaatschappijen kampten juist met de hogere brandstofprijzen en de geopolitieke onrust. In de MidKap sloot Air France-KLM de rij met een min van bijna 8 procent. In Frankfurt zakte Lufthansa 6,5 procent en easyJet verloor 3,4 procent in Londen. Oliedienstverlener SBM Offshore behoorde tot de kopgroep in de MidKap met een plus van 2 procent.
Credit Suisse
In Zürich steeg Credit Suisse 0,3 procent. De Zwitserse bank wil dit jaar voor omgerekend 920 miljoen euro aan eigen aandelen inkopen. In Dublin zakte Ryanair ruim 1 procent. De Ierse budgetmaatschappij is pessimistischer geworden over de leverdatum van bestelde Boeing 737 MAX-toestellen. De 737 MAX staat sinds maart wereldwijd aan de grond, na twee dodelijke crashes met het toestel.
De euro noteerde 1,1174 dollar tegen 1,1186 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
CUPERTINO (ANP) - Het Amerikaanse technologiebedrijf Apple heeft in het afgelopen kwartaal zijn hoogste omzet en winst ooit geboekt. De omzet kwam uit op 114,5 miljard dollar, een stijging van 12 procent ten opzichte van een jaar eerder. Dat is boven de verwachtingen van marktkenners.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag overwegend lager gesloten, ondanks een scherpe daling van de olieprijzen. Vooral techaandelen stonden onder druk door groeiende zorgen bij beleggers over de hoge investeringen in kunstmatige intelligentie. Beurshandelaren deden het verder voorzichtig aan in aanloop naar de Amerikaanse midterms op dinsdag.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is de eerste handelsdag van de nieuwe maand licht lager gesloten. Dat kwam vooral door een stevig koersverlies van zwaargewicht Shell, dat 3,3 procent verloor door een daling van de olieprijs. Ook oliedienstverlener SBM Offshore behoorde om die reden tot de verliezers, met een min van 1,5 procent.
6 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic behaalde over het afgelopen kwartaal een omzet van bijna 17 miljard dollar. Dat is ruim twaalf keer zoveel als in dezelfde periode een jaar eerder.
7 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn maandag gedaald, nadat de hoogste leider van Iran de regering toestemming heeft gegeven om gesprekken te voeren die een einde kunnen maken aan het conflict in het Midden-Oosten. Eerder zou de Amerikaanse president Donald Trump ook al hebben gezegd ruimte te bieden voor onderhandelingen met Iran.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met winst aan de maand november begonnen. Apple stond bij de dalers op Wall Street in aanloop naar de bekendmaking van kwartaalcijfers later op de dag. Ook kijken beleggers uit naar de Amerikaanse midterms op dinsdag.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De cyberaanvallen op koelsystemen van supermarkten in verschillende EU-landen zijn een "bewuste poging om de voedselvoorziening van de EU te ontwrichten en het vertrouwen van consumenten daarin te ondermijnen". Dat heeft Europees commissaris voor Landbouw en Voedselvoorziening Christophe Hansen maandag gezegd, naar aanleiding van het nieuwe incident.
8 uur geleden